Реалії ЗСУ у західних медіа: інтерв"ю українських воїнів

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

Недавно часопис Вашингтон Пост опублікував статтю "В України не вистачає досвічених солдат та зброї, тоді як втрати та песимізм ростуть".

Центральною постаттю цієї статті став командир батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади Анатолій "Купол", який зробив ряд коментарів щодо нагального стану ЗСУ і зокрема підготовки мобілізованих. Після виходу статті "Купола" переводять з посади командира бойового батальйону на посаду заступника командира батальйону навчального центру.

Я не буду переказувати зміст статті, всі з нею і так знайомі, оскільки вона висвітлювалася у ряді українських медіа і обговорювалася на ряді форумів.

Але хочу поділитися деякими своїми думками з цього приводу.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#1
Багато людей не розуміє, як міг супердосвічений військовий з великим бойовим досвідом, який чудово розумає поняття "субординація", бути настільки відвертим про реальності війни в Україні.

Мало того, як зазначає одна із співаторів статті, журналіст Isabelle Khurshudyan, "Купол" повністю розумів, що його чекає, але свідомо дав таке відверте інтерв"ю:



Я думаю, це речі того ж порядку, що демарш Вікторії Спарц з нищівною критикою політичної влади України та програмна стаття генералів Залужного та Забродського, яка виклала фундаментальний стратегічний аналіз потреб ЗСУ для забезпечення перемоги України над Росією у цій війні.

Просто є віртуальна реальність і є справжня реальність.

Віртуальна реальність - це Привид Києва (привид тому, що привиди не існують), повітряні бої, скопійовані з комп"ютерних ігор, коментарі Арестовича, що війна закінчиться в травні 2022, "ну тупиє кацапи", які нібито питали у прохожих, як проїхати у Київ, взяття Криму у грудні 2022 і так далі, фоточки першої леді у білосніжній блузі із стратегічно розстібнутим гудзиком (С) у часописі Вог.

Справжня реальність - дрг у центрі Києва, Буча, Ірпінь, евакуації під кулями, сотні братських могил і сотні тисяч індивідуальних - під жовтоблакитними прапорами, що, як у комп"ютерній графіці, відтворюють самі себе тисячі раз аж до самого горизонту. І втомлений, негламурний погляд комбата "Купола" на фото.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Чому у свій час і Вікторія Спарц, яку буквально перемололи з лайном і в Україні, і в США за її принциповість і сміливість, і генерал Залужний із співавтором генералом Забродським, для кого виступити із такою статтею було неабияким кроком, і тепер комбат "Купол", чудово усвідомлюючи наслідки, таке зробили?

Тому що вони патріоти і тому що вони не можуть транслювати віртуальну реальність.

Тому що вони хочуть, щоб Україна перемогла. Тому що вони бачать, якою кров"ю, якими жертвами Україна якщо поки ще не перемагає, але тримається, стоїть.

І тому що у них більше не залишилося ніяких варіантів, ніякого виходу.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Справжня реальність - сумна і невесела, вона така, що існує багато фундаментальних проблем.

Але ці проблеми потрібно вирішувати, а не замовчувати. Бо інакше Україна ніколи не виграє.

Справжні лідери не генерують віртуальну реальність і не згодовують її своїм громадянам.

Справжні лідери відкривають очі на страшну, неприємну, болючу справжню реальність і відразу реагують - не закриваючи роти тим, хто про неї говорить, а будуючи системні підходи та імплементуючи дії щодо вирішення цих проблем в оперативному, тактичному і стратегічному плані.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Чи прислухається політичне та військове керівництво України до гірких та болючих слів комбата "Купола", видатного військового і справжнього патріота?

Час покаже. А поки коментарі з цього приводу різних пундітів.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#5
Володимир Шевченко

depnroStos8

Зараз буде зради пост. Вже дуже давно не було. Але зараз буде. І він буде довгий. Дуже довгий. 
Ми позиціонуємо себе, нашу державу, наше суспільство як повну протилежність РФ та совку як її предтечі.
Ми вільні, ми сильні, ми демократичні, ми ніколи не станемо на коліна, в нас немає і не буде царя та усі інші заїжджені до дір гасла.
Це теорія. На практиці все трохи не так. На практиці є невеликий (більше, ніж був 9 років тому, але менший, ніж треба) відсоток активного та свідомого суспільства, для якого ці гасла не просто набір літер.
На практиці в нас знімають з посади одного з найкращих комбатів цієї дев'ятирічної війни. На практиці в нас намагаються заткнути рота військовим, щоб вони, не дай Боже, не зруйнували ідеальну картинку світу, змальовану владою для пересічного. На практиці ми дуже швидко і болісно проєбем все, за що вже загинули десятки тисяч людей. На практиці ми вже починаємо повторювати історію сторічної давнини. Танок на граблях відбувається чьотєнько та як по нотах.
Комбат третього батальйону 46 десантно-штурмової, моєї бригади, дає інтерв'ю Вашингтон пост. 
Ось посилання:
https://www.washingtonpost.com/.../ukraine-casualties.../
Інтерв'ю правдиве та максимально по суті справ. Обережне та виважене насправді. Бо реальність набагато гірша.
Дає інтерв'ю, після якого вище військово-політичне керівництво мало б зібрати термінову нараду по усуненню означених проблем. Бо це реальність. І це не думка псевдоексперта про "двє-трі нєделькі". Це виважена експертна думка професіонала найвищого класу. Людини, яка користується стовідсотковою та безумовною повагою своїх підлеглих та всіх інших підрозділів, які з ним перетиналися. 
Але замість цього вище військово-політичне керівництво вирішує покарати надто розумного комбата та зняти його з посади.
Прівєд савєт v2.0.
Не хочу довго писати про те, яке це дно. Це очевидно. Про те, що зараз ми повністю і як під кальку копіюємо сусіда епохи раннього хуйла. Про те, що так не можна з професіоналами такого рівня під час вирішальної війни.
Я хочу написати про наслідки.
Головний з наслідків буде демотивація війська. Професійної та інтелектуальної його частини. Ці люди не бидло, без права голосу. Вони вибороли своє право на експертну оцінку та думку кров'ю, потом та роками війни. І немає іншого, більш вдалого, часу для її озвучення, ніж зараз - під час цієї війни.
Бо інакше ми її програємо. Без цієї експертної думки ми її програємо. Так. Перемога ніхрєна не очевидна. І ми не на фінішній прямій. І в нас не все добре. 
Демотивація та відтік кадрів. Якщо суспільство проковтне це, якщо армія проковтне це, велика кількість військових профі пошле все під три чорти та будь-якими методами піде з армії. Хвороб, щоб списатись, в кожного з них за ці роки вистачить на роту.
З третього батальйону точно піде значна частина досвідченого особового складу. Я б сам пішов, якби з моїм комбатом вчинили так само. Бо особовий склад надихає не президент.
Внізапна.
Армії пофігу на президента. Взагалі. Зовсім. Абсолютно.
Армію надихають ті, що лишаються вдома, позаду, та ті, що ведуть вперед - командири. Комбати, ротні, взводніки, сержанти.
Нереальна ефективність нашої бригади не є заслугою президента чи будь-якої іншої особи.
Це в першу та єдину чергу заслуга всіх цих командирів, за якими і йде особовий склад. Їх здатності організувати, спланувати та забезпечити. Частіше за все, на жаль, не завдяки державі, а всупереч.
Ось думки деякіх військовослужбовців цього батальйону, тих, кого добре та давно знаю особисто.
Ірина Коваленко
https://facebook.com/story.php?story_fbid=3462605774020575&id=100008135595954
Олександр Погребиський
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=8995976993806566&id=100001830644448
Підписуюсь під кожним словом цих військових. Anatoly Anatolich 
не тільки комбат третього бату нашої бригади.  Він був замкомбата мого другого батальйону 95 десентно штурмової бригади. І це окрема історія. Загугліть "бог конвоїв". Не повірите. Але це буде правда. 
Я спілкувався з ним лише один раз особисто, але запам'ятав назавжди. Настільки мене вразив рівень цього командира. 
Я дуже сподіваюся, що все ж таки ця історія спричинить суспільний резонанс, який змусить вище військово-політичне керівництво відновити справедливість та переглянути своє ставлення до нас, до військових.
Ми не бидло. Ми не в рашці. Ми не будемо мовчати.
Звичайний солдат 46 десантно-штурмової бригади. Володимир Шевченко.
Можете карати.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Ірина Коваленко
Sndptoeosr80

Anatoly Anatolich  Людина з великої літери Л. Найкращий Комбат. Абсолютно бойовий. Наш. Бажаю усім такого Командира, у якого кожна людина цінна. Котрий за свій особовий склад горою. Котрий на війні з самого початку. Котрий пройшов Піски, а тепер Київщину, Херсонщину, Бахмут. Кліщіївку. До останнього стояв з хлопцями на Соледарі.
Командир, який виконував поставлені задачі максимально зберігаючи нас, особовий склад. Жодного разу я не чула від нього навіть повищеного тону. До усіх звертається на "Ви".
  За правду його усувають. За інтерв'ю, котре він дав Washington Post. Його знімають з посади, і це просто вершина цинізму вищого керівництва. Бо зараз ми виборюємо право на свободу. Виборюємо право на правду. Цим ми і відрізняємося від тих, хто прийшов нас знищувати. Дані дії тягнуть за собою і покарання усього нашого бату, бо зняття нашого Командира з посади - це підрив бойового духу та віри у чесність та принциповість людей "зверху".
  Маю за честь, Анатолій Анатолійович, сказати, що я пройшла цей крайній рік під Вашим керівництвом!
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Олександр Погребиський

Комбат
І саме з великої літери!
Оскільки його можуть покарати так само як і мене за правду, яку він посмів висловити в інтерв'ю Washington Post, я хотів би просто розказати про нього....
Anatoly Anatolich це командир з великої літери, який ніколи не женеться за славою та не кладе людей на цьому шляху, бо він обрав інший.
Коли я служив в 95, він був моїм замкомбата і тоді він завоював славу «бога конвоїв», не тому що він її прагнув, а тому, що виконував поставлені задачі зберігаючи особовий склад. Командир який має абсолютний авторитет в батальйоні, командир якого завжди недооцінювали, напевно через вищеописані мною якості.
Коли Анатоліч, подзвонив мені і сказав, що він формує батальйон в мене сумніву не було у тому, що саме під його командуванням я піду воювати.
Я з 2015 року жодного разу не чув і не бачив, щоб він кричав на особовий склад або принижував когось, навпаки з повагою до кожного бійця!
І покарання його у вигляді зняття з посади це в першу чергу покарання особового складу, який вірою і правдою і ціною власного життя та здоров'я починаючи з звільнення Півдня України, а потім і Бахмуту, Кліщіївки та Соледару, виконував основну задачу, звільнення окупованих територій та захист народу, якому присягав!
Анатолій Анатолійович маю за честь сказати, що захищав свій народ під Вашим командуванням!

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Юрій Бутусов
Одного з кращих комбатів ЗСУ знімають з посади за інтерв'ю "Вашингтон пост", де він наголошує на покращенні підготовки мобілізованих солдат.
Командир батальйону 46-ї аеромобільної бригади з позивним "Купол" воював з 2014-го року, і блискуче проявив себе після російського вторгнення. "Купол" став єдиним кадровим військовим у батальоні, повністю складеному з резервістів. З 500 бійців першого складу загинуло 100, поранено майже 400. У батальйоні "Купола" - найвищого рівня мотивація, висока довіра до командира, якісне управління - під час боїв у Соледарі  у них було багато обморожених і  бійцям ампутували пальці на ногах, тому що вони тримали позиції до останньої можливості, без змін та навіть забезпечення, тому що такі були важкі умови, саме з цього батальйону один з десантників втратив 10 пальців від обмороження. Вони відступили за наказом коли ворог фактично оточив Соледар. Тому сказати, що  "Купол" шукає зраду  або це людина, яка намагається ухилитись від відповідальності неможливо - цей офіцер бере відповідальність на себе. "Купол" дав інтерв'ю одном у з найвпливовіших видань США "Вашингтон Пост", ось його цитати з тексту про організацію та підготовку української армії до майбутнього наступу:
"Ми тільки даємо інтерв'ю і розповідаємо людям, що робимо все, що можемо. Це схоже на те, що все, що ми робимо, це даємо інтерв'ю і говоримо людям, що ми вже перемогли, ще трохи, два тижні, і ми переможемо.
Я отримую 100 нових солдатів. Мені не дають часу на підготовку. Вони кажуть: "Веди їх у бій". А ці солдати просто кидають все і біжать. І все. Розумієте, чому? Тому що солдат не стріляє. Я його питаю, чому, а він каже: "Я боюся звуку пострілу". І чомусь він ніколи не кидав гранату. ... Нам потрібні інструктори НАТО в усіх наших навчальних центрах, а наших інструкторів потрібно відправити в окопи. Тому що вони не впоралися зі своїм завданням.
Найцінніше на війні – це бойовий досвід. Солдат, який пережив пів року боїв, і солдат, який прийшов з полігону – це два різних солдати. Це небо і земля.  А солдатів, які мають бойовий досвід, дуже мало. На жаль, багато вже загинули або поранені.
Завжди є віра в диво. Або це буде кривава м'ясорубка і трупи, або це буде професійний контрнаступ. Є два варіанти. У будь-якому випадку буде контрнаступ".
https://www.washingtonpost.com/.../ukraine-casualties.../...
Все це правда.  І все це обговорюють в армії. Цей реалізм потрібен для формування об'єктивної картини в українському та американському суспільстві. Ми маємо усвідомити недостатність зусиль для підготовки та організації наших військ.
На жаль, реакція на ці важливі слова успішного командира стала неприємною. "Купола" збираються знімати з посади.
За що? За те, що командир піклується за життя солдат та вимагає зробити зміни у підготовці, щоб провести успішний контрнаступ, бо без змін у підготовці ніякі слова не прорвуть фронт? Так це ж єдиний можливий шлях для перемоги.
Якщо відсторонення відбудеться, значить діюча армія втратить якісного командира, буде суттєво знижена боєздатність батальйону та бригади у цілому, буде підірваний злагоджений колектив, а замість чесного аналізу та реальних змін, розбору помилок, переможе в армії російщина, де будь-які справедливі зауваження заперечують, а тих хто їх робить - гноблять,  тим самим унеможливлюючи необхідні зміни.
Сподіваюсь, керівництво розгляне ситуацію, і "Купол" буде збережений на посаді, відзначений належними за його бойовий шлях нагородами, а його слова отримають справедливу оцінку. Ми маємо перемогти Росію і на фронті і у своїй свідомості - і  замість затикати рот треба почати думати та діяти, щоб щоденно вдосконалювати самих себе.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Ну і ще один коментар. За таке на Єрмачці банять, а пости тупо витруть, як у юзера Ser, який недавно втратив на війні знайомого, і у кого був просто крик болю і розпачу.

Істерика, флуд, зрадофілія, образи, перехід на особистості?

Ні, це просто справжня реальність.

З якою треба щось робити.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

абабагаламага

Цитата: Wednesday від Березень 18, 2023, 04:52Чому у свій час і Вікторія Спарц, яку буквально перемололи з лайном і в Україні, і в США за її принциповість і сміливість, і генерал Залужний із співавтором генералом Забродським, для кого виступити із такою статтею було неабияким кроком, і тепер комбат "Купол", чудово усвідомлюючи наслідки, таке зробили?

То хто зняв "Купола"?
Хто віддав наказ?
Залужний з Забродським?
Чому?

Wednesday

Цитата: абабагаламага від Березень 18, 2023, 09:13То хто зняв "Купола"?
Хто віддав наказ?
Залужний з Забродським?
Чому?


Надав наказ його безпосередній начальник.

https://suspilne.media/416607-komandir-kupol-zaaviv-pro-tisk-z-boku-komanduvanna-ta-ponizenna-v-posadi-cerez-intervu-the-washington-post/

Командир батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади Анатолій Козел (позивний "Купол") у коментарі Суспільному повідомив про тиск з боку командувача Десантно-штурмових військ, генерал-майора Максима Миргородського та заступника Головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка.

"Мої подальші дії, крок номер один — звільнитися, тому, що з такими командувачами я не бажаю служити, це "гибла історія", як то кажуть. Ну а далі життя покаже, якщо мені дадуть призватися і служити в інших військах, я буду воювати, якщо ні, то така у нас демократична держава", — сказав "Купол".

За словами військового вже є наказ на його переміщення на посаду заступника командира батальйону навчального центру. У зв'язку з цим "Купол" написав рапорт на звільнення з військової служби.

"Пан Миргородський викликав мене на бесіду в суботу, сказав "ну якщо ти такий розумний, даєш інтерв'ю, то ти підеш на пониження в навчальний центр", — додав він.

У пресслужбі 46-ї бригади Суспільному сказали звернутися за коментарем до командування Десантно-штурмових військ.

Начальник управління зв'язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник Суспільному сказав, що "командування ДШВ, враховуючи всі обставини при прийнятті тих чи інших рішень може відповідно і їх пояснити, відповідаючи на запити".

16 березня речник командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України не відповідав на дзвінки та повідомлення Суспільного.

Головний спеціаліст відділу виявлення запобігання злочину та інших правопорушень управління запобігання вчиненню злочинів та інших правопорушень головного управління військової служби правопорядку Андрій Гринчук у коментарі Суспільному 17 березня пояснив, що для спілкування зі ЗМІ військові мають отримати дозвіл від командування Чи то від безпосереднього начальника, чи від вищого керівництва.

Водночас він заявив, що не знає, що відбувалося в ситуації з Козелом.

"Є перелік матеріалів, які містять службову інформацію. Там визначено, яка інформація підлягає грифуванню: як службова або як таємна. Відповідно треба розбиратися конкретно по кожному випадку, чи підпадає та інформація, яку він надав під цей перелік, то він не мав права цього розповсюджувати і розголошувати. Я ще цього не аналізував", — сказав він.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

А так погоджуюсь із Фоксік з Фупу.



Цікаво, що проти Купола на Єрмачці скачуть ті ж боти, що брехали про і виступали проти лендлізу (як СлавРедько).

Задайте собі питання, на кого вони працюють, і кому вигідно, щоб в України не було зброї і сильного та добре підготованого особового складу?

Ну ось, все і "вскрилося".
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Юзер tracker один із буквально десятка дописувачів на Єрмачці, кого можна сприймати серйозно і хто володіє реальною інформацією по ситуації та війні, на відміну сотень рожевозасоплених ідіотів типу Георгіу, Вольтера, піна і інших, що беруть свою "аналітику" у кращому випадку з передовиць УП та єдиного марафону, а у гіршому - з глибин свого добряче заспиртованого церебрального кортексу.

Просто заскріню все, що він сказав по цій темі, поки не витерли.









Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

абабагаламага

#14
Цитата: Wednesday від Березень 18, 2023, 15:00Надав наказ його безпосередній начальник.

https://suspilne.media/416607-komandir-kupol-zaaviv-pro-tisk-z-boku-komanduvanna-ta-ponizenna-v-posadi-cerez-intervu-the-washington-post/

Командир батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади Анатолій Козел (позивний "Купол") у коментарі Суспільному повідомив про тиск з боку командувача Десантно-штурмових військ, генерал-майора Максима Миргородського та заступника Головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка.

"Мої подальші дії, крок номер один — звільнитися, тому, що з такими командувачами я не бажаю служити, це "гибла історія", як то кажуть. Ну а далі життя покаже, якщо мені дадуть призватися і служити в інших військах, я буду воювати, якщо ні, то така у нас демократична держава", — сказав "Купол".

За словами військового вже є наказ на його переміщення на посаду заступника командира батальйону навчального центру. У зв'язку з цим "Купол" написав рапорт на звільнення з військової служби.

"Пан Миргородський викликав мене на бесіду в суботу, сказав "ну якщо ти такий розумний, даєш інтерв'ю, то ти підеш на пониження в навчальний центр", — додав він.



Отже, що ми маємо. По пунктах.

1. Якийсь козел на прізвище Козел вибрав собі професію військового ще до війни. Так?

Служив, служив, дослужився в постсавєтській українській армії до камандіра батальйону. Так?

При цьому він прекрасно знав що таке та армія і яка там фігова підготовка салаг. Так?

При цьому він прекрасно знав, що як буде війна, то доведеться воювати і воювати з мобіками, погано підготованими. Так?

2. Почалася війна.
Козел з прізвищем Козел втратив 500 осіб особового складу, а підготовкою поповнення не захотів займатися. Замість того він вирішив давати інтерв'ю як все погано. Так?

3. Козла з прізвищем Козел перевели на службу в навчальний центр, мовляв, ти звернув увагу на погану підготовку мобіків, тому прикладися до їхньої підготовки. Так?

4. Козел подає рапорт на звільнення, не буду, мовляв, служити, до війни ще так сяк мені було, а воювати не хочу. Так?

5. Ну, хіба він не козел?

абабагаламага

Цитата: Wednesday від Березень 18, 2023, 16:03Юзер tracker один із буквально десятка дописувачів на Єрмачці, кого можна сприймати серйозно і хто володіє реальною інформацією по ситуації та війні, на відміну сотень рожевозасоплених ідіотів типу Георгіу, Вольтера, піна і інших, що беруть свою "аналітику" у кращому випадку з передовиць УП та єдиного марафону, а у гіршому - з глибин свого добряче заспиртованого церебрального кортексу.

Просто заскріню все, що він сказав по цій темі, поки не витерли.

Реальну інформацію про те, що діється навколо нас, маємо всі ми.
І та ситуація незначно змінювалася з часів Савєтскава Саюза.
Ті самі злодії і паразити і ті самі савєцкіє люді і їхні діточки.

А вся справа в тому, що нарешті почало до них доходити, що вони - козли, але ще ніяк не дійде, що халяви не буде.

Той Козел є таким чином звичайним дезертиром і його треба не в учбовий центр, а в штрафбат.

Wednesday

Цитата: абабагаламага від Березень 19, 2023, 08:49Отже, що ми маємо. По пунктах.

1. Якийсь козел на прізвище Козел вибрав собі професію військового ще до війни. Так?

Чому ти ображаєш воїна ЗСУ, обзиваючи його козлом?
Цитата2. Почалася війна.
Козел з прізвищем Козел втратив 500 осіб особового складу, а підготовкою поповнення не захотів займатися. Замість того він вирішив давати інтерв'ю як все погано. Так?

Ти так пишеш, що то його вина, що кацапи вбили 500 чоловік, більшу частину його особового складу. Підготовка поповненя - не його прерогатива, зовсім інші люди цим займаються і вони їх не готують. Йому поступають необстріляні бійці, які ні технічно, ні морально не здатні виконувати свої завдання.

Цитата3. Козла з прізвищем Козел перевели на службу в навчальний центр, мовляв, ти звернув увагу на погану підготовку мобіків, тому прикладися до їхньої підготовки. Так?

Ні, не так. Це називається "demote" - перевести на нижчу посаду як покарання і щоб деморалізувати. Хай самі там працюють, він їм нічого не винний.

Цитата4. Козел подає рапорт на звільнення, не буду, мовляв, служити, до війни ще так сяк мені було, а воювати не хочу. Так?

Ні, не так, див. вище. Є таке поняття, як whistleblower (до речі, той факт, що український переклад цього поняття у Вікіпедії не присутній (принаймі у цьому розумінні), говорить сам за себе).

У нас покарання "інформаторів" карається законом. У даному випадку військовий намагався змінити це на протязі довгого часу через доступні процеси і у нього не залишилося ніякого виходу, ніж піти на такий крок.

Цитата5. Ну, хіба він не козел?

Ні, він герой. Тому що ти б не хотів, щоб твого сина послали на передову необстріляним і не готовим, чи не так?
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: абабагаламага від Березень 19, 2023, 14:43Реальну інформацію про те, що діється навколо нас, маємо всі ми.
І та ситуація незначно змінювалася з часів Савєтскава Саюза.
Ті самі злодії і паразити і ті самі савєцкіє люді і їхні діточки.

А вся справа в тому, що нарешті почало до них доходити, що вони - козли, але ще ніяк не дійде, що халяви не буде.

Та досить вже кивати на Савєтскій Саюз. Україна або виграє цю війну, або нафіг зливається, бо "савєтский саюз".

Було названо системні проблеми, які можуть стати вирішальними, якщо їх швидко не буде вирішено. Бо щось не спостерігається кілометрових черг у військомати, а тільки в Канаду по КУАЕТ звалило вже більше 300 тисяч, серед яких як мінімум 100 тисяч - це дорослі чоловіки, які повинні бути в Україні і стати "під рушницю".

А якщо вони знають, що їх кинуть у пекло абсолютно непідготовленими, без навіть найменшого шансу на виживання, це підніме їх бойовий дух?

Це підніме шанси для України виграти, якщо будуть зберігатися великі втрати, а людський ресурс України - дуже і дуже вичерпний?

ЦитатаТой Козел є таким чином звичайним дезертиром і його треба не в учбовий центр, а в штрафбат.

Такими, як він, розкидатися теж не можна. Ефективний дуже досвічений військовий лідер - на вагу золота. Те, що з ним зробили - ще один приклад системних проблем, які треба вирішувати НЕГАЙНО.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

абабагаламага

Цитата: Wednesday від Березень 19, 2023, 18:42Чому ти ображаєш воїна ЗСУ, обзиваючи його козлом?

По перше, не воїна ЗСУ, а офіцерішку.
По друге, це не я, це його предки на таке прізвище його засудили.
А він виправдовує, на всі 100.

абабагаламага

Цитата: Wednesday від Березень 19, 2023, 18:42Ти так пишеш, що то його вина, що кацапи вбили 500 чоловік, більшу частину його особового складу. Підготовка поповненя - не його прерогатива, зовсім інші люди цим займаються і вони їх не готують.

Його і тільки його.
А ось інтерв'ю давати це дійсно не його.
В штрафбат.