Американська Версія Вторгнення - Інтерв"ю з Вільямом Бернсом

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

I can't stand директора ЦРУ Бернса і вважаю, що він працює на рашшу.

Тим не менше дуже цікаво послухати. Можливо, він газлайтить і пропагандонить, але даю посилання for what it's worth.


Переклад транскрипта допишу пізніше.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Переклад:

МАРГАРЕТ БРЕННАН: На порозі вторгнення Росії ви прилетіли до Києва і сказали президенту Зеленському -- скажіть мені, чи це правильно -- росіяни їдуть вас убити.

Це було перше, що ви сказали?

ВІЛЬЯМ БЕРНС (директор ЦРУ): Це було не перше, що я сказав президенту Зеленському.

Але президент Байден попросив мене поїхати до Києва, щоб викласти президенту Зеленському останні дані розвідки, які ми мали, згідно з якими Володимир Путін планував блискавичний удар від кордону з Білоруссю, щоб захопити Київ у справі. за кілька днів, а також захопити аеропорт на північний захід від Києва під назвою Гостомель, який він хотів використати як платформу для введення повітряно-десантних військ, знову ж таки, як спосіб прискорити це блискавичне завоювання Києва.

І я думаю, що президент Зеленський розумів, про що йдеться і проти чого він стоїть.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Ви також сказали — і скажіть мені, чи це правильно, — що лише група з трьох чи чотирьох людей навколо Володимира Путіна знала, що він насправді планує це вторгнення.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Мм-ммм. Ні, я думаю, це правда. Путін звузив коло своїх радників, і це було коло, у якому він цінував лояльність над компетентністю.

Це була група людей, які мали тенденцію говорити йому те, що він хотів почути. Я вважаю, що це була одна з найглибших вад у прийнятті рішень у Росії безпосередньо перед війною: таке тісне коло людей підкріплювало глибоко помилкові припущення один одного.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Чи радиться він з кимось сьогодні?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Я думаю, він усе більше переконується, що він краще за будь-кого іншого знає, що поставлено на карту для Росії.

Я думаю, що його відчуття долі та його бажання ризикувати також зросли за останні роки.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Ви нещодавно повернулися до Києва і зустрілися з президентом Зеленським. А три місяці тому, як я зрозумів, ви зустрічалися з головним керівником розвідки Росії.

Чи є у вас тут якісь відкриття, якісь можливості?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Ні, я маю на увазі, розмова, яку я мав із Сергієм Наришкіним, головою Служби зовнішньої розвідки Росії, була досить сумною.

Моєю метою було не говорити про переговори. Це те, що українцям доведеться обговорити з росіянами, коли вони вважатимуть за потрібне. Це повинно було чітко пояснити Наришкіну і, через нього, президенту Путіну серйозні наслідки, якщо Росія колись також вирішить застосувати будь-яку ядерну зброю.

І я думаю, що Наришкін розумів серйозність цього питання, і я думаю, що президент Путін також це розумів.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Зараз немає багато контактів з Росією.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Нічого особливого; ти маєш рацію.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Але ви все ще підтримуєте цю лінію спілкування зі своїм колегою?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Так.

І я - і я думаю, що навіть у найбільш глибоко ворожих відносинах - і це, безумовно, те, що наші відносини з Росією сьогодні - важливо мати ці лінії відкритими. І президент у це вірить.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: З чим ви йдете з цих розмов? Ви сказали, що це пригнічує.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Мм-ммм.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Чому?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: З боку пана Наришкіна також було дуже зухвале ставлення, почуття зухвалості та гордині, що відображало власний погляд Путіна, його власну віру сьогодні в те, що він може змусити час працювати на нього, що він вірить, що може перемолоти українців, що він може виснажити наших європейських союзників, що політична втома з часом прийде.

І, з мого досвіду, погляд Путіна на американців, на нас, такий, що ми маємо синдром дефіциту уваги, і ми з часом перейдемо до іншого питання. І тому Путін у багатьох відношеннях, я думаю, сьогодні вважає, що він не може виграти якийсь час, але він не може дозволити собі програти.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Він, здається, не має такої оцінки,

Я маю на увазі, що 97 відсотків його наземних сил знаходяться в Україні.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Так.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Це м'ясорубка. Чи він просто дивиться на своє населення і каже: «У мене достатньо молодих людей, яких я можу продовжувати відправляти вмирати?»

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Він...
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Я маю на увазі, яка ціна змушує його передумати?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Він... Путін, звичайно, не сентименталіст щодо втрати росіян чи величезних втрат, які він зазнав у російських озброєннях під час війни.

Але до Путіна та його погляду на війну зараз прив'язано багато гордині. І я думаю, що буде критично важливо позбутися цієї гордині з боку Путіна та відновити імпульс на полі бою.

Я не думаю, що росіяни сьогодні налаштовані серйозно. І я думаю, що лише прогрес на полі бою сформує будь-які кращі перспективи для переговорів у майбутньому.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: У який момент Путін каже, що я не можу виграти?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Я думаю, що Путін зараз надто впевнений у своїй здатності виснажити Україну, розтерзати її.

І це те, що він дає всі докази того, що він має намір зробити прямо зараз. У якийсь момент йому також доведеться зіткнутися зі зростаючими витратами, повертаючись у трунах додому в деякі з найбідніших куточків Росії. Росія також завдає кумулятивної економічної шкоди, величезної репутаційної шкоди. Це була не дуже хороша реклама продажу російської зброї.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Правильно.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Отже, з часом це буде розвиватися, але зараз, чесна відповідь, я думаю, що Путін досить рішучий.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Я хочу запитати вас про потенційно нову лінію боєприпасів і зброї для Росії.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Міністр Блінкен публічно заявив, що ми почали бачити... ми почали збирати розвіддані, які свідчать про те, що Китай розглядає можливість надання летального обладнання.

Це не означає, що вони зробили остаточний висновок щодо цього.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Міністр Блінкен сказав, що США зібрали інформацію за останні пару місяців. Але збираючи інформацію за останні пару місяців, ви думаєте, що вони активно її розглядають, я маю на увазі, наскільки ви впевнені в розвідці, що це те, щодо чого сам Сі Цзіньпін може змінити свою думку?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Ну, ми впевнені, що керівництво Китаю розглядає можливість надання летального обладнання.

Ми також не бачимо, що остаточне рішення ще прийнято, і ми не бачимо доказів фактичних поставок летального обладнання. І тому, я думаю, міністр Блінкен і президент вважали важливим чітко пояснити, якими будуть наслідки цього.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Щоб стримати це?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Так, щоб стримати це, тому що це було б дуже ризиковано і нерозумно робити ставку.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Отже, чому б Пекін ризикував штопором у своїх відносинах зі Сполученими Штатами та Європою, перетнувши цю межу?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Це гарне запитання, і тому я дуже сподіваюся, що вони ні.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Як ви вважаєте, чи виграє Пекін від того, що Захід відволікається й бере участь у тривалому конфлікті в Європі...

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Я маю на увазі...

МАРГАРЕТ БРЕННАН: ... це мета?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Це можливо.

Але я думаю, що немає жодного іноземного лідера, який би уважніше спостерігав за досвідом Володимира Путіна в Україні, за розвитком війни, ніж Сі Цзіньпін.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Які наслідки для конфлікту в Україні, якщо це все-таки станеться? Що означає більше боєприпасів і більше зброї? Це змінює правила гри?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Ми також маємо докази того, що іранці надають летальне обладнання та боєприпаси, що північнокорейці також роблять те саме.

Тож, звідки б не надходила ця летальна допомога, вона продовжує жорстоку агресивну війну.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Наскільки добре ми бачимо мислення Сі Цзіньпіна та процес прийняття ним рішень?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: О, це завжди найважче питання для будь-якої розвідувальної служби, знаєте, в... в авторитарній системі, де влада зосереджена в руках однієї людини.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Але у вас був такий чудовий інтелект, коли мова зайшла про Росію та Володимира Путіна та його найближче оточення. Чи є у нас це для Сі Цзіньпіна?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: О, ми дуже старанно працюємо над цим.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Працюєте над цим?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Я думаю, що ми дуже наполегливо працюємо, щоб розвинути найкращий інтелект, який тільки можемо.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Але мені цікаво, коли ви говорите про його мислення та прийняття рішень, чи страждає він від такої ж культури «так-чоловіка», як ви сказали, що Володимир Путін, тому що Сі Цзіньпін позбувся багатьох людей в його уряді.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Це... Маргарет, це викликає занепокоєння в будь-якій авторитарній системі.

І я думаю, що ми побачили в Пекіні, що президент Сі консолідував владу дуже швидкими темпами протягом більш ніж десяти років перебування при владі.

І як ми бачили, куди тепер завела Росію гординя Путіна та жахи, які він приніс народу України в такій системі, дуже закритій системі прийняття рішень, де ніхто не заперечує авторитет своїх думок авторитарний лідер, ви також можете зробити кілька грубих помилок.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Ви сказали, що Сі Цзіньпін сказав своїм військовим бути готовими до вторгнення на Тайвань до 2027 року. Розвідувальна спільнота здається трохи більш неоднозначною у своїх висновках.

Ви вважаєте, що це відверте вторгнення, чи, на вашу думку, Китай швидше задушить демократію на Тайвані?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Нам потрібно дуже серйозно поставитися до амбіцій Сі щодо остаточного контролю над Тайванем.

Однак, на наш погляд, це не означає, що військовий конфлікт неминучий. Ми знаємо, як було оприлюднено, що президент Сі дав вказівку PLA, китайському військовому керівництву, бути готовими до 2027 року вторгнутися на Тайвань. Але це не означає, що він вирішив вторгнутися у 2027 чи будь-якому іншому році.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Правильно.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Я думаю, що наше судження, принаймні, полягає в тому, що президент Сі та його військове керівництво сьогодні мають сумніви щодо того, чи зможуть вони здійснити це вторгнення.

Я думаю, коли вони подивилися на досвід Путіна в Україні, це, ймовірно, також посилило деякі з цих сумнівів.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Я була б помилкою, якби не запитала вас, коли розвідувальне співтовариство матиме певне уявлення про те, що Пекін збирав за допомогою тієї шпигунської повітряної кулі над США?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Це явно була розвідувальна платформа.

І я думаю, що ми зможемо скласти досить чітку картину того, якими саме були його можливості.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Але це пройде деякий час, чи не так?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Це займе деякий час, але я думаю, що я розумію, що нам вдається отримати досить багато доказів і матеріалів з цієї платформи.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Як ви думаєте, Сі Цзіньпін знав, що сюди відправили повітряну кулю?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Я не знаю.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: У вас є ідея.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Ну, я думаю, що китайське керівництво очевидно розуміло, що вони запустили цю можливість, що це була розвідувальна платформа.

Чи -- коли і що китайське керівництво знало про траєкторію цієї повітряної кулі, я чесно сказати не можу.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Раніше ви казали, що між Росією та Іраном зародилося повноцінне оборонне партнерство. Як далеко сягає альянс?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Ну, наразі все рухається досить швидко в дуже небезпечному напрямку, у тому сенсі, що ми знаємо, що іранці вже надали росіянам сотні озброєних безпілотників, які вони використовують, щоб завдати болю Українське цивільне населення та українська цивільна інфраструктура.

Ми знаємо, що вони постачали боєприпаси для артилерії і для танків також. І ми також бачимо ознаки того, що Росія пропонує допомогти іранцям у їхній ракетній програмі, а також принаймні розглядає можливість надання винищувачів Ірану.

Отже, це досить тривожний набір подій.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Чи прийняли лідери Ірану рішення створити ядерну зброю?

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Наскільки нам відомо, ми не віримо, що верховний лідер Ірану ще не прийняв рішення відновити програму створення зброї, яку, на нашу думку, вони призупинили або припинили наприкінці 2003 року.

Але дві інші ніжки стільця, тобто програми збагачення, очевидно, просунулися дуже далеко, знаєте, протягом останніх кількох років.

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Вісімдесят чотири відсотки чистоти, як повідомляється.

РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС: Вони просунулися дуже далеко, до того моменту, коли вони зможуть збагатитися до 90 відсотків лише за кілька тижнів, якщо вирішать перетнути цю межу.

Крім того, з точки зору їхніх ракетних систем, їхня здатність доставляти ядерну зброю після того, як вони її розробили, також прогресувала. Отже, відповідь на ваше запитання така: ні, ми не бачимо доказів того, що вони прийняли рішення відновити цю програму озброєння, але інші виміри цього виклику, на мою думку, також зростають тривожними темпами.

(Кінець VT)

МАРГАРЕТ БРЕННАН: Повна розмова з директором Бернсом доступна на нашому веб-сайті та каналі YouTube.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

абабагаламага

#3
РЕЖИСЕР ВІЛЬЯМ БЕРНС.  :P

Turing Machine

Бернс лівак, що, як і вся Адміністрація Байдена, працює на неоглобалістів. В тої частини людства, яка ще не втратила звичайнісінький побутовий здоровий глузд і поділяє цівілізаційні цінності, остаточно сформульовані у другій половині минулого століття, зараз є два доволі небепечних ідеологічних супротивника: неоглобалісти (умовно кажучи, це прибічники марень Клауса Шваба) та неомаоісти (сучасне ЦК КПК з генсеком Сі на чолі). Росія зараз не грає значущої самостійної ролі, бо вона не має реальнихт ресурсів на глобальну самостійну гру. Сучасна Росія - це злочинний інструмент, яким користаються неоглобалісти та неомаоісти. Агресія Росії проти України була узгоджена з Сі під час візиту Путіна в Пекін напередодні вторгнення. Напад відбувався за прихованої згоди Адміністрації Байдена, бо відсутність реальної суттєвої військової допомоги, офіційні публічні заяви генерала Марка Міллі про 72 години, що нібито залишились Україні, та спровокована американцями безпрецедентна в історії дипломатії втеча з Києва усіх амбасад - аж ніяк не свідчили про наявність справжнього бажання підтримати Україну!
Бернс близький друг Путіна. Це не перебільшення! Під час перебування Бернса на посаді посла США в Москві він багато разів приватно зустрічався з Путіним. Подейкують, що саме "лекції" Бернса з геополітики надихнули Путіна на вторгнення до Грузії у 2008 році. Бернс вважає, що РФ є надзвичайно важливим союзником чи принаймні близьким партнером США за будь-яких обставин. Свої погляди на світ та Росію Бернс доволі відверто виклав у книзі мемуарів: William J. Burns. The Back Channel: A Memoir of American Diplomacy and the Case for Its Renewal. - Random House Publishing Group, 2019.
Є переклад російською: Уильям Бёрнс. Невидимая сила. Как работает американская дипломатия. — М.: Альпина Паблишер, 2020.

Wednesday

Цитата: Turing Machine від Березень 02, 2023, 05:19Бернс лівак, що, як і вся Адміністрація Байдена, працює на неоглобалістів. В тої частини людства, яка ще не втратила звичайнісінький побутовий здоровий глузд і поділяє цівілізаційні цінності, остаточно сформульовані у другій половині минулого століття, зараз є два доволі небепечних ідеологічних супротивника: неоглобалісти (умовно кажучи, це прибічники марень Клауса Шваба) та неомаоісти (сучасне ЦК КПК з генсеком Сі на чолі). Росія зараз не грає значущої самостійної ролі, бо вона не має реальнихт ресурсів на глобальну самостійну гру. Сучасна Росія - це злочинний інструмент, яким користаються неоглобалісти та неомаоісти. Агресія Росії проти України була узгоджена з Сі під час візиту Путіна в Пекін напередодні вторгнення. Напад відбувався за прихованої згоди Адміністрації Байдена, бо відсутність реальної суттєвої військової допомоги, офіційні публічні заяви генерала Марка Міллі про 72 години, що нібито залишились Україні, та спровокована американцями безпрецедентна в історії дипломатії втеча з Києва усіх амбасад - аж ніяк не свідчили про наявність справжнього бажання підтримати Україну!
Бернс близький друг Путіна. Це не перебільшення! Під час перебування Бернса на посаді посла США в Москві він багато разів приватно зустрічався з Путіним. Подейкують, що саме "лекції" Бернса з геополітики надихнули Путіна на вторгнення до Грузії у 2008 році. Бернс вважає, що РФ є надзвичайно важливим союзником чи принаймні близьким партнером США за будь-яких обставин. Свої погляди на світ та Росію Бернс доволі відверто виклав у книзі мемуарів: William J. Burns. The Back Channel: A Memoir of American Diplomacy and the Case for Its Renewal. - Random House Publishing Group, 2019.
Є переклад російською: Уильям Бёрнс. Невидимая сила. Как работает американская дипломатия. — М.: Альпина Паблишер, 2020.

Підписуюся під кожним Вашим словом, все так. Про Бернса я писала і на фупі, і тут.

Єдине, імхо, що Пуйло - сам глобаліст. Про це я теж писала.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.