Українська мова як фактор української державності

Попередня тема - Наступна тема

вело

Цитата: Wednesday від Грудень 05, 2023, 07:36My thoughts exactly.



А мені хочеться віртуально вмазати всім цим кацапурам Єрмачки, які за весь цей час так і не вивчили української і продовжують безсоромно гвандять цим нарєчієм :smilie9:  :smilie9:.

Нема іншої країни в світі, де розмовляють російською, крім Рашки. То чому б вам не звалити туди і сплестися там язиками??
О, то пані екстремістка? Не забувайте, що в Україні мешкає 17% етнічних росіян.

Wednesday

Цитата: вело від Грудень 05, 2023, 21:04О, то пані екстремістка? Не забувайте, що в Україні мешкає 17% етнічних росіян.

В Канаді теж мешкають, і що? Можуть розмовляти, але отримають таку ж реакцію від українців.

ПС. Бажання набити морду екстремізмом не є. Власне, побиття морди теж ні. Це хуліганство і криміналітет.

А Єрмачка - це формальний дискусійний майданчик, який позиціонується як український, а не приватний ланч чи обговорення вдома на кухні.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 10, 2024, 22:04Та ти сьо?

І навіть конкретно членам альянсу 2П, кацапському колаборанту мудведилу і служанці Моллі?


а в чому мова винувата? :smilie10:  будь-яка...

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 01:47а в чому мова винувата? :smilie10:  будь-яка...

Мій пост був про те, чи альянсники застосують свою ж вимогу один до одного.

А так це як під час світової війни люди ненавиділи німецьку мову - тому що вона асоціювалася з ворогом. Як ненавиділи німців в цілому.

Підставте кацапів замість німців, а кацапську замість німецької, і отримаєте ті ж сантименти.

Як у мові є добрі і погані люди-мовці, так і серед мільйонів росіян є добрі і погані.

Але вони в цілому як народ і як країна є ворогом українців.

До речі, ніхто ніде більше в світі не говорить російською, крім росіян. Так само як ніхто українською не говорить, крім українців. А ось французькою, англійською, іспанською, португальською говорить більш ніж одна країна і більш ніж один народ.

Якщо це приватний форум, то вони можуть вимагати у правилах, яка їх мова спілкування.

У нас в правилах записано, що офіційними мовами форуму є українська та англійська, а будь-яка інша не заборонена (хоч суахілі).
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 02:26під час світової війни люди ненавиділи німецьку мову - тому що вона асоціювалася з ворогом. Як ненавиділи німців в цілому.
Не чула такого від людей які пам"ятають ту війну.
Інша справа що німецька мова тоді дійсно асоціювалась з ворогом,
то люди лякались коли її чули але ненавиділи фашистів а не мову.
А от про російську так не можна сказати зараз,
бо для величезної маси українців (втч захисників)
вона є рідною, так склалось історично,
тому пропагандувати ненависть до мови то абсурд.
Ненавидіти можна ворога, якою б мовою він не послуговувався.
 
П.С. З різних джерел чула що і серед німців були хороші люди -
не чіпали мирне населення а дітям
роздавали тушонку і шоколад зі своїх пайків,
звичайно що це не було масове явище,
але не можна узагальнювати.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 02:26Якщо це приватний форум, то вони можуть вимагати у правилах, яка їх мова спілкування.
Така вимога суперечить Конституції України, мабуть тому ніде за будь-яку мову не банять.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 02:26Як у мові є добрі і погані люди-мовці, так і серед мільйонів росіян є добрі і погані.

Але вони в цілому як народ і як країна є ворогом українців.
Держава їхня дійсно нам ворог
бо її керманичі розв"язали проти нас війну,
і ті хто покорився такому злочинному наказу
неважливо з яких мотивів, теж наші вороги,
але не весь народ, там є люди які ненавидять пуйла
і не сприймають цю війну, але треба визнати
що таких людей надто мало
аби вони могли вплинути на політику пуйла.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 02:26У нас в правилах записано, що офіційними мовами форуму є українська та англійська, а будь-яка інша не заборонена (хоч суахілі).
Ну англійською тут якщо хтось і може висловлюватись
то лише ти чи хтось із давніх емігрантів які можуть тут зареєструватись,
тому ця мова не може вважатись мовою спілкування на форумі,
може лише бути мовою висловлювань окремих юзерів,
а для всіх інших це дуже незручно -
щоразу бігати в перекладач аби зрозуміти суть такого поста.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 04:55Така вимога суперечить Конституції України, мабуть тому ніде за будь-яку мову не банять.

А де конкретно?

Я подивилася тут, нічого не знайшла.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text

Якщо це приватний форум і на ньому є правило писати тільки англійською, чи німецькою, чи японською мовою, що не порушує ніякі закони, то чому не можна мати форум, де дозволяється писати тільки українською?
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 05:13А де конкретно?

Я подивилася тут, нічого не знайшла.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text

Якщо це приватний форум і на ньому є правило писати тільки англійською, чи німецькою, чи японською мовою, що не порушує ніякі закони, то чому не можна мати форум, де дозволяється писати тільки українською?
Та навряд чи десь є такі форуми з мовними вимогами,
бо це само собою вирішується в кожній країні.
А щодо українських форумів то вони всі двомовні
бо громадяни України мають одну державну мову
але дві мови в побуті та на тусовках, в тч віртуальних.
Жоден власник форуму не наважиться порушувати 10 статтю Конституції,
навпаки, в правилах повинно бути передбачено покарання баном
за дискримінацію по мовному питанню, це моя особиста думка.

Wednesday

#30
Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 04:52Не чула такого від людей які пам"ятають ту війну.
Інша справа що німецька мова тоді дійсно асоціювалась з ворогом,
то люди лякались коли її чули але ненавиділи фашистів а не мову.

Мій дід дійшов до Будапешта у Другій Світовій, а бабуся пережила окупацію. До бабусі і родини німці ставились нейтрально, а дід воював, це були вороги. Але в суспільстві в цілому відношення ще довго було негативним і це видно не тільки по розповідях окремих людей, а по артефактах того часу, включаючи культурних.

ЦитатаА от про російську так не можна сказати зараз,
бо для величезної маси українців (втч захисників)
вона є рідною, так склалось історично,
тому пропагандувати ненависть до мови то абсурд

А це не пропаганда ненависті до мови. Це відстоювання своєї рідної мови, яка роками пригнічувалася і замінялася російською.

Російська мова - це мова імперського притиснення та завоювання України на протязі століть, це мова окупанта.

Звісно, це позиція етнічних українців, які були під цією окупацією.

А ті, що виросли при совку і не знали української за різних причин, цього не розуміють. Вони або свідомо відмовляються говорити українською (бо зневажають українську мову, культуру та українців), або не усвідомлюють, в чому проблема.

Цитатабо для величезної маси українців (втч захисників)

Так, у правилах нашого форуму сказано, що патріотизм визначається не мовою, етнічністю чи країною проживання, а тим, що людина робить для України.

Разом з тим мова та культура - це те, що визначає етнічність українців. Якщо людина не виросла в україномовній родині і не практикувала українських традицій, вона є українцем лише за паспортом.

Україну зараз захищають люди практично зі всієї земної кулі, а не тільки російськомовні українці. Але Ви ж не будете з ними говорити на кожній із сотень різних мов? В Україні говорять українською. Вдома люди можуть говорити на якій завгодно мові, а в суспільному просторі - українською, якщо вони вважають, що живуть в Україні, і вважають себе українцями.

Я не бачу різниці, як це працює в Канаді. В Канаді аналог української - це англійська. Хочеш всюди говорити російською, а не англійською - вали назад в Расеюшку або живи в російському гето з усіма витікаючими (і такі є). А хочеш бути повноцінною частиною суспільства - розмовляй англійською.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 05:26бо громадяни України мають одну державну мову
але дві мови в побуті та на тусовках, в тч віртуальних.
Жоден власник форуму не наважиться порушувати 10 статтю Конституції,
навпаки, в правилах повинно бути передбачено покарання баном
за дискримінацію по мовному питанню, це моя особиста думка.

В тій статті нема нічого про заборону писати російською чи іншою мовою на приватних онлайн-майданчиках.

Також багато з "російськомовних" чудово знають українську, але спеціально відмовляються нею писати. Бо зневажають все українське і українцями себе не вважають.

Якщо майданчик позиціонує себе як український, власники можуть ідентифікувати таку позицію як принизливу.

При цьому я зазначу, що в свій час я тут захищала Медведила і його право писати тут російською і чубилась через це з галамагою.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 05:33Також багато з "російськомовних" чудово знають українську, але спеціально відмовляються нею писати.
 Бо зневажають все українське і українцями себе не вважають
Не варто їм приписувати таку принизливу мотивацію,
адже будь-якій людині комфортніше висловлюватись рідною мовою,
і ламати себе заради чиїхось безглуздих забаганок не всі готові.
Якщо людина порядна і поводиться пристойно то чому їй
забороняти висловлюватись рідною для неї російською мовою?
Заради чого? Аби спровокувати конфлікт? Кому це потрібно?

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 05:42Не варто їм приписувати таку принизливу мотивацію,
адже будь-якій людині комфортніше висловлюватись рідною мовою,
і ламати себе заради чиїхось безглуздих забаганок не всі готові.
Якщо людина порядна і поводиться пристойно то чому їй
забороняти висловлюватись рідною для неї російською мовою?
Заради чого? Аби спровокувати конфлікт? Кому це потрібно?

Ну це лише тому, що більшість розуміє російську.

А якби ця людина прийшла на канадську вечеринку і говорила виключно російською? Її б сприйняли за ідіота і ніхто б з нею не намагався загравати чи якось пристосовуватись.

Якщо вона прийшла в чужий публічний простір і там є певні правила, вона повинна їх дотримуватись, а не навпаки. Ость хай дотримується правил, і не буде конфліктів  :gigi:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 05:28Російська мова... це мова окупанта.
Не тільки  окупанта, а і величезної маси його опонентів,
жоден окупант в світі не здатен приватизувати будь-яку мову.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 05:42Не варто їм приписувати таку принизливу мотивацію,
адже будь-якій людині комфортніше висловлюватись рідною мовою,

Ну про що і мова. Коли Моллі П, проживши 10 років на Західній Україні, так і не вивчила мови і не бажає розмовляти нею, що це, якщо не зневага? Он негри з Африки після 6 місяців навчання майже вільно вивчають і спілкуються, а вона не може?

Весь Київ - російськомовний. І не збирається переходити на українську.

А потім пуйло йде їх "захищати".
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 05:51Не тільки  окупанта, а і величезної маси його опонентів,
жоден окупант в світі не здатен приватизувати будь-яку мову.

Є лише одна країна і один народ в світі, який розмовляє російською. Росія і росіяни.

Це усталений факт. А приватизація не відноситься до лінгвістичних реалій. Мова - не підприємство чи ферма якась.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 05:50Ну це лише тому, що більшість розуміє російську.

Якщо вона прийшла в чужий публічний простір і там є певні правила, вона повинна їх дотримуватись, а не навпаки. Ость хай дотримується правил, і не буде конфліктів  :gigi:.
Я впевнена що притомні юзери
відмовляться спілкуватись на такому ресурсі
де власник порушує ст 10 Конституції України,
притісняючи російськомовних українців.
Часто задумуюсь над тим щоб перейти на російську мову
у віртуальному спілкуванні в якості протесту
проти примусу і принижень в мовному питанні.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 05:52Ну про що і мова. Коли Моллі П, проживши 10 років на Західній Україні, так і не вивчила мови і не бажає розмовляти нею, що це, якщо не зневага? Он негри з Африки після 6 місяців навчання майже вільно вивчають і спілкуються, а вона не може?

Весь Київ - російськомовний. І не збирається переходити на українську.
То їхнє право, гарантоване Конституцією,
і з цим необхідно рахуватись.
Я поважаю чужі права, хоча була б щаслива
якби моєю рідною українською мовою
розмовляв увесь світ, але змушувати когось
я не маю жодного права.

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 05:52А потім пуйло йде їх "захищати".
Тобто якщо я в Україні розмовлятиму англійською
то у Байдена з"явиться право напасти на Україну? :smilie10:
Взагалі шокує коли притомні люди повторюють
відверту маячню міжнародного злочинця.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 05:56Я впевнена що притомні юзери
відмовляться спілкуватись на такому ресурсі
де власник порушує ст 10 Конституції України,
притісняючи російськомовних українців.

Нема там такого в тій статті. В себе вдома вони можуть спілкуватися якою завгодно.

ЦитатаЧасто задумуюсь над тим щоб перейти на російську мову
у віртуальному спілкуванні в якості протесту
проти примусу і принижень в мовному питанні.

А я пам"ятаю, коли була дитиною в Києві і остання хвойда в метро робила вигляд, що не розуміє української. Я цього ніколи не забуду і з тих часів зневажаю Куїв, куян і всю південно-східну ізичну Україну.

Як в моєму університеті я мусила два роки вчити російську мову, а з української не було навіть факультативу. І як практично всі викладачі спілкувалися з нами російською, і це теж на ЗУ!

Насправді в Україні не так багато українців. Є мільйони громадян з українським паспортом, але українцями їх назвати важко. Великій частині з них абсолютно все одно, якою мовою розмовляти і під якою владою жити.

Жаль, що через них загинули найкращі і ще загинуть найкращі свідомі українці. Деякі з яких були навіть російськомовними, але вони знали, що воюють за те, щоб Україна залишалася на карті світу як незалежна країна політично, культурно і мовно.

Я також бачу, як всі ці ізичні ухилянти і не тільки пруть сюди по КУАЕТ і гризуть англійську аж гай шумить. А вдома за 30, 40, 50 років свого існування української так і не вивчили.

Тому що какая разніца? Ось і наступила "какая разніца" майже на 30 відсотках території, і ісчо нє вєчер.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.