Лайнодотик Джейка Салівана: як вбити мільйони і занапастити все

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

У лютому цього року було зрозуміло, що війна закінчиться ще не скоро. Байден вирішив поїхати до Києва в ризиковану та таємну поїздку, щоб відзначити першу річницю вторгнення. Під час нічної поїздки потягом із польського прикордонного міста Перемишль до української столиці Байден і Салліван сиділи наодинці в вагоні з дерев'яними панелями, із засунутими шторами для безпеки, працюючи над контурами довгострокової стратегії для обговорення з Зеленським. З минулої осені, коли Україна повернула або утримала ключові міста, такі як Херсон і Харків, питання полягало не стільки в тому, чи не змогла Адміністрація передбачити катастрофу, як в Афганістані, скільки в тому, що вона може зробити, щоб зробити перемогу можливою. Байден і Салліван були зосереджені на двох збіжних викликах: як найкраще забезпечити Україну для запланованого весняного контрнаступу та як підготуватися до саміту НАТО в липні у Вільнюсі, Литва, де Зеленський наполягатиме на остаточній відповіді на те, коли Україна отримати дозвіл приєднатися до альянсу.

Байден був непохитним у своїй опозиції щодо надання Україні членства в НАТО, поки тривала війна. Але під час десятигодинної поїздки в зону бойових дій він і Салліван обговорили, що планували запропонувати Зеленському натомість: довгострокові гарантії безпеки та військову допомогу, схожу на ту, яку США надавали Ізраїлю з 1980-х років. Салліван сказав мені: «У нас була довга розмова з цього приводу, під час якої президент сказав, що хоче використати зустріч у Києві, щоб викласти Зеленському свою точку зору про те, що є шлях до НАТО — це не зараз, це пізніше — і міст до НАТО – це модель Ізраїлю».

Ідея зароджувалася з середини січня. Домовленість з Ізраїлем була кодифікована та підтримана ще адміністрацією Рейгана серією офіційних меморандумів про взаєморозуміння, які зобов'язують США надавати певну кількість військової допомоги та зброї протягом десятирічного періоду, щоб дати Ізраїлю «якісну військову грань» в регіоні. На відміну від зобов'язань НАТО за статтею 5, яка стверджує, що напад на будь-якого одного члена є нападом на всіх, не було чіткого зобов'язання, яке б зобов'язувало США воювати від імені Ізраїлю, якщо він зазнає нападу.

Тим не менш, така домовленість дасть Путіну — і всім іншим — сигнал про те, що Сполучені Штати не покинуть Україну. Наступного ранку на зустрічі із Зеленським Байден вперше запропонував «ізраїльську модель». Пізніше, коли вони з президентом України зустрічалися з пресою, Байден назвав поїздку докором Путіну. «Путін вважав Україну слабкою, а Захід розділеним», — сказав Байден. «Він думав, що зможе пережити нас. Я не думаю, що він зараз про це думає». Потім вони з Зеленським прогулялися Києвом під сирени повітряної тривоги.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Наприкінці весни Білий дім продовжував просувати ізраїльську модель. У травні, коли Байден їздив на саміт G-7 до Японії, Салліван запропонував Єрмаку та іншим радникам з питань національної безпеки спільну заяву про принципи, в якій викладаються довгострокові зобов'язання щодо безпеки перед Україною. Ідея полягала в тому, щоб кожна країна, включно зі США, домовилася про власний двосторонній меморандум про взаєморозуміння з Україною. (Блінкен сказав мені, що врешті-решт США залучили двадцять вісім інших країн.) «Ми до біса домовилися про цей документ», — сказав високопоставлений чиновник адміністрації. Білий дім і деякі союзники, такі як Німеччина, хотіли переконатися, що заява надійшла від G-7, а не від НАТО, «оскільки НАТО, як ми продовжуємо відчувати, має бути осторонь від цього конфлікту», – сказав високопоставлений європейський чиновник. сказав мені.

Зеленський, однак, продовжував лобіювати повне членство в НАТО. В іншому випадку, на його переконання, навіть якщо Україна виграє війну, вона перебуватиме в сірій зоні безпеки, вразливій для майбутніх нападів Росії. Ряд союзників по НАТО, особливо серед колишніх країн радянського блоку, погодилися. «Найбільша проблема полягає в тому, що він хотів чітко дати зрозуміти, що це не є стовідсотковою заміною НАТО», — нагадав високопоставлений чиновник адміністрації. «Зеленський не хотів, щоб йому сказали: «Все, тепер перед тобою двері закриті». Ви йдете зовсім іншим шляхом, і ви ніколи не зможете повернутися на цей інший шлях».

Всередині адміністрації виникли розбіжності щодо того, як вирішити цю назріваючу проблему. Деякі чиновники Держдепартаменту спонукали Білий дім запропонувати Україні більше. Під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО на початку червня в Осло Блінкен зателефонував Байдену та Саллівану, повідомивши, що позиця США разом з Німеччиною ризикує бути сприйнятою як ізольована. «Переважна більшість вважала важливим, щоб саміт зробив кроки вперед щодо просування пропозиції про членство України, і що ми не можемо просто сидіти на статус-кво», — сказав мені Блінкен. «І тому я повідомив про це». Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висунув пропозицію щодо того, що Альянс може запропонувати Україні: поки що не членство, але швидший шлях до цього, за якого від України не вимагатиметься спочатку виконання детального Плану дій щодо членства, умови, що НАТО нав'язала іншим колишнім радянським державам. Коли Столтенберг приїхав до Вашингтона в середині червня, Байден неохоче погодився не вимагати виконання Україною цих вимог.

У приватному порядку українці навряд чи були в захваті від пропозиції. Зеленський все ще мав надію на конкретні зобов'язання дозволити Україні приєднатися до НАТО. Високопоставлене дипломатичне джерело повідомило мені, що американці були розчаровані реакцією України на відкликання плану дій: «Ти що, ти не сприймаєш це як перемогу?» Це було таке розчарування».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Довгоочікуваний весняний наступ України розпочався в червні з великими сподіваннями. Публічно в Адміністрації наголошували на тому, що Пентагон назвав «сталевою горою», надісланою для посилення української армії. Але Росія збудувала три лінії оборони в ключових місцях уздовж фронту. Бойові дії нагадали б жахливу окопну війну Першої світової війни. Українці, справді, витрачали артилерійські снаряди з нечуваною швидкістю. У Білому домі Салліван та інші хвилювалися, що дефіцит призведе до зупинки контрнаступу, перш ніж він досягне успіху.

Салліван попереджав про цей сценарій протягом кількох місяців. У січні українці працювали з Пентагоном над великою військовою ігрою у Вісбадені, щоб оцінити свої потреби. Висновок був невдалим: для контрнаступу знадобилося б більше 155-міліметрових снарядів, ніж міг запропонувати Пентагон. У лютому Салліван почав говорити про це як про «математичну проблему» війни.

Як бачив Салліван, існувало три потенційних рішення: різке збільшення виробництва; шукати додаткові джерела боєприпасів по всьому світу; або надіслати Україні деякі великі запаси знятих з експлуатації касетних боєприпасів, які зберігаються в Пентагоні. Але Білий дім дізнався, що знадобляться місяці, щоб достатньо збільшити виробництво артилерійських снарядів — занадто пізно для контрнаступу. А Державний департамент був проти надсилання касетних боєприпасів, відомих як dpicms, які заборонені понад сотнею країн, у тому числі багатьма союзниками США в Європі, через жертви серед цивільного населення, які вони часто залишають після себе. Це залишило полювання на більше боєприпасів. Остін і Салліван почали телефонувати лідерам по всьому світу, включно з такими країнами, як Південна Корея та Ізраїль, які не надто підтримували військові зусилля. «Було прийнято рішення вдатися до справжнього нападу на південнокорейців, тому що вони були союзниками, які мали найбільші запаси», — нагадав високопоставлений чиновник Пентагону. Витік документів показав, що N.S.C. запропонував різні креативні способи обійти заборону Південної Кореї на прямий продаж зброї для розпалювання конфлікту; один із них передбачав закупівлю боєприпасів у Польщі чи США, а потім відправлення їх до України.

Але на початку літа секретний звіт Пентагону попередив, що Україна ризикує залишитися без боєприпасів раніше, ніж очікувалося, і знову рекомендував відправити касетні боєприпаси. «Ми дійшли до кінця шляху», — згадує високопоставлений чиновник адміністрації. «Начебто, якщо ми хочемо переконатися, що немає значних перебоїв у постачанні, ми маємо прийняти це рішення прямо зараз». Державний департамент нарешті зняв свої заперечення — це був «дуже різкий вибір», сказав мені Блінкен, а попередження Пентагону було «диспозитивним» — і N.S.C. скликав збори для затвердження рішення. «Вони повинні були повернутися до президента і сказати: варіант А – в українців закінчилися боєприпаси і контрнаступ припиняється, або варіант Б – ви надасте dpicms», – сказав високопоставлений чиновник Пентагону. На початку липня Байден оголосив про крок, який він назвав «важким».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

В інтерв'ю того ж дня я запитала Саллівана про цикл рішень адміністрації «ні-ні-ні-так» щодо надсилання різних видів військової допомоги Україні. До цього моменту навіть декому в адміністрації було важко зрозуміти цю схему. «Це схоже на хлопчика, який кричав "вовк"», — сказав мені високопоставлений чиновник. «Я просто більше не знаю, у що вірити. Коли вони кажуть: «Ні в якому разі, ми б ніколи не подивилися atacms», я кажу: «Це правда?» Мені здається, що я просто дивлюся той самий фільм знову і знову».

Було зрозуміло, що це питання розлютило Саллівана. «Я думаю, що касетні боєприпаси належать до іншої категорії, ніж F-16», — сказав він мені. «Які самі по собі відносяться до іншої категорії, ніж танки «Абрамс». Я бачу наскрізну лінію, яку ви всі малюєте на ні-ні-ні-так, але насправді кожен із них має свою власну чітку логіку». Для нього рішення щодо танка «Абрамс» стосувалося «підтримки єдності» з Німеччиною. Іноді Державний департамент заперечував, як у випадку з касетними боєприпасами. Іноді це був Пентагон або президент особисто, як у випадку з atacms.

Atacms став особливою проблемою. У 2022 році Байден відмовився відправити їх, стверджуючи, що для Путіна вони означатимуть неприйнятну ескалацію, оскільки їхній радіус дії до ста дев'яноста миль означає, що вони можуть вражати цілі всередині Росії. «Ще одна ключова мета — переконатися, що ми не опинимося в ситуації, коли ми прямуємо до Третьої світової війни», — сказав того літа Салліван. Але як тільки британці почали постачати подібні ракети навесні 2023 року, цей аргумент, здавалося, більше не застосовувався. «Що стримало нас», — сказав мені цього літа високопоставлений чиновник Пентагону, — це те, що це призведе до «виснаження наших запасів у той час, коли нам потрібні ці ракети для наших власних непередбачених обставин, чи то Іран, чи Північна Корея, чи Китай».

Члени Конгресу з обох партій заперечили проти такої аргументації. У червні Комітет із закордонних справ Палати представників прийняв двопартійну резолюцію, в якій говориться, що atacms слід запропонувати «негайно». Коли офіційні особи сказали Кроу, конгресмену-демократу, що відправка Atacms вплине на план операцій Пентагону, його відповідь, за його словами, була: «Ну, для якої майбутньої війни? Зараз війна в Європі, і її ведуть українці. Тож змініть клятий OPLAN».

У ширшому плані деякі прихильники України побоювалися, що затяжні обговорення негативно вплинули на контрнаступ, який до середини літа не спромігся створити очікуваних проривів на російських лініях. «Подумайте про те, де ми могли б бути, якби такі речі, як himars, Stinger, F-16, atacms були там рік тому», — сказав мені Ден Салліван, старший сенатор-республіканець у Комітеті зі збройних сил. «Це дійсно великий недолік у реалізації їхньої стратегії, і він починає підривати підтримку, коли люди не думають, що вони в цьому, щоб виграти».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Далі буде. Як бачите, навіть у цьому хвалебному панегірику Салівану проскакує, як ця скотина спеціально затримувала зброю Україні.

Особисто я переконана, що якби пішов лендліз і ця скотина не приймала невигідні для України рішення, Україна б очистила свою територію станом на 2022-02-24 ще до кінця 2022 року.

Але маємо те, що маємо  :smilie9:. Обамівське бидло повільно згодовує Україну кацапам, при цьому мило посміхаючись в очі і запевняючи - ми будемо з вами стільки, скільки потрібно  :smilie9:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Зі свого боку, Салліван, схоже, був роздратований думкою, яка широко поширювалася у Вашингтоні, що він був перепоною, а інші, включаючи Блінкена, були більш «просунутими». Останніми місяцями Салліван заявляв, що, незважаючи на всю увагу до високотехнологічної зброї та винищувачів, є лише дві речі, без яких Україна не може обійтися: артилерія та ППО. Саме тому, за його словами, він був одним із найгучніших голосів, які наполягали на схваленні касетних боєприпасів, які, як він сказав колегам, були найважливішою окремою допомогою, яку США могли надати. «Він розчарований таким уявленням, що він є проблемою», — сказав мені колишній високопоставлений чиновник США. «Це абсолютно неправильно».

Блінкен сказав мені, що критика походить від неправильного розуміння ролі Саллівана. «Я налаштований на те, щоб українці отримували різні речі в різний час, але вкрай важливо, щоб це було частиною дотримуваного процесу», — сказав секретар. «Цього взагалі ніколи не було, що Джейк є гальмом у цьому — це Джейк робить роботу так, як вона повинна бути виконана».

Колишній посадовець сказав, що до грудня 2022 року Салліван намагався змусити президента використати загрозу відправки АТАКМ як важіль впливу на росіян. «Він підштовхував Байдена: чому б нам принаймні не сказати, що ми надішлемо ці ракети, якщо ви не припините вогонь по містах?» — сказав мені колишній чиновник. «Тож він наводить цей аргумент принаймні шість місяців, а президент не хотів цього робити. У якийсь момент президент залишається президентом».

Інший колишній високопоставлений чиновник США згадав розмову з Салліваном про те, чи погодяться США відправити в Україну F-16. Салліван зазначив, що підтримує це. Але на початку 2023 року Байден публічно виключив це, принаймні в короткостроковій перспективі. Через кілька місяців кілька європейських союзників погодилися зі схвалення Байдена поставити Україні F-16. Однак лише влітку США підписали план підготовки українських пілотів на винищувачах. Колишній чиновник сказав мені, що дійшов висновку: «Найбільше заважав швидкості відповіді на українські запити президент, а не Ллойд Остін, не Тоні, не Джейк — не адміністрація, а президент. Джейк намагається грати роль чесного брокера, тому що він щодня з президентом».

Мартін Індік, який був головним представником Обами на мирних переговорах на Близькому Сході, стверджував, що двозначність Байдена мала реальні наслідки. «Вони зробили велику помилку», — сказав він мені. «Вони стрималися. Це вплинуло на кожен крок — той обережний інкременталізм, який ми тепер бачимо заднім числом, був непотрібним». Індик, який написав книгу про дипломатію Генрі Кіссінджера на Близькому Сході, згадав ключовий момент у війні Судного дня в 1973 році, коли Кіссінджер, радник з питань національної безпеки, вагався надсилати більше трьох транспортних літаків C-5a до Ізраїлю. «Ніксон відомий як такий, що сказав: «Знаєш, Генрі, нас будуть звинувачувати та критикувати, якщо ми надішлемо тридцять або якщо ми надішлемо трьох», — сказав мені Індик. «Тож він сказав: «Надсилайте все, що літає». І продовжуйте це робити». Проблема сьогодні полягає в тому, що Байден був більше Кіссінджером, ніж Ніксоном, сказав Індик. «Нам потрібно, щоб він сказав Джейку: «Відправляй усе, що летить, чорт забирай, і продовжуй це». Я думаю, що це змінив би хід війни».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Саміти НАТО – це, як правило, занудні конвенції, де майже все обговорюється та схвалюється заздалегідь. Але за кілька тижнів до Вільнюського саміту трапилися дві речі, які зруйнували надії на плавне розгортання. По-перше, наприкінці червня, з Росії прийшли вибухові новини: найманець Путіна Євген Пригожин підняв заколот. Салліван скасував поїздку до Данії, щоб стежити за ситуацією з Вашингтона; вони з Байденом щойно прилетіли гелікоптером у Кемп-Девід і прибули до своїх номерів, коли надійшла інформація, що Пригожина переконали залишити посаду.

Потім, через кілька днів, відбувся телефонний дзвінок між Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцем, який погрожував зірвати переговори щодо заключного комюніке саміту, яке мало показати позицію НАТО в суперечливому питанні прагнення України до членства. Шольц, згідно з чотирма джерелами, з якими я спілкувалась, чітко дав зрозуміти, що він категорично проти заяви, яка містить конкретне «запрошення» України приєднатися до НАТО. Він також сказав Байдену, що скептично ставиться до відмови України від виконання вимог Плану дій щодо членства. У цьому пункті Байден відмовився прийняти позицію Шольца — він уже погодився на це для України.

Байден, який цінує свою близькість із Шольцем — високопоставлений європейський чиновник описав «надзвичайно теплі почуття братів по зброї» між ними — погодився виступити спільно з німцями щодо ідеї офіційного запрошення України. Як бачив Шольц, підняття питання відміни плану вступу було б достатньо значним показом прогресу для України. Високопоставлений чиновник адміністрації згадав: «Байден по суті сказав Шольцу: «Слухай, я подбаю про те, щоб під час цих переговорів ми не були на слизькій дорозі».

Питання все ще не було вирішене до вихідних перед самітом. Того понеділка Салліван і Блінкен підписали компроміс — незграбне, складене американською стороною речення, яке пропонує невизначене майбутнє «запрошення», але нічого не пояснює, як і коли Україна може його отримати. Ще один прорив стався тієї ночі, коли лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган погодився відмовитися від своїх заперечень щодо членства Швеції в НАТО, яке він майже одноосібно гальмував більше року.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Але вранці у вівторок, 11 липня, коли лідери мали офіційно зібратися у Вільнюсі, Салліван відчув проблеми під час телефонної розмови з Єрмаком, керівником українського штабу. Салліван почервонів, коли Єрмак сказав йому, що жорстких слів у комюніке недостатньо. Після того, як Єрмак повідомив Саллівану, що він і Зеленський незабаром приземляться у Вільнюсі, і сподіваються домовитися про остаточне формулювання, Салліван різко відповів: це, за його словами, комюніке НАТО, а не України.

Невдовзі справи пішли гірше. Зеленський опублікував твіт, в якому розкритикував проект висунення Україні «безпрецедентних і абсурдних» умов. Він також припустив, що союзники намагаються використовувати статус України в НАТО як розмінну монету в майбутніх переговорах з Росією. Салліван, який був приголомшений тоном твіту, покинув зустріч, яку Байден проводив із двопартійною групою сенаторів, щоб знову подзвонити Єрмаку. «Ми буквально написали це речення, щоб зробити їх щасливими», — згадує про цей момент високопоставлений чиновник США. Можливо, Салліван сказав Байдену, що вони повинні видалити або замінити ретельно обговорене формулювання. Який був сенс, якщо це не подобалося українцям? «Я думав, що весь цей саміт зірветься», — сказало високопоставлене дипломатичне джерело. «Мені здається, я ніколи не бачив Джейка таким розлюченим».

Того вечора, після багатогодинних переговорів, і Байден, і Еммануель Макрон, президент Франції, серед інших, заперечували проти внесення будь-яких змін, і заява була завершена точно такою, якою вона була до годин ганебного публічного розбрату. Для саміту, який мав на меті продемонструвати «єдність і завзяття» від імені України, як сказав Салліван днями раніше, це був безлад. Високопоставлений європейський чиновник сказав, що цей безлад узгоджується з «послужним списком президента Зеленського, який просив речі, які, як він знає, Україна не може отримати», таким чином «створюючи його власне розчарування».

Американці, як сказав мені високопоставлений чиновник адміністрації, повернулися до українців з останньою пропозицією. «Хлопці, гра та сама, і вона хороша для вас», з обіцянкою членства в НАТО в майбутньому та двосторонніх зобов'язань у сфері безпеки. Тим часом, Зеленський зрозумів натяк. Наступного дня він з'явився разом із Байденом і назвав саміт «успішним» для України. Їхня зустріч, написав він у Twitter, була «значущою» та «потужною».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Відчуваючи полегшення, Салліван вирішив виступити на публічному форумі в кулуарах заходу НАТО. Дарія Каленюк, одна з найвідоміших українських антикорупціонерів, піднялася, щоб поставити йому запитання. Одягнувши темно-рожевий піджак поверх чорної футболки з гаслом «#Ukraine NATO now», вона зробила виклик Саллівану через опис особистої ситуації. За її словами, вона залишила свого одинадцятирічного сина в Києві «спати в коридорі через авіанальоти». «Джейк, будь ласка, порадь мені, що я повинен сказати своєму синові?» Байден відмовився дозволити Україні вступити до НАТО, «тому що боїться Росії»? Чи тому, що займався «кулуарним зв'язком із Кремлем», готуючись продати Україну Путіну?

Салліван, виглядаючи виснаженим, почав з розмови про «хоробрість і відвагу» українців і про те, як Сполучені Штати будуть поруч з ними «стільки, скільки потрібно». Але його тон загострився, коли він відповів на припущення Каленюк щодо мотивів Байдена, які він назвав «необґрунтованими та невиправданими» та «великою кількістю теорій змови, які просто не базуються на жодній реальності». Більше того, додав він, «я думаю, що американський народ справді заслуговує певної вдячності» за підтримку України.

Учасник тої зустрічі сказав мені, що в кімнаті було чутно охання — ви не можете сказати матері, яка залишила свою дитину в укритті від російських бомб, щоб треба показати більше вдячності. Через кілька годин Салліван зіткнувся з народним депутатом України Олексієм Гончаренком і палко поскаржився на «несправедливе та необґрунтоване» запитання.

Каленюк, зі свого боку, не пошкодувала про своє питання. Саллівана описували їй як найважливішого радника Байдена з питань війни, а також як «дуже, дуже обережного» гальма передової зброї, допомоги та членства в НАТО, яких потребувала Україна. «Для Джейка просто важливо зрозуміти, що це не найбожевільніша річ, що насправді є тисячі українців, які так само сприймають те, як Америка поводиться з нами», — сказала вона мені, коли я зустрілася з нею в Києві. Її найбільшим страхом, додала вона, було те, що Вашингтон, незважаючи на свою підтримку, не має плану, як забезпечити перемогу України. Саміт НАТО лише посилив це занепокоєння. «У Білого дому немає чіткого кінцевого сценарію та стратегії завершення цієї війни», — сказала вона.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

На початку команда Байдена прийняла рішення, як відповідати на неминуче запитання про те, як і коли можна припинити війну шляхом переговорів: «Нічого про Україну без України». Вони пообіцяли, що окремої угоди з Росією не буде. Але багато українців, як і Каленюк, продовжують хвилюватися, що все закінчиться саме цим, коли дві ядерні наддержави за столом переговорів знову вирішать долю їхньої країни.

Незадовго до вільнюського саміту NBC News повідомив, що Лавров, міністр закордонних справ Росії, провів таємну зустріч у Нью-Йорку з колишніми офіційними особами США, включаючи Річарда Хааса, почесного президента Ради з міжнародних відносин. У той час Салліван і американці намагалися послабити розчарування України щодо членства в НАТО, і вони заперечували свою причетність до зустрічі чи будь-яких інших таємних переговорів з Росією.

Тим не менш, колишній чиновник США, який зустрічався з росіянами під час війни, сказав мені, що N.S.C. був «повністю проінформований» як до, так і після розмови. У червні мені також сказали про посередника, який їхав до Білого дому з посланням із Кремля. «Білий дім хоче бачити цих людей», — сказав мені колишній чиновник, який брав участь у неофіційних дискусіях з росіянами. «Вони хочуть зрозуміти, що думають росіяни».

Немає жодних сумнівів, що адміністрація Байдена активно розглядала способи сісти Росію за стіл переговорів. Восени минулого року Марк Міллі, тодішній голова Об'єднаного комітету начальників штабів, публічно висловив думку, що війну, швидше за все, не буде закінчено на полі бою. В приватному порядку Салліван мав широкі дискусії про те, як може виглядати мирна угода. «Мої розмови з ним весь час стосувалися того, що ви можете зробити, щоб врешті-решт покласти край цій війні», — сказав мені неофіційний радник Саллівана. «Існують величезні ризики, пов'язані з продовженням гарячої війни через посередників з росіянами. І ризики не зменшуються. Ймовірно, вони зростуть. Тож вони хочуть знайти спосіб, як врешті-решт прийти до заморозки, щоб врешті-решт досягти врегулювання шляхом переговорів. Але це має бути щось, що тримає НАТО разом. Це має бути щось, що не ізолює українців і не змушує їх піти й підривати все, що було зроблено. Важко намалювати коло навкруги цього квадрата».

Переговори, якщо вони таки відбудуться, можуть посилити напруженість між США та Україною. «Політика адміністрації дотепер була близькою до беззастережної підтримки України та, по суті, справжнього небажання, щоб ця політика виглядала, ніби вона у розрізі з інтересами України», — сказав мені Хаас. «Але ця політика триватиме лише за умови ідентичності інтересів між Сполученими Штатами та Україною, і якщо це буде так, то це буде без історичних прецедентів. Якщо ви подивитеся на історію — чи то США з Південним В'єтнамом, чи США з Ізраїлем, чи США з Великобританією та Францією під час Суецького конфлікту — історія про те, як ви врегулюєте розбіжності зі своїми союзниками».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

У вересні, незадовго до того, як Зеленський здійснив свій другий візит до Вашингтона після вторгнення, Байден схвалив відправку АТАСМС в Україну після майже року опору цій ідеї. Американські офіційні особи тим часом провели два раунди офіційних переговорів з Україною щодо умов меморандуму про взаєморозуміння — «ізраїльської моделі» Саллівана. Однак у зв'язку з тим, що Трамп просувається до кандидатури від Республіканської партії, політична підтримка, яка колись здавалася такою сильною та двопартійною для України у Вашингтоні, швидко зникає.

30 вересня спікер Палати представників Кевін Маккарті, зіткнувшись з повстанням групи радикально правих трампістів, позбавив Україну фінансування відповідно до резолюції про тимчасове утримання уряду відкритим. Через кілька днів Байден під час телефонної розмови попросив європейських лідерів «не вчитуватися в це занадто багато», – сказав мені Блінкен, але за кілька годин антиукраїнські повстанці скинули Маккарті з посади спікера. Тепер доля допомоги Україні, включно з проханням Білого дому про ще двадцять чотири мільярди доларів, цілком зависла. Зеленський під час свого нещодавнього візиту попередив членів Сенату США про наслідки відключення: «Якщо ми не отримаємо допомоги, ми програємо війну».

Очевидно, Салліван хвилюється щодо того, як усе це розгорнеться. За кілька місяців контрнаступу Україні ще належить повернути значно більше своєї території; Адміністрація заявляла членам Конгресу, що конфлікт може тривати від трьох до п'яти років. Жорстка війна на виснаження була б катастрофою як для України, так і для її союзників, але врегулювання шляхом переговорів не видається можливим, поки Путін залишається при владі. У Путіна, звичайно, є всі стимули продовжувати боротьбу на виборах у США наступного року з можливістю повернення Трампа. І важко уявити, що Зеленський піде на угоду з Путіним, враховуючи все, чим пожертвувала Україна. Навіть українська перемога створила б виклик для американської зовнішньої політики, оскільки вона «загрожувала б цілісності російської держави та російського режиму та створила б нестабільність у всій Євразії», як сказав мені один із колишніх чиновників США. Бажання України повернути окупований Крим викликало особливе занепокоєння у Саллівана, який приватно відзначив оцінку адміністрації, що цей сценарій несе в собі найвищий ризик виконання Путіним своїх ядерних погроз. Іншими словами, хороших варіантів мало.

«Причина, по якій вони так вагалися щодо ескалації, полягає не в тому, що вони бачать російські репресії як ймовірну проблему», — сказав колишній чиновник. «Це не те, що вони думають: о, ми дамо їм атаки, а потім Росія атакує НАТО. Це тому, що вони усвідомлюють, що це нікуди не дінеться — що вони ведуть війну, яку не можуть собі дозволити ні виграти, ні програти».

Я прочитала цю цитату Саллівану під час нашого інтерв'ю в залі Рузвельта. «Це типу наша репутація на кону», — визнав він. «Я не думаю, що це справедливо. Ми тут не боремося за нічию».

Тоді він знову почав висувати та намагатися зруйнувати всі вже знайомі аргументи. «Бути паралізованим ескалацією було б жахливо, і ми не були паралізовані — ми надали десятки мільярдів доларів передової зброї, розвідувальних даних, навчання, потенціалу, що мало величезний летальний ефект», — сказав він. «Але бути абсолютно безцеремонним щодо ескалації, сказати, що навіть підняти питання робить вас боягузом, це легко зробити ззовні, але коли ви сидите на цьому місці, ви не можете цього зробити. Ви зобов'язані перед американським народом розглянути найгірші сценарії. Це наша робота».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Таким чином, бачимо - і навіть лівацький ресурс Нью Йоркер, який надрукував цю статтю, пише це прямим текстом, що:

1) Адміністрація Байдена не хоче, щоб Росія програла цю війну

2) Байден особисто і Саліван доклалися, щоб ця війна почалася і щоб Україна її програла, відмовляючись вчасно надавати зброю і в достатній кількості, відмовляючись прийняти Україну в НАТО і навіть відмовляючись представити чітку концепцію, як США бачать допомогу Україні (що вимагали Вікторія Спарц та ряд інших американських законодавців буквально з самого початку війни).

Кров українців - на руках Байдена, Саллівана та інших гравців Білого Дому, які відповідальні за цей кейс  :smilie9:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Останній зашквар Саллівана - це Ізраїль та Газа. Нагадуємо, що перед тим, як почався конфлікт, він сказав, що на Близькому Сході не було ніколи так тихо на протязі двадцяти років, як зараз.


У жовтні 2023 року сенатор Марша Блекберн написала листа президенту Джо Байдену із закликом звільнити радника з національної безпеки Джейка Саллівана.

У листі вона пояснює, що Салліван «регулярно вводив в оману весь уряд щодо стану загроз безпеці в усьому світі».

Проте, як зазначає Блекберн у своєму листі, «на сьогоднішній день понад 1200 ізраїльтян були вбиті, понад 150 заручників були захоплені з безпечних місць, і щонайменше 27 американців загинули, принаймні 14 американців зникли безвісти."

«Таке сприйняття Джейком Салліваном тихого Близького Сходу. Це неприйнятно», – йдеться у листі сенатора.

Справді, лише через кілька днів після того, як Салліван зробив сумнівні зауваження, терористи ХАМАС вторглися в Ізраїль і вбили понад 1000 ізраїльських чоловіків, жінок і дітей.

Але Салліван помилявся не тільки останнім часом. Він помилявся з часів свого перебування в адміністрації Обами.

«Його політика умиротворення щодо Ірану лише додала сміливості найбільшому у світі державному спонсору тероризму. Салліван мав безпосередній вплив на розробку Спільного всеосяжного плану дій (JCPOA) від 2015 року, який зазвичай називають ядерною угодою з Іраном», — зазначила Блекберн.

Як радник президента Байдена з національної безпеки, Салліван «відновив [d] багато помилок невдалого JCPOA», послабивши санкції та відмовившись підтримувати санкції інших.

Проблема, зазначає сенатор від Республіканської партії, полягає в тому, що не можна вести переговори «з дикунами іранського режиму».

Блекберн завершує свій лист тим, що ще раз підкреслює, що Салліван не підходить для цієї роботи.

«Ми не можемо мати когось із його помітною історією поганого прийняття рішень і відсутністю критичного розуміння як найвищого радника президента з питань безпеки нашої країни. Продовжувати це робити неправильно. Ви самі це сказали, пане президенте – Сполучені Штати повинні підтримувати Ізраїль. Залишення Джейка Саллівана на його нинішній посаді заважає національній безпеці як Ізраїлю, так і Сполучених Штатів», – підсумовує вона.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Ну, тепер розумієте, чому "лендліз невигідний", чому ЗСУ погнали у контрнаступ беззбройними, чому у нас величезні, страшні втрати, чому кацапи наступають, а в Давосі ОЦІ триндять про "новий світовий порядок", "зміну клімату" та "справедливість"?

А ТОМУ!



Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Народна прикмета: якщо в Київ різко приперся Саліван, ета к даждю новини фігові.

Піду почитаю, що там про це пишуть експерти.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Саліван вчергове приїхав в роздерту і скривавлену завдяки його зусиллям Україну.

Для чого? Щоб розпіарити нещасні 300 мільйонів допомоги, у той час як адмін Байдена сидить на більш як 4 мільярдах доларів, які спеціально затримує?

Чи щоб легімітизувати вибори Путіна?


Це ж якою треба бути безсоромною, цинічною потворою, щоб сказати таке - і де, в Україні, де просто зараз йде вбивсто мирних людей російськими ракетами??


Запам"ятайте це, українці!

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Приїзд Салівана і масований обстріл пуйлом України ...

Савпадєніє? Нє думаю! (С)

На обличчі Єрмака все написано ...

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Люди дякують Салівану в твітері. Можете розповісти про це СБУ  :smiley14:.




Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.