Гра на папері. Тетріс.

Попередня тема - Наступна тема

Anton

Як розважитись коли немає світла, а акумулятори в мобільному треба поберегти.
 
Гра на папері. Тетріс.

Як виявилось, не так вже й погано грати в тетріс на папері. Спробував і вирішив поділитися умовами цієї гри.

1. Отже, потрібен зошит у клітинку. Спочатку намалюйте порожню умовну "склянку" розміром 10 на 20 клітинок. Також намалюйте фігури тетрісу та пронумеруйте їх (див. мал. 1).




2. Далі випадковим чином вибирайте одну з фігур тетрісу та малюйте її в "склянці" за принципом тетрісу,  начебто вона падає в цю умовну "склянку".

3. Клітинки, які виявились "битими", позначайте "хрестиком" і виносьте за ігрове поле помітку "хрестик", щоб було видно при підрахунку, які саме рядки є "битими". Звісно ці рядки рахувати не потрібно. Час від часу рахуйте заповнені рядки та домальовуйте "склянку" відповідно в гору (див. мал. 2).




4. Мітити вже підраховані рядки можна "крапочкою". Після рядків, які підрахували, вже можна зробити прочерк (див. мал. 3).


 
5. За 3-4 рядки до кінця аркуша робимо перенесення. Підраховуємо уважно рядки, які ще не враховані в "старій склянці" та  малюємо відповідно "нову склянку" (див. мал. 4).



 
Продовжуємо грати до тих пір поки не буде заповнена "склянка" (див. мал. 5). 



 
Може здатись, що так можна грати до нескінченності, адже гра не динамічна. Тобто час необмежений для того, щоб "покласти" фігурку. Але я думаю, що це так тільки лише здається. :-) З десяток разів пробував грати і завжди кінець гри був. :-) Звісно, якщо грати за правилами, хоча це і не обов'язково! :-)
 

Випадковий вибір фігури.

Звісно можна використовувати будь-які ГВЧ (Генератори випадкових чисел), бажано достатньо ефективні і явно не "зсунуті" в якусь сторону. З електронними ГВЧ проблем немає. А от як бути без них? Можна для цього використовувати наприклад карти.
 
Використання гральних карт для ГВЧ.
Колода з 52 листків карт.

Для ГВЧ можна використовувати карти, визначивши, яка карта є яким числом. Наприклад я зробив так: з "двійки" по "сімку" номера відповідають числам від 2 до 7, а "тузи" це 1. Всі інші листки карт ігноруються. Перетасовується колода карт. Випадково відкладається якась їхня кількість, скажімо до 15 листків в сторону - вони не беруть участь в ГВЧ.

Відкидаються декілька листків карт для того, щоб числа не випадали зовсім явно рівномірно по кількості раз:-) Хоча можна цього й не робити, використовувати усю колоду, може комусь й таке сподобається. Далі перебираються карти по одній, допоки не попадеться "туз" або від "двійки" до "сімки". Всі інші, як я зазначав вище, ігноруються. Після того, як колода закінчується, знову збираємо абсолютно всі карти та повторюємо, починаючи з тасування карт і т.д.
 
Як варіант, можна відкинути "зайві" листки з колоди карт і залишити лише туз, 2-7.
Також можно карти "розкидати" і витягувати випадкову, а не послідовно. Скоріш за все це підвищить випадковість.
 
Звісно аналогічно можна використовувати колоди з 36 листків карт, вибравши, яке  число яку карту відповідно означає.
 

Розширений тетріс.

Якщо загалом вам дана гра сподобалась, але вона виявилась занадто складною або занадто простою чи вже стала нудною, то є можливість змінити умови гри. Тобто можна ширину "склянки" робити не з 10 клітинок, а менше і гра стане складнішою. Або більше клітинок і гра стане простішою. Також можна додати будь-яку кількість фігур та їх будь-які форми, наприклад, з гри "пентаміно" або й взагалі вигадані самими форми фігур. Звісно й початкову довжину "склянки" можна робити не 20, а більше чи менше. Подібних проб я ще не робив, бо поки мене цілком влаштовує тетріс з класичною "склянкою" та класичними фігурами.

Zdenyk

А ще можна зіграти морський бій ... але для неї потрібні двоє учасників
Die Herren Politiker - die sind alle doof ! ©

Anton

#2
Цитата: Zdenyk від Жовтень 04, 2024, 15:41А ще можна зіграти морський бій ... але для неї потрібні двоє учасників
Вдвох багато в що грати можливо...
От тільки другого ще "уламати" треба! :smilie1:
Як показує практика, не так то й просто, - то не можу, то не знаю, то не хочу!
А тут же у чому й "соль", - що одному можна!
Не так багато ігор на папері, щоб гратись одному і відпочивати, тому, що граєшся один!
В карти одному, - пасьянси! Але набридають!

Wednesday

Супер! Додам посилання у тему про "виживання під час війни".

Адже ментальний та інтелектуальний стан теж дуже важливий, а таке заняття не лише відволіче, а й змусить тренувати мозок - що завжди корисно :smiley24:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Сергій Чернівці

Цитата: Anton від Жовтень 04, 2024, 15:17Як розважитись коли немає світла, а акумулятори в мобільному треба поберегти.
 
Гра на папері. Тетріс.

Як виявилось, не так вже й погано грати в тетріс на папері. Спробував і вирішив поділитися умовами цієї гри.

1. Отже, потрібен зошит у клітинку. Спочатку намалюйте порожню умовну "склянку" розміром 10 на 20 клітинок. Також намалюйте фігури тетрісу та пронумеруйте їх (див. мал. 1).




2. Далі випадковим чином вибирайте одну з фігур тетрісу та малюйте її в "склянці" за принципом тетрісу,  начебто вона падає в цю умовну "склянку".

3. Клітинки, які виявились "битими", позначайте "хрестиком" і виносьте за ігрове поле помітку "хрестик", щоб було видно при підрахунку, які саме рядки є "битими". Звісно ці рядки рахувати не потрібно. Час від часу рахуйте заповнені рядки та домальовуйте "склянку" відповідно в гору (див. мал. 2).




4. Мітити вже підраховані рядки можна "крапочкою". Після рядків, які підрахували, вже можна зробити прочерк (див. мал. 3).


 
5. За 3-4 рядки до кінця аркуша робимо перенесення. Підраховуємо уважно рядки, які ще не враховані в "старій склянці" та  малюємо відповідно "нову склянку" (див. мал. 4).



 
Продовжуємо грати до тих пір поки не буде заповнена "склянка" (див. мал. 5). 



 
Може здатись, що так можна грати до нескінченності, адже гра не динамічна. Тобто час необмежений для того, щоб "покласти" фігурку. Але я думаю, що це так тільки лише здається. :-) З десяток разів пробував грати і завжди кінець гри був. :-) Звісно, якщо грати за правилами, хоча це і не обов'язково! :-)
 

Випадковий вибір фігури.

Звісно можна використовувати будь-які ГВЧ (Генератори випадкових чисел), бажано достатньо ефективні і явно не "зсунуті" в якусь сторону. З електронними ГВЧ проблем немає. А от як бути без них? Можна для цього використовувати наприклад карти.
 
Використання гральних карт для ГВЧ.
Колода з 52 листків карт.

Для ГВЧ можна використовувати карти, визначивши, яка карта є яким числом. Наприклад я зробив так: з "двійки" по "сімку" номера відповідають числам від 2 до 7, а "тузи" це 1. Всі інші листки карт ігноруються. Перетасовується колода карт. Випадково відкладається якась їхня кількість, скажімо до 15 листків в сторону - вони не беруть участь в ГВЧ.

Відкидаються декілька листків карт для того, щоб числа не випадали зовсім явно рівномірно по кількості раз:-) Хоча можна цього й не робити, використовувати усю колоду, може комусь й таке сподобається. Далі перебираються карти по одній, допоки не попадеться "туз" або від "двійки" до "сімки". Всі інші, як я зазначав вище, ігноруються. Після того, як колода закінчується, знову збираємо абсолютно всі карти та повторюємо, починаючи з тасування карт і т.д.
 
Як варіант, можна відкинути "зайві" листки з колоди карт і залишити лише туз, 2-7.
Також можно карти "розкидати" і витягувати випадкову, а не послідовно. Скоріш за все це підвищить випадковість.
 
Звісно аналогічно можна використовувати колоди з 36 листків карт, вибравши, яке  число яку карту відповідно означає.
 

Розширений тетріс.

Якщо загалом вам дана гра сподобалась, але вона виявилась занадто складною або занадто простою чи вже стала нудною, то є можливість змінити умови гри. Тобто можна ширину "склянки" робити не з 10 клітинок, а менше і гра стане складнішою. Або більше клітинок і гра стане простішою. Також можна додати будь-яку кількість фігур та їх будь-які форми, наприклад, з гри "пентаміно" або й взагалі вигадані самими форми фігур. Звісно й початкову довжину "склянки" можна робити не 20, а більше чи менше. Подібних проб я ще не робив, бо поки мене цілком влаштовує тетріс з класичною "склянкою" та класичними фігурами.

це ж збочення вже якесь))

Wednesday

Цитата: Сергій Чернівці від Жовтень 05, 2024, 17:42це ж збочення вже якесь))

Я, напевно, затупа для такого рівня. Я до цього часу не навчилася грати в карти  :smiley25:. А про шахи навіть не питайте, тільки шашки (і то тисячу років тому назад :laugh:).
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Anton

Цитата: Сергій Чернівці від Жовтень 05, 2024, 17:42це ж збочення вже якесь))
"Ага", збочення...
але коли є електро і повербанки!
А от як немає по довгу електро (не одну добу поспіль) та повербанків, от тоді все в хід йде, і текі "збочення" теж!

Anton

Цитата: Wednesday від Жовтень 05, 2024, 17:56Я, напевно, затупа для такого рівня. Я до цього часу не навчилася грати в карти  :smiley25:. А про шахи навіть не питайте, тільки шашки (і то тисячу років тому назад :laugh:).
Шашки,  шахи, карти та багато інших ігр є, для яких потрібного декілька людей, як мінімув двоє!
Ну й ходи уламуй, як маленьке дитятко маму в що небуть погратись когось , особливо в той самий час коли це треба, тобто коли світла немає! А тут нікого уламувати не треба, - взяв зошит, олівець в будь який момент, і також в будь який припиняєш гру, та й швидкість гри не від кого не залежить, короче сам-собі господар! Нерви заспокоює, як і карточні пас*янси!

Сергій Чернівці

Цитата: Anton від Жовтень 05, 2024, 18:58Шашки,  шахи, карти та багато інших ігр є, для яких потрібного декілька людей, як мінімув двоє!
Ну й ходи уламуй, як маленьке дитятко маму в що небуть погратись когось , особливо в той самий час коли це треба, тобто коли світла немає! А тут нікого уламувати не треба, - взяв зошит, олівець в будь який момент, і також в будь який припиняєш гру, та й швидкість гри не від кого не залежить, короче сам-собі господар! Нерви заспокоює, як і карточні пас*янси!
Ніби я це без претензій закинув-- але все одно " збочення")
Шахи в голові грати-- це рівень.( я не можу)

Wednesday

Цитата: Сергій Чернівці від Жовтень 05, 2024, 19:46Шахи в голові грати-- це рівень.( я не можу)

Я і без голови не можу  :facepalm:. Зате я люблю плести гачком та спицями, а це дуже тренує мозок. Навіть рекомендують це старшим людям, щоб боротися з ментальним занепадом.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Сергій Чернівці

Цитата: Wednesday від Жовтень 05, 2024, 19:51Я і без голови не можу  :facepalm:. Зате я люблю плести гачком та спицями, а це дуже тренує мозок. Навіть рекомендують це старшим людям, щоб боротися з ментальним занепадом.

Мені ще далеко до " старших людей")
тому в шахи-- норм.
а от в"язати гачком-- не моє напнвно)

Wednesday

Цитата: Сергій Чернівці від Жовтень 05, 2024, 20:01Мені ще далеко до " старших людей")
тому в шахи-- норм.
а от в"язати гачком-- не моє напнвно)

Багато геїв-чоловіків люблять це, а для гетеросексуалів це не дуже типово. Хоча є і такі.

Знала одного гея, він був фанатом Гарі Потера і особисто сплів довжелезний шарф в його стилі.

Ще в соціальних мережах багато, і це ок, адже це просто ще один спосіб креативності. До речі, і ляльки вони збирають. Я в одного по чудовій ціні відхопила пару ляльок декілька років назад. Нічого, крім позитиву - транзакція пройшла успішно  :laugh:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darka

Цитатаот в"язати гачком-- не моє напнвно)
Антоне, а ти спробуй! Може тобі"зайде"!
І я теж люблю в'язати, але щось таке простеньке, легеньке - і гачком і спицями, :shuffle:

Wednesday

Цитата: Darka від Жовтень 05, 2024, 20:07Антоне, а ти спробуй! Може тобі"зайде"!
І я теж люблю в'язати, але щось таке простеньке, легеньке - і гачком і спицями, :shuffle:

 :heart:  :heart:  :heart:

Як чудово, що в нас не тільки в музиці спільні інтереси :dance3:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Anton

от блін, народ...    хоч стій, хоч падай... :lol:  :lol:  :lol:
почав тему про  тетріс на папері...
ну ладно шахи й шашки згадали.... наче теж ігри.... настільні....
далі...
в'язання... гачком і спицями.... чоловіки геї... Гарі потер....
Та давайте вже про смак Кока-коли почнемо балакати! :lol:  :lol:  :lol:
Ох, сиджу, зі сміху, угораю!
:lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol:


Шашки, Шахи в голові, і без голови, :lol:  :lol:  :lol:  в'язання гачком і в'язання  спицями, - це все не порок!
А от гра в тетріс на папері, - це вже збочин! :lol:  :lol:  :lol:
І грають в таке відповідно, - збоченці! :lol:  :lol:  :lol:
Короче, я вас зрозумів!
Де б так поржав ще, як не тут! :lol:  :lol:  :lol:
Ох і тему, я створив! Ніколи б не подумав! :lol:  :lol:  :lol:

Сергій Чернівці

Кароче ніби й не гей)-- але згадав що теж пробуваа там щось)--


Сергій Чернівці

Цитата: Anton від Жовтень 05, 2024, 20:23от блін, народ...    хоч стій, хоч падай... :lol:  :lol:  :lol:
почав тему про  тетріс на папері...
ну ладно шахи й шашки згадали.... наче теж ігри.... настільні....
далі...
в'язання... гачком і спицями.... чоловіки геї... Гарі потер....
Та давайте вже про смак Кока-коли почнемо балакати! :lol:  :lol:  :lol:
Ох, сиджу, зі сміху, угораю!
:lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol:


Шашки, Шахи в голові, і без голови, :lol:  :lol:  :lol:  в'язання гачком і в'язання  спицями, - це все не порок!
А от гра в тетріс на папері, - це вже збочин! :lol:  :lol:  :lol:
І грають в таке відповідно, - збоченці! :lol:  :lol:  :lol:
Короче, я вас зрозумів!
Де б так поржав ще, як не тут! :lol:  :lol:  :lol:
Ох і тему, я створив! Ніколи б не подумав! :lol:  :lol:  :lol:

Кароче Ірочка сказала що це тренд-- повернення до аналогивих ігор,--
туди ж всі " настолки", туди ж платівки, туди ж " ламповий звук"

Anton

Цитата: Darka від Жовтень 05, 2024, 20:07Антоне, а ти спробуй! Може тобі"зайде"!
І я теж люблю в'язати, але щось таке простеньке, легеньке - і гачком і спицями, :shuffle:
Ну якби дома де валялось би усякі приладдя для цього, - спиці, нитки, гачки, не гачки може б й спробував...
а навмистно заморочуватись на цьому... де це взять...тобто де купить.. а потім через 15 хв. зрозуміти, що це не для мене...
ну навіщо час та гроші витрачати.

Wednesday

Цитата: Сергій Чернівці від Жовтень 05, 2024, 20:28Кароче ніби й не гей)-- але згадав що теж пробуваа там щось)--


Ох нічого ж собі! :smilie10:  :smilie10:  :smilie10:

Та ще й так акуратно, стіжечок до стіжечка ... Я вмію вишивати, але це було давно і десь 0.00001 моїх "витворів".
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Сергій Чернівці

Цитата: Wednesday від Жовтень 05, 2024, 20:32Ох нічого ж собі! :smilie10:  :smilie10:  :smilie10:

Та ще й так акуратно, стіжечок до стіжечка ... Я вмію вишивати, але це було давно і десь 0.00001 моїх "витворів".

Я був під чутким керівництвом)
Ще одна наша подруга з Чернівців)--
Вишиванки вишиває та сувеніркою займається.