20-та річниця нашого шлюбу

Попередня тема - Наступна тема

білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват

Гранати на деревах ростуть, як яблука.


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват


білий хорват

А тепер питання за мільйон

Чим знаменитий острів Brać?

Або інакше поставлю питання, питання-підказка:
З якого матеріалу збудований Білий дім у Вашингтоні?

білий хорват

Острів Brać знаменитий своїм мармуром.
З мармура з цього острову збудований Білий дім у Вашингтоні.

білий хорват

Brać - це хорватський острів, про який, напевно, чули всі, і багато хто проводив там свою відпустку.

Однак, мабуть, не всі знають, що острів колись був власністю богині Артеміди, богині лісів і тварин. Тому на острові росло багато дерев, утворюючи чудові ліси та рідколісся. Це означало, що там також мешкало багато тварин. Острів був прекрасний і кипів життям.

Іншій богині, Афродіті, це дуже сподобалося, і вона переконала Зевса подарувати їй цей острів. Коли Артеміда дізналася про рішення Зевса, вона була розлючена, що їй довелося покинути острів, і забрала всіх тварин і ліси, залишивши лише голі скелі.

Однак Афродіта була також богинею, і вона перетворила скелі на благородний білий мармур, яким славиться острів Brać і який протягом століть був цінним будівельним матеріалом.

З цього каменю було побудовано багато чудових будівель, тут я згадаю декілька: найдавніші – палац Діоклетіана в Спліті та собор Святого Якуба в Шибенику.

А новіші – це Білий дім у Вашингтоні та парламенти в Берліні та Відні. Це лише деякі з найвідоміших будівель, але я запевняю вас, що є й багато менш відомих.

Цей цінний матеріал добувають і сьогодні (за оцінками, каменю вистачить до 2200 року), а найбільший кар'єр знаходиться в Постирі.




Пливучи паромом з острова, я зробив фото вантажного автомобіля, який власне віз декілька брил такого білого мармуру.

Ось там спереді


білий хорват

А це вид з материка на острів Brać і видно кар'єр, де добувають цей мармур.