"Волонтерські" Питання

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

По темі обговорення.

Натіві було задано питання, чи є вона зареєстрованим волонтером, як потрібно за українським законодавством. Це для того, щоб не платити податки із зібраних грошей, тому що якщо не зареєстрований, то треба платити податок. В статті це розписане на пальцях.

Правильні дії - відповідь "так" (тоді б подальших питань не виникло) або "ні" (з поясненням, чому).

Неправильні дії - відповідати у стилі "не ваше діло", "забагато питань", "ось грамоти, значить, працює офіційно" та переводити стрілки на особистості тих, хто ці питання задали.

Я так зрозуміла, була вибрана стратегія робити вигляд, що нічого не сталося, але ж люди не дурні.

Як сказав пан абабагаламага, їм місяцями намагаються пояснити про better practices для мітигації можливих ризиків, у тому числі в плані PR, but they keep shooting the messenger and digging themselves deeper and deeper each freaking time.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Лол, тільки що спало на думку, що це за кордоном слово "волонтер" має 100-відсотково позитивну конотацію. І тут волонтерством нікого не здивуєш - ним займаються практично всі у різній мірі.

А в Україні є поняття "наволонтерив". Особисто я, коли бачу ці віртуальні натовпи "волонтерів" у фейсбук чи деінде, просто їх ігнорую. Більшість з них ніякі не волонтери, а тупо попрошайки бабла, яке йде невідомо куди і невідомо кому.

Тому мене не дивує, що український уряд бажає навести порядок з цим. Я бажаю їм успіху.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#562
Почитала все це. Прониклася.

Пішла проінвестувала в ЗСУ, при цьому почесавши почуття власної гідності у ІНШОМУ МІСЦІ - на цей раз на суму $1500 USD.



I am so excited!

Але сьогодні я не буду розповідати, на що потрачені ці гроші.

Я розповім про це 1 травня 2023 року - у день 4-го ювілею нашого форуму. Йому і нашим форумчанам, я, власне, і присвятила цей донат  :).
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

MareK

Євгенія Мінаєва. відома волонтерка.

Нічо непанятна, но очінь інтірєсна.
Економічна Правда публікує матеріал піл назвою "Збираєте гроші для ЗСУ? Готуйтеся до проблем з податковою" (посилання в першому коменті).Я повернулася до колупання десятків джерел і матчастини, і знову дуже зла.

Я лишаю вам на домашє читання пірнати в деталі статті, але тезово опишу декілька совїх рандомних думок вголос. І так само лишу на домашнє завдання обдумати, вкуда це все котиться. Бо сама також в процесі. Які нахуй акти, бамажечки і печаточки?!

1. 23го лютого 2022 року ми прокинулися з думкою, що треба рятувати країну. Перші місяці взагалі не було зрозуміло, чи ця країна існуватиме. Вочевидь, ніхто не парився рятувати країну так, щоб було красіво в очах податкової.

2. За даними OpenDataBot, в Україні офіційно зареєстровані 2383 волонтера. Всі інші в очах держави отримали прибутки, і мають сплатити податок за порятунок держави з кишені власної і кишень тих, хто донатив.

3. Навіть ті, хто зареєстровані, регулярно не вдупляють, що робити по документах. Яскравий приклад - декларація, яка буде в травні. Між тим накопичують папери на кожну куплену тапку.

4. Окей, виглядає, не віддупляють навіть самі органи. Я не побачила жодного обгрунтованого пояснення, як буде ДІЯТИ реєстр. Поки об'єктивно йдеться про номінальне існування. На мою думку, Реєстр - це "ну ви спочатку запишіться, а ми потім подумаємо, що з вами робити". Я блять боюся подумати, до чого ви там додумаєтеся...

5. Навіть якщо ти в реєстрі, ти гарантовано попадаєш на податок за благодійну допомогу. Як? Та просто, блять. Якщо у тебе не сходяться доки на вхід і вихід - купівля і передача на ЗСУ - то ти наварився. Тобто умовно якщо по кожній транзакції немає пояснення і свідчення передачі допомоги - ви в очах держави нажилися, і маєте платити податок.

Хто в темі - шарить, що, блять, отримати акти від вч - ще той танець з бубном, і скільки вже було кейсів напів-офіційних заборон не підписувати доки волонтерам. Я вже не кажу про те, що з поля бою отримати доки важкувато, бо, упс, людина могла необережно померти і провалити свій почесний обов'язок перед дпс. Тобто ні у кого ВЗАГАЛІ не зійдеться баланс з актами, доками, скріншотами. Бо ми не з папірцями дрочилися, а як ушпарені возили-носили військовим все підряд, бо ніхто, крім нас.

Висновку не є, але підведу риску наразі таким чином. Спроба натягнути механізмі оподаткування, які були до повномасштабки,  на сьогоднішню ситуацію - це виставити сотні тисяч, якщо не пару мільйонів, волонтерів баригами і злочинцями лише за те, що вони ДУЖЕ відчутно допомагали і допомагають державі зі споряджанням війська. Це стріляти в коліно одному з найпотужніших союзників.

Часи безпрецедентні, потрібні нові механізми.

Моя думка - податкова амністія необхідна, інакше буде дуже жорсткий конфлікт і багато праведного гніву. Інше питання - відкрите питання - яким чином адекватно втілити ідентифікацію тих, хто підпадає під амністію, бо волонтер. Бо кампанія з залученням до реєстру провалилася через мутність механізму і ризики довіри до ДПС, органу, на території якого не діє навіть презумпція невинуватості.

Що думаєте?

Wednesday

#564
Цитата: MareK від Квітень 13, 2023, 12:33Євгенія Мінаєва. відома волонтерка.

Нічо непанятна, но очінь інтірєсна.
Економічна Правда публікує матеріал піл назвою "Збираєте гроші для ЗСУ? Готуйтеся до проблем з податковою" (посилання в першому коменті).Я повернулася до колупання десятків джерел і матчастини, і знову дуже зла.

Дохєра вапросов-2.

ЦитатаЯ лишаю вам на домашє читання пірнати в деталі статті, але тезово опишу декілька совїх рандомних думок вголос. І так само лишу на домашнє завдання обдумати, вкуда це все котиться. Бо сама також в процесі. Які нахуй акти, бамажечки і печаточки?!

Та ти що? і як це фандрейзинг регулюється формально у практично кожній країні (ще раз, збір грошей та покупка речей за них - це не волонтерство, а фандрейзинг. Волонерство не передбачає ніяких грошей і ніякої оплати.

Цитата1. 23го лютого 2022 року ми прокинулися з думкою, що треба рятувати країну. Перші місяці взагалі не було зрозуміло, чи ця країна існуватиме. Вочевидь, ніхто не парився рятувати країну так, щоб було красіво в очах податкової.


Дама душить на емоції, а не на факти. Ще й демонструє притаманний для багатьох "волонтерів" (таке бачила лише в українцях, в канадських волонтерах такого нема) синдром вахтьора, типу я велична принцеса, яка рятує світ на білому коні, а ви всі ніхто (хоча без грошей цих ніхто вона сама ніхто).

Цитата2. За даними OpenDataBot, в Україні офіційно зареєстровані 2383 волонтера. Всі інші в очах держави отримали прибутки, і мають сплатити податок за порятунок держави з кишені власної і кишень тих, хто донатив.

Тобто ці майже дві з половиною тисячі осіб не мали проблем зареєструватися, а в неї ці проблеми є. І вона бреше, що ці люди повинні сплатити податок. Якраз коли ти зареєструвався як волонтер, то не треба - про це писалося в статті.

Цитата3. Навіть ті, хто зареєстровані, регулярно не вдупляють, що робити по документах. Яскравий приклад - декларація, яка буде в травні. Між тим накопичують папери на кожну куплену тапку.

Так само, як і на будь-який звіт, підозрюю. Це щось ненормальне? Це типова світова практика.

Цитата4. Окей, виглядає, не віддупляють навіть самі органи. Я не побачила жодного обгрунтованого пояснення, як буде ДІЯТИ реєстр. Поки об'єктивно йдеться про номінальне існування. На мою думку, Реєстр - це "ну ви спочатку запишіться, а ми потім подумаємо, що з вами робити". Я блять боюся подумати, до чого ви там додумаєтеся...

Демагогія.

Цитата5. Навіть якщо ти в реєстрі, ти гарантовано попадаєш на податок за благодійну допомогу. Як? Та просто, блять. Якщо у тебе не сходяться доки на вхід і вихід - купівля і передача на ЗСУ - то ти наварився. Тобто умовно якщо по кожній транзакції немає пояснення і свідчення передачі допомоги - ви в очах держави нажилися, і маєте платити податок. 

Тьотя навіть не розібралася у питанні, але вже встигла підняти хайп, маніпулюючи.

ЦитатаХто в темі - шарить, що, блять, отримати акти від вч - ще той танець з бубном, і скільки вже було кейсів напів-офіційних заборон не підписувати доки волонтерам. Я вже не кажу про те, що з поля бою отримати доки важкувато, бо, упс, людина могла необережно померти і провалити свій почесний обов'язок перед дпс. Тобто ні у кого ВЗАГАЛІ не зійдеться баланс з актами, доками, скріншотами. Бо ми не з папірцями дрочилися, а як ушпарені возили-носили військовим все підряд, бо ніхто, крім нас.

По-перше, якщо хтось не хоче підписувати папери, значить, їм то не треба. По-друге, ні в одній країні світу армія не залежить від "волонтерів". Я виходила на одну із бригад з пропозицією допомагати і мені відповіли - дуже дякуємо, але дуже багато геморою із ставленням на облік того, що купили волонтери, ми користуємося офіційними поставками. ОЦЕ і Є НОРМА ДЛЯ АРМІЇ.

Ніхто, крім вас? ЛОЛ!

ЦитатаВисновку не є, але підведу риску наразі таким чином. Спроба натягнути механізмі оподаткування, які були до повномасштабки,  на сьогоднішню ситуацію - це виставити сотні тисяч, якщо не пару мільйонів, волонтерів баригами і злочинцями лише за те, що вони ДУЖЕ відчутно допомагали і допомагають державі зі споряджанням війська. Це стріляти в коліно одному з найпотужніших союзників.
Моя думка - податкова амністія необхідна, інакше буде дуже жорсткий конфлікт і багато праведного гніву.

Знову залякування і хайп.

ЦитатаІнше питання - відкрите питання - яким чином адекватно втілити ідентифікацію тих, хто підпадає під амністію, бо волонтер. Бо кампанія з залученням до реєстру провалилася через мутність механізму і ризики довіри до ДПС, органу, на території якого не діє навіть презумпція невинуватості.

Амністію на що? На фінансову прозорість та контроль? від цього лише виграють і волонтери, і донори.

Кацапський мат, намагання маніпулювати і відкрито неправдива інформація говорять про одне - комусь ну дуже не хочеться прозорості і ділитися частиною зібраних грошей з державою (світова практика всіх країн, яка називається податки).

Не хоче платити податки - хай реєструється як волонтер і веде прозорий облік коштів та витрат. А не хоче - хай платить податок з отриманого доходу як приватна особа.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

MareK

#565

білий хорват

А Бабця Ноташка (z) вже зареєструвалася?


В Україні офіційно зареєструвалися понад 4 тисячі волонтерів

Від початку року реєстр волонтерів Державної податкової служби продовжує стрімко зростати, і на 19 квітня включав 4,3 тисячі осіб.

Про це повідомила членкиня комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної политики Ольга Василевська-Смаглюк.

На 19 квітня у Податковій зареєструвалися 4,3 тисячі осіб як волонтери, причому у 2023 році реєстр продовжує швидко розширюватися.

Так, від початку року до реєстру волонтерів включено 1,6 тисячі осіб. Це – 37 % від загальної кількості.

Як раніше повідомлялося, у реєстрі волонтерів Державної податкової служби у 2022 році зареєструвались 2383 українців, що у понад восьмеро більше, ніж за весь час його існування.

Реєстр волонтерів антитерористичної операції створено ще у 2014 році, проте до повномасштабного вторгнення у ньому було лише 320 осіб.

Реєстрація в Податковій дозволяє волонтерам не потрапити під оподаткування донатів, адже без неї ДПС може нарахувати 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору на донати. Крім того, внесення в реєстр волонтерів упереджує ризик потрапити під фінмоніторинг та зазнати блокування банківських рахунків через підозрілість операцій по картках;

Читайте більше у статті: Збираєте гроші для ЗСУ? Готуйтеся до проблем з податковою

Нагадуємо:

Юридично, донати на ЗСУ також є "іншими доходами громадян", а відтак підлягають декларуванню та оподаткуванню: 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

Декларування доходів відбувається за підсумками року у наступному за звітним році. Тобто, у 2023 році триває кампанія з декларування доходів за 2022 рік. Декларацію потрібно подати до 1 травня 2023 року, а до 1 серпня сплатити податки із задекларованих в ній доходів.

Єдиний легальний спосіб збирати донати на свій особистий рахунок та не сплачувати з них податків – зареєструватися у державному Реєстрі волонтерів.

https://www.epravda.com.ua/news/2023/04/27/699546/

Wednesday

Цитата: білий хорват від Квітень 27, 2023, 17:33А Бабця Ноташка (z) вже зареєструвалася?


Думаю, що ні. Якби була офіційно зареєстрована, то б сказала. А по реакції "волонтерів" було зрозуміло, що це їм дуже не сподобалося.

Цікаво, чому?
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Думаю, це заслуговує бути тут.



А тим, хто відкладає яйця в сторону нашого Сергія, хай буде соромно. І до речі, допомагає він зовсім не мало.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Administrator

Наш Сергій продовжує підтримувати ОМБР 54/К-2!

Подробиці у його власній авторській темі.

Wednesday

Задокументуємо щедрий внесок учасників нашого форуму Сергія Чернівці та Білого Хорвата, який вони нещодавно зробили на ЗСУ.





Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Хоч це і не наш форумчанин, але це якось заникалось на Єрмачці, тому хочу привернути увагу всіх, що юзер Slaww зробив досить значний подарунок ЗСУ, купивши дрон Мавік.

Це недешеве задоволення і дуже щедрий внесок - браво, Slaww!
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Ну, і деяка інформація та ресурси по темі обговорення:

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#573
Ви, звичайно ж, зразу зрозумієте, про кого ця стаття - про лідера того самого батальйону К-2 54-ї ОМБР, якому "не допомагають" "волонтери" Єрмачки, і якому ми всі допомогли у різний час, донуючи на траки та інші речі. Стаття не називає Кирила Вереса по імені, а лише за позивним "К2". Читайте переклад внизу.

Як український мілленіал перемагає росіян: вірусні відео, співпраця та багато дронів

34-річний командир батальйону сказав, що якби у нього було стільки зброї, як в кацапів, він би випалив їх з лиця землі. 



Спрямована вниз гармата українського танка стріляє в упор по російській траншеї на відео, знятому безпілотником і переглянутому мільйони разів з моменту публікації в квітні 2023. На іншому відео самотній російський солдат здається в полон — безпілотнику.

Обидва відео походять від батальйону, який воює в складі досвідченої 54-ї механізованої бригади України, яка зараз захищає українські позиції на сході України поблизу Бахмута, міста, яке стало світовим синонімом спустошень під час майже дев'ятимісячної облоги Росією.

Останнє відео батальйону зібрало майже півмільйона переглядів менш ніж за п'ять годин, а останні чотири відео зібрали понад 1 мільйон переглядів кожне. Головні українські видання «Громадське» та «5 Канал» детально висвітлювали батальйон, так само, як і міжнародні видання, такі як «Дейлі мейл».

34-річний командир батальйону, який має позивний К-2, показує, як українська армія підвищила принаймні деяких молодших командирів-новаторів, навіть якщо служба все ще демонструє радянське мислення. Командир спілкувався з Defense One по відеозв'язку з передової на православний Великдень, коли можна було очікувати, що російські гармати замовкнуть. Його батальйон також відомий як К-2, за його позивним.

Бородатий міленіал, який досяг повноліття в той самий час, коли YouTube набув популярності, K-2 сказав, що він також жадав отримати срібну кнопку YouTube для каналів, які мають більше 100 000 передплатників. Канал зараз далеко перевищив цей показник, але кнопка ще не надійшла.

«Але якщо я не отримаю її, я піду куплю», — сказав він зі сміхом.

K-2 запустив відео, щоб дати своїм солдатам відчути визнання, окрім вручення медалей. Але вони також мали ненавмисний ефект, сприяючи батальйону, який збирає гроші від волонтерів для підтримки своїх операцій. Українська армія значною мірою покладається на волонтерів для нелетальної підтримки. K-2 сказав, що його батальйон отримує близько 90 відсотків своїх транспортних засобів і 60 відсотків своїх безпілотників за рахунок пожертвувань від волонтерів.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#574
Його шлях до військової служби пройшов після майже десятирічної агресії Росії в Україні.

Після того, як Росія анексувала Крим і розпочала проксі-війну на сході України в 2014 році, K-2 доставив автомобіль до військової частини в рамках широкомасштабної волонтерської діяльності з підтримки українських військових, які борються.

Ніхто інший у підрозділі не мав досвіду роботи з транспортним засобом, який він доставив, тому він залишився солдатом, продовживши свою попередню підготовку офіцера в підрозділі спеціальної тактики поліції.

«Я не кадровий солдат», — сказав К-2, хоча після майже десяти років служби він є одним із найдосвідченіших солдатів української армії часів війни. До 2017 року служив у 92-й механізованій бригаді, яка брала участь у бойових діях на Донбасі, потім перейшов у 54-у.

Зрештою K-2 був призначений до розвідувального підрозділу, і він просувався кар'єрною службою, поки його не призначили заступником начальника штабу командира його бригади. Він планував піти з армії у 2021 році, але залишився через лояльність до солдатів, які прийшли служити з ним у підрозділ. Коли в лютому 2022 року почалася війна, він відчув, що не має іншого вибору, окрім як продовжувати воювати.

У міру просування по ланцюжку К-2 дізнавався все більше і більше. «Мені не соромно питати поради у своїх командирів», — сказав він. «У мене були хороші вчителі».

Серед цих командирів був Віктор Ніколюк, який став загальнонаціональною популярністю в Україні завдяки захисту Чернігова, північного міста, яке трималося в російському оточенні 37 днів. Зараз 47-річний генерал-майор Ніколюк керує навчанням усіх сухопутних військ України.

Він також навчився, читаючи військові книжки та тренуючись із військовими НАТО у побудованому США навчальному центрі Яворів. Перебуваючи в Яворові, він півроку навчався на курсах штабної офіцерської розвідки.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Сьогодні К-2 керує своїм підрозділом більше як підрозділ США, із спільним підходом до планування битв, який відрізняється від радянського стилю «зверху вниз». Під час планування операції, сказав K-2, він просить своїх співробітників придумати власні рішення, щоб він міг їх переглянути. «Я приймаю рішення, але вся команда думає», — сказав він.

Він також займається вихованням молодших солдатів. Коли він став командиром батальйону, він заохочував старших, менш інноваційних солдатів переходити. «Тих, хто не погоджувався з моїми методами ведення бою, я просив перевести в інші частини», — сказав він. «Мені дуже подобається, коли люди мають свіжі погляди».

Стратегія окупилася. Відтоді, як почалася війна, підрозділ був змушений відступити лише один раз і швидко повернув позиції. К-2 навіть попросив і отримав більшу ділянку фронту, ніж зазвичай, щоб він міг підвести свої війська на відстань до 200 метрів від російських сил. і скористайтеся їхніми навичками ближнього бою.

Тим часом російські частини зазнали жахливих страждань від його батальйону. K-2 сказав, що його підрозділ нарахував 1200 загиблих росіян замість лише 20 власних у битві проти підрозділу під керівництвом Вагнера, групи російських найманців, яка вербує з в'язниць і відправляє їх на атаки за допомогою людської хвилі.

Оскільки російська армія у багато разів більша за українську, K-2 не може дозволити собі втратити будь-якого солдата, навіть якщо їхні життя продадуть на багаторазово більше росіян. "Для мене це був критичний момент", - сказав він. «У них є ресурс, якого немає у нас: людське життя».

Після більш ніж року бойових дій 54-та механізована бригада все ще має близько 60 відсотків військовослужбовців, які приєдналися до неї до вторгнення. Його кількість втрат краща, ніж у багатьох інших українських підрозділів. Один командир батальйону повідомив про 100-відсотковий рівень втрат.

Заміщення підрозділу отримує лише місяць навчання, що сьогодні є досить стандартним для української армії, але набагато менше, ніж США виділяють на навчальний табір. Якщо є час, вони отримують додаткові три дні навчання з підрозділом, де вони зосереджуються на основних навичках, таких як тактична медицина.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Успіх K-2 також означає, що він зберіг більшу частину свого оригінального обладнання з кількома західними доповненнями, такими як дві бойові машини піхоти Bradley. Він сказав, що безпечне переміщення солдатів від точки до точки схоже на «Uber» на полі бою. Також у підрозділі є два танки Т-80, забрані у росіян.

Серед його найважливіших інструментів – дрони. До початку війни його тисячна бригада літала щонайбільше п'ятьма безпілотниками. Тепер у будь-який момент підрозділ може мати 10 безпілотників у небі, сказав він. Кожен безпілотник розглядається як витратний предмет, сказав він, протиставляючи старі радянські методи, які замість цього підштовхували б окремих солдатів до небезпечних розвідувальних місій.

За словами K-2, 60 відсотків його розвідувальних даних надходить від безпілотників, а решта – від перехоплених комунікацій і захоплених полонених. Підрозділ використовував безпілотники-смертники для нападу на російські війська та для координації боїв у реальному часі.

Незважаючи на їхній успіх, вимоги війни ніколи не закінчуються. Найбільша потреба підрозділу зараз – це апаратура нічного бачення, щоб відбиватися від російських підрозділів, які атакують невеликими групами під покровом темряви. Російські сили також продовжують мати доступ до великої кількості боєприпасів, повідомила К-2.

На десять російських снарядів батальйон К-2 може відповісти лише одним своїм, тому одиночний постріл намагається зробити максимально влучним. «Якби я мав стільки зброї та боєприпасів, скільки вони, — сказав він, — я б спалив їх із землі».

Війна також негативно вплинула на самого К-2. Після розмови зі своїм командиром про напруження, яке він відчував, йому було надано дозвіл брати два дні відпустки кожні два тижні або близько того, якщо він потребував.

І після майже десятиліття війни К-2 з нетерпінням чекає дня, коли війна закінчиться, і він зможе нарешті піти у відставку. За його словами, у нього немає конкретних кар'єрних планів. «Я хочу повернутися додому і побачити свого сина», — сказав він.

Коли він піде, йому, ймовірно, доведеться відмовитися від своєї нової кар'єри на YouTube. Невимушений і з легкою посмішкою, він є природним гостем кількох інтерв'ю на YouTube, у яких він нещодавно з'явився, у яких він весело розповідає про змагання з іншими підрозділами на передовій за успіх проти росіян.

Він вважає себе вже старим солдатом, сказав він, сидячи біля ряду комп'ютерних моніторів з оновленнями з поля бою. «Ви повинні зробити шлях для нового покоління».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Я щось зовсім заплуталась з цим К-2, якому "не допомагають" "волонтери" Єрмачки.

Мені сказали купувати шкарпетки на 100 чоловік, а тут пише, що в К-2 лише декілька десятків чоловік. І якому розділу тоді допомагають єрмачківці, адже у мене купа відповідних скріншотів, де вони кажуть, що це так.

https://hromadske.ua/posts/prokinuvsya-zranku-treba-znishiti-moskalya-universalni-soldati-pidrozdilu-k2

К2 — неформальний підрозділ бригади. За штатною посадою Вересу підпорядковано близько 600 людей. До К2 входить кілька десятків. Точну кількість членів групи командир не називає. «Це група розвідників і не тільки, які роблять свою роботу», — каже Верес.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

До речі, все пішло як в чорну діру, ніякого фідбеку. Мені б хотілось знати, як там показали себе ті шкарпетки, якщо доведеться закупити для когось іншого, і ті ж пігулкові полотенця як зайшли у польових умовах.

Сергій, ти щось чув по своїх каналах?
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Сергій Чернівці

Цитата: Wednesday від Травень 18, 2023, 16:19До речі, все пішло як в чорну діру, ніякого фідбеку. Мені б хотілось знати, як там показали себе ті шкарпетки, якщо доведеться закупити для когось іншого, і ті ж пігулкові полотенця як зайшли у польових умовах.

Сергій, ти щось чув по своїх каналах?

Ні.
Я нічого такого не чув.
Але у випадку шкарпеток——не думаю що це сильно відрізняється від якихось екстримальних ситуацій——
Тобто шкарпетки ті——розхідний матеріал. Поміняв—кинув десь ношені в пакетик—поправ при нагоді. А як нема нагоди чи заважає в рюкзаку десь——викинув і одягнув нові.
Тобто іх багато не буває.
А на рахунок якості——теж думаю що більш—менш середні по якості та по ціні підходять .
Дорогі не має змісту купувати, ну а зовсім дешеві теж незручно ніби(——
Тому "золота середина" має бути.
Думаю всі більш—менш можуть орієнтуватися на те що носив би сам в екстримальних умовах.

пс. Про таблетки—полотенця нічого не скажу(