Шість сотих спасуть козацький род

Попередня тема - Наступна тема

Ребе Моше

Копав сьогодні вперше за 12 років. Стерня, коріння, ад!

Питання до аудиторії. Є сотка на яку сонце ніколи не попаде. Яке дерево посадити?

Wednesday

Цитата: Ребе Моше від Лютий 17, 2023, 20:55Копав сьогодні вперше за 12 років. Стерня, коріння, ад!

Питання до аудиторії. Є сотка на яку сонце ніколи не попаде. Яке дерево посадити?

Яке тебе дерево цікавить - плодово-ягідне чи просто дерево з листям? і обов"язково дерево? По периметру можна посадити різні кущі, квіти, а посередині газон.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

білий хорват

Хвою якусь сади, дерево або тую, або кущ.

Хвоя не потребує багато тепла і світла.

Ребе Моше

Про хвойку думав, але шукаю ще варіанти. Яблук звичайно хотілося алешя ж реаліст.

Wednesday

Цитата: Ребе Моше від Лютий 18, 2023, 09:24Про хвойку думав, але шукаю ще варіанти. Яблук звичайно хотілося алешя ж реаліст.

Є деякі види плодово-ягідних дерев, що добре почуваються у напівтіні. Якщо трохи є сонця у певний період дня (наприклад, зранку), то це підійде.

Це одна сотка, а на інших що?
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Ребе Моше

Одна сотка з 5 повністю без сонця. Нуль.

Wednesday

Цитата: Ребе Моше від Лютий 18, 2023, 09:56Одна сотка з 5 повністю без сонця. Нуль.

Підберемо тобі якісь рекомендації - stay tuned.

Тільки конвалію не сади (вона любить тінь, але ще гірша, ніж хрін, як інвазивна рослина).
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

абабагаламага

Цитата: Ребе Моше від Лютий 18, 2023, 09:56Одна сотка з 5 повністю без сонця. Нуль.

Постав дзеркало і буде тобі сонце.  :P

Золотий карась

За дерева не знаю, але хости можуть підійти. Вони бувають дуже гарні і добре можуть прикрасити тінисті місця подвір'я.

Wednesday

На жаль, з того, що я бачила, із фруктових дерев потрібно як мінімум частково сонце. Є просто дерева, які будуть рости у тіні.

Якщо це біля хати, то з цим треба бути обережним, бо деякі дерева можуть пошкодити фундамент і їх не рекомендується садити близько.

А у повністю тінистому куточку можна облаштувати чудовий куточок для відпочинку, тим більше що в ЮК спекотно літом тепер.







Наприклад, гойдалку для дітей чи навіть трамплін, якщо дозволяє місце.



З рослин можна посадити кущі (вони ростуть досить високими), а з декоративних правильно Золотий Карась підказав хости. Їх велике різноманіття і вони дуже драматичні. Також папоротники і різну купу інших рослин - від бегонії до класичного "розбитого серця".



Для фруктів треба хоча б частково сонце. Є спеціальні сорти тих же слив чи черешень, які ростуть у напівтіні.

https://www.gardeningknowhow.com/edible/fruits/fegen/fruit-bearing-shade-plants.htm

https://www.thespruce.com/fruits-that-grow-in-the-shade-1388680

https://housegrail.com/fruit-trees-that-grow-in-shade/
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Золотий карась

Ми хости в місцях, де мало сонця, завжди на дачі садили. Вони справді класно виглядають, тішать око, приємно на них глянути. Головне, добре все продумати, «здизайнувати», як я кажу.
Але це все вічний процес, немає меж вдосконалення і покращення, кожного року доведеться щось пересадити, щось взагалі викинути, якісь місця доповнити рослинами.
Це в Хорвата вже все стабільно, він пережив цей етап

Wednesday

Цитата: Золотий карась від Лютий 19, 2023, 02:17Ми хости в місцях, де мало сонця, завжди на дачі садили. Вони справді класно виглядають, тішать око, приємно на них глянути. Головне, добре все продумати, «здизайнувати», як я кажу.
Але це все вічний процес, немає меж вдосконалення і покращення, кожного року доведеться щось пересадити, щось взагалі викинути, якісь місця доповнити рослинами.
Це в Хорвата вже все стабільно, він пережив цей етап


Можна ще найняти професійного landscape designer, який розробить план і що і де як садити. А вже імплементувати це можна і самому.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Сергій Чернівці

По темі——
Блін((—— ніколи не цікавився садом—городом((
Максимум——туі насаджав на Дачі, та Горіхи з Яблуками.
Ну і взагалі ділянку на Дачі гарно почистили——— але в кінці кінців все ж таки знов все заросло((
Не по темі——
Щоб ви "хватку не загубили"))——

А що за "козацький рід" в назві теми?((
Реінкарнація кізяка на новому форумі?))

Ребе Моше

Цитата: Сергій Чернівці від Лютий 19, 2023, 12:28По темі——
Блін((—— ніколи не цікавився садом—городом((
Максимум——туі насаджав на Дачі, та Горіхи з Яблуками.
Ну і взагалі ділянку на Дачі гарно почистили——— але в кінці кінців все ж таки знов все заросло((
Не по темі——
Щоб ви "хватку не загубили"))——

А що за "козацький рід" в назві теми?((
Реінкарнація кізяка на новому форумі?))
Просто коли ти слухав кацапів, я слухав нормальне музло. Це взагалі - класика. Але ваті не зрозуміти.

Wednesday

Цитата: Ребе Моше від Лютий 19, 2023, 19:59Просто коли ти слухав кацапів, я слухав нормальне музло. Це взагалі - класика. Але ваті не зрозуміти.

Ну я не вата, але теж не зрозуміла, що то референс до якогось музону.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Ребе Моше

Цитата: Wednesday від Лютий 19, 2023, 20:05
Цитата: Ребе Моше від Лютий 19, 2023, 19:59Просто коли ти слухав кацапів, я слухав нормальне музло. Це взагалі - класика. Але ваті не зрозуміти.

Ну я не вата, але теж не зрозуміла, що то референс до якогось музону.
Не якогось, а топ рок гурту України у 80-90х

Wednesday

Цитата: Ребе Моше від Лютий 19, 2023, 21:11Не якогось, а топ рок гурту України у 80-90х

Не люблю рок, тим більше український. І що, так і співали - род, а не рід?

80-і? Жерсть! (С)  ;)
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Ребе Моше

Цитата: Wednesday від Лютий 19, 2023, 21:47
Цитата: Ребе Моше від Лютий 19, 2023, 21:11Не якогось, а топ рок гурту України у 80-90х

Не люблю рок, тим більше український. І що, так і співали - род, а не рід?

80-і? Жерсть! (С)  ;)
Так і співали. Доречі і скрябін співав у 80х

Wednesday

Ну то таке. Співали і співали.

Розказуй, як справи по покращенню території. На що бетон тягав?
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Ребе Моше

Дабл драйв вей зробив, бо гараж дабл.