Чому Інанна?

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

Я завжди цікавилася історією старих дохристиянських цивілізацій. На мене як дитину надзвичайно велике враження справила книжка польського вченого та письменника Зенона Косідовського "Коли Сонце було Богом", де я вперше почула про давню Месопотамію і про її надзвичайний світ, традиції та культуру.

І як можна говорити про ті часи і той світ, не беручи до уваги важливих для людей того часу елементів їх життя - поклоніння їх богам та богиням.

Богиня Інанна (Іштар) - найдавніша і наймогутніша богиня не тільки народів Месопотамії, а і в пантеоні відомих людству богів взагалі.


І я до певної міри асоціюю себе з нею - у хорошому сенсі, ЛОЛ! Не тому, що я вважаю себе богинею, а тому що вона надихає мене і тому що, як кажуть англійською, I identify with her, тобто я відчуваю в ній споріднену душу і бачу між нами спільні риси.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Золотий карась

Зрозуміло, бо я не міг второпати, що означає Інанна, якісь асоціаціі виникали з іменами Інна або Іван.
Я свою дружину називаю «Богиня», а в Україні, до війни, для приколу, звертався часом до неї «БАгіня»)
Знайомі до цього часу згадують це звернення)

Wednesday

#2
Звісно, Інанна типово відома як богиня рясних врожаїв, родючості, кохання та війни. Але насправді Інанна - набагато складніша як у своїх покликаннях, так і у своїх діях.

В першу чергу Інанна привабила мене тим, що вона - королева небес. Вона є богинею-астронавткою, богинею-технологинею.


Як відзначив відомий письменник Ерік фон Данікен у книзі "Колісниці Богів?", "Інанну описують, як вона перетинає небеса, випромінюючи жахливе сліпуче сяйво та знищуючи будинки ворога".

А у міфі про її подорож у підземний світ описується, як вона використовує 7 чудес (технологій) і як надягає спеціальний костюм:

Вона взяла сім божественних сил.
Вона зібрала божественні сили і схопила їх у своїй руці.
Маючи добрі божественні сили, вона пішла своєю дорогою.



На голову вона одягла тюрбан, головний убір для відкритої місцевості.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#3
Інанна - складна богиня, яка втілює в собі як красу та радість життя, так і темні аспекти існування - страждання, смерть, потойбічний світ.

Інанну вбивають, але вона воскресає, що говорить про її силу та потрібність її для виконання вищої місії.



В цьому плані я, як кожна людина, виконую якусь свою місію, яка призначена мені Богом, і переборюю ті перешкоди, які стоять на моєму шляху, щоб досягнути своєї мети. І, як у кожної людини, в мені теж є як світлі, так і темні сторони.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#4
Інанна - також богиня справедливості та законності.

Як богиня правосуддя, Інанна асоціюється з підтримкою порядку, справедливості та дотриманням закону в суспільстві. Роль Інанни як богині правосуддя відображена в законах і правових системах стародавньої Месопотамії, де її вплив забезпечував належне відправлення правосуддя. Її часто зображують як мудру і справедливу правительку, яка веде людство до праведності.

Інанна не може запобігти її зґвалтуванню смертним у міфі про Інанну та Сукалетуду. У своїй ролі Божественної Справедливості, вона перетворює криничну воду на кров, насилає бурі та повені, а потім знаходить свого кривдника і знищує його.



Скільки себе пам"ятаю, я завжди ненавиділа несправедливість. Тому до цього часу я намагаюсь відстоювати what is right, особливо в контексті булінгу і онлайн-спілкування. Хоча я дію трохи іншими методами  :smilie1:.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#5
Будучи богинею війни, Інанна є покровительницею війська.

Царі Шумеру вважали Інанну своєю захисницею, що прикриває та допомагає на полі бою. Перед походами царі вишиковували армії перед зіккуратом, щоб отримати благословення богині. У шумерських барельєфах Інанну зображують верхи на леві на знак переваги над царями, вона в обладунках і зі зброєю в руках.


Ось як вона каже про себе:

Коли я стою на передньому краї битви, Я – ватажок усіх земель.
Коли я стою перед початком битви, Я – сагайдак напоготові.
Коли я стою посеред битви – я – серце битви, рука воїнів.
Коли я ступаю до кінця битви – я злий приплив крові.
Коли я йду п'ятами за битвою, я жінка – вперед, наздоженіть!


Якщо одна форма з'єднання з Інанною – це священний шлюб, якщо інша форма з'єднання з Інанною – це смакування плодів землі, жертви, які завдяки дощу – молоку Інанни, виростають, то третя форма з'єднання з Інанною – це смерть на полі бою.

Кров падає у землю, входить у землю, як дощ. І ті, хто не змогли з'єднатися з Інанною у священному шлюбі або за священною трапезою, не змогли або змогли, але не до кінця, для них священне поле бою є з'єднання з Інанною в особливій формі шлюбу.

Це особливий шлюб, це особлива поєднання – не поєднання насіння, не поєднання їжі, а поєднання крові. Тому вони сходять на небеса. Воїни, що загинули на полі бою, сходять на небеса, бо вони також в Інанні, але в Інанні, як у цариці битви.



Я можу лише мріяти, щоб у мене були такі магічні сили, як у Інанни, щоб допомогти ЗСУ. Але з початком повномасштабного вторгнення я допомагаю чим можу - матеріальними пожертвами, а також адвокатуванням системної допомоги та постачання зброї українським збройними силам - наприклад, через лендліз.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#6
Інанна - контроверсійна.

Її риса - що вона може викликати дуже сильні емоції в інших.

Хоч вона сильна і дуже могутня, її часто відображають довірливою, наївною і вразливою.

Вона захищає тих, кого любить, але не завжди користується взаємністю у цьому плані. Її зраджують і вбивають найближчі люди.



Та це просто опис мого віртуального життя  :gigi:. Але як справжня Інанна, я залишаюсь вірною самій собі і своїм цінностям та переконанням, і, як вона, постаю з попередніх випробувань ще сильнішою :super:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#7
Інанна набагато більше, ніж жінка. Це велика божественна сила – і низхідна, і висхідна. Інанна – це те, що допомагає не стільки народити, скільки знайти життя у всіх його проявах.

У сучасному світі Інанна інтерпретується як символ розширення прав і можливостей жінки.

Інанна має властивість змінювати стать людей. В деяких текстах вона видаляє символи жіночості та «освячує дівоче серце як чоловіче», потім робить те саме з чоловіком, надаючи кожному роль і статус іншої статі божественним наказом і одночасно вводячи їх до свого священства.

Сама Інанна часто виглядає будь-якої статі, яка їй забажається, і не намагається відповідати стереотипним очікуванням і нормам.

Інанна примушує чоловіків виконувати свої накази і робити все, що їй заманеться. У цьому вона, безперечно, абсолютна феміністка і dominatrix of sorts  :gigi:.



В мене багато чоловічих рис, які допомагають мені в кар"єрі і взагалі в житті. В деяких обставинах я функціоную емоційно як чоловік, а не як жінка. І можу бути дуже по-чоловічому цілеспрямованою, коли мені дуже треба.

По решті я навіть не знаю, що сказати  :lol:  :lol:  :lol:. Саме такою я уявляю себе віртуально. "Сюсі-пусі" і "сумачкі" з "крємікамі" - це не про мене. Більше напрошуються слова та фрази типу "трампувати", "животворящий" і "бути поротим Інанною - це не право, а привілей" :laugh:  :laugh:  :laugh:.

І що цікаво, бажаючих - повно!

І в цьому є велика, вічна, божественна справедливість  :laugh:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#8
В якості жарту з реддіту для обміну картинками, згенерованими ШІ:

Стародавній шумерський рельєф із зображенням бога Енкі, який дарує богині Інанні пральну машину з фронтальним завантаженням.


З коментарів:

Як богиня, Інанна не мала потреби в пральній машині, але вона цінувала те, що Енкі купив їй машину з можливістю закладки пом'якшувача для тканини.

Чи можете ви уявити, який ефект це справило б на Еріха фон Данікена?


:lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Золотий карась від Березень 16, 2024, 20:13Зрозуміло, бо я не міг второпати, що означає Інанна, якісь асоціаціі виникали з іменами Інна або Іван.
Я свою дружину називаю «Богиня», а в Україні, до війни, для приколу, звертався часом до неї «БАгіня»)
Знайомі до цього часу згадують це звернення)

Ну це не тільки нормально, а і очікувано - дружини мусять бути богинями (якщо не берегинями  :gigi:) для своїх чоловіків  :smiley24:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.