Демонізація українського національно-визвольного руху в Україні та за кордоном

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

В канадських медіа та пабліках скавчання, що під час перебування в парламенті Зеленського відзначили  98-річного Ярослава Гуньку.

Гуньку запросив спікер Антоні Рота, який представив його як героя війни, який воював у складі Першої української дивізії.

«Я дуже пишаюся тим, що можу сказати, що він із Норт-Бей і з мого виборчого округу на Nipissing_Timiskaming», — сказав член парламенту Онтаріо.

«Він український герой, канадський герой, і ми дякуємо йому за всю його службу».

Депутати аплодували, а Зеленський підняв кулак на знак підтвердження, коли Гунька салютував з галереї під час двох окремих овацій.



Перша українська дивізія також була відома як дивізія Ваффен-СС «Галичина» або 14-та дивізія Ваффен СС — добровольчий підрозділ, який перебував під командуванням нацистів.

Центр вивчення Голокосту «Друзі Симона Візенталя» опублікував заяву в неділю, в якій говориться, що підрозділ «несе відповідальність за масові вбивства невинних мирних жителів з рівнем жорстокості та злоби, які неможливо уявити».

«Ми повинні принести вибачення кожному, хто пережив Голокост і ветерану Другої світової війни, який воював з нацистами, і необхідно надати пояснення щодо того, як ця особа увійшла до святих залів канадського парламенту та отримала визнання від спікера Палати представників і овації», – йдеться у повідомленні.

Всі єврейські організації підтягнулися і почався величезний скандал.

Мене добиває, як сучасні люди не знають історії і контексту, в якому відбувалося життя цього, безперечно, героя України. Після того, як комуняки виморили голодом мільйони твоїх співвітчизників, ти підпишеш договір із самим чортом, щоб боротися з цим злом.

Але ніт. Скавчання про "українських нацистів" просто істеричне. Хто у соціальних медіа, пояснюйте як можете історичний контекст і що це був вимушений союз українських патріотів у боротьбі із кривавими комуністами.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Ця новина вже повсюди і навіть на Фокс Ньюз. Питання, де всі ці українські діаспорні організації і чому не виступають із спростуванням?

Очевидно, що до цього ветерана у Канади ніколи не було і нема ніяких питань. Розкатали скандал на порожньому місці. Відповідні організації повинні втупитися за пана Гуньку та українців, бо наратив - що всі українці - це нацисти.

Дуже погана ситуація. Я б на місці пана Гуньки найняла адвокатів і почала виставляти позови за образу честі та репутації, як це було у випадку Covinton High.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

На випадок, якщо потрібна амуніція у дискусіях про "наці":



Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#3
На Єрмачці по цьому питанню чітко проявилися нащадки тих, хто морив голодом українців, хто влаштував терор у Києві, Харкові та інших містах, і хто на сьогодні є червонодупим комунякою-лібералом, які по суті мало відрізняються від нацистських комуняк того часу.

Нагадую, що пан Гунька невинний перед канадським законодавством.. Сам звіт комісії можна прочитати тут.

Хай підуть назвуть наці мільйони німців в Німеччині та інших країнах світу, які воювали на "тій" стороні.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Хай дає якісь докази, а не блаблабла. Я більше 20 років в Канаді і не маю відношення ні до яких діаспорних організацій, тому читати про ці alleged розбірки трохи дико - я про це за всі роки ніколи не чула і нічого такого не спостерігала.



Писати про якихось старих там - маразм. Там працюють професіонали середнього віку, з тих, що я бачила в соціальних медіа.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Ларта має рацію стовідсотково по цьому питанню, воно як лакмусовий папірець на українськість.



Але, як завжди, українці в цілому недопрацювали. Більшість у світі не знає про червоний терор, про Голодомор і що тимчасова співпраця з нацистами повинна висвітлюватись в контексті історичних подій і геноциду української нації в 20-му сторіччі.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Браво, Орелька, Вело та Crux Ansata! В Орельки син, здається, в ЗСУ і сама вона в Україні, а Алі переживає із "затишної" Америки.

А цей Маркузе - скоріше всього, україномовний нащадок комуняк, що голодоморили українців - я зараз їх таких багато читаю в інтернеті. Один дописався, що обвинуватив українців у вбивстві свого родича-єврея і дав посилання на ... білогвардійців, які до українців взагалі ніяким боком!

Все це розігрілося представниками однієї національності і корисні ідіоти з обох боків підхопили. І хай не бреше цей Маркузе - купа лівач"я з його боку так само верещить "наці".

А Маркузе з свого першого поста на Єрмачці очерняє національно-визвольний рух і українських патріотів ще з 2016 року :smilie9: .

Висновки робіть самі, на кого він працює. Практично слово в слово повторяє кацапську пропаганду.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#7
Родичі пана Гуньки в соцмедіа стверджують, що він зустрічався з Трудо та Зеленським.



Як на мене, ліберали вибрали неправильну стратегію, почавши вибачатися. За що? Якби пан Гунька брав участь у якихось нелегальних діях, два уряди (британський та канадський) не пропустили б його в Канаду. Всі учасники цього формування не були обвинувачені ні в чому і канадський уряд не має до них ніяких претензій.

То за що було вибачатися?

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Це якийсь сюреалістичний треш.

Спікер парламенту, який запросив пана Гуньку, подав у відставку.

А самого 96-річного пана Гуньку хоче екстрадитувати ... Польща - і це з їх власною історію злочинів проти українців, євреїв, тощо!

Шокує мовчання українських діаспорних організацій - нащо вони взагалі існують, якщо йде така масивна атака на Україну та українців, яких ВСІХ підряд тепер називають нацистами у соціальних медіа  :smilie9:  :smilie9:  :smilie9:
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Ні, Ларто, не засудять. Почитайте, хто такі глобалісти, і будете розуміти, що шанси цьогоу дорівнюють нулю :(.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Масова істерика з приводу пана Гуньки в Канаді - найбільш огидне явище за останні роки після ковідних концтаборів та масової вакцинації та віліфікації конвою тракерів.

Людина легально чиста перед законом, але з нього зробили якогось чорта і в соцмедіа євреї кричать, що він - ОСОБИСТО ВІН - вбив їх родичів і що всі українці - нацисти  :smilie9: . Їм підспівують корисні ідіоти із обох боків спектру :smilie9: .

Сьогодні нам подзвонили представники Консервативної партії Канади за баблом. Я підняла трубку і сказала їм все, що думаю з цього приводу.

Що вони зруйнували життя 98-річного ветерана і його родини, використавши його як об"єкт для політичних маніпуляцій.

Що його абсолютно безпідставно обвинуватили у всіх гріхах, хоча нема ніякої інформації після стількох років, що він особисто винний у цьому.

Що тепер всі обзивають українців нацистами, у той час як мій народ геноцидять просто зараз у цю хвилину.

Чувак на тому кінці провода трохи офігів, але мушу сказати, що він took it on the chin і сказав, що цілком розуміє все це і що лідер консерваторів вибачався з політичною метою, бо єврейські організації насіли на нього.

На що я сказала, що треба було опиратися на факти і що ця особа ні в чому не винна і чиста перед законом, а не брати участь у масовому virtue signaling and cancelling, і не appease one community on behalf of the other.

Він подякував за фідбек і сказав, що чує таке досить часто в останні дні. А грошей я йому не дала  :smiley14:
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#11
На щастя, є люди в Канаді, що правильно підійшли до цього питання, але вони в меншості. Ось лист з цього приводу у видання Bay Today (переклад гуглом):

Редактору:

Я пишу цього листа, щоб спробувати трохи поглянути на Ярослава Гуньку, людину, яка стала центральною причиною фурору, який спричинив відставку Ентоні Рота з посади спікера Палати громад Канади.

Якщо припустити, що біографічні відомості, які я міг знайти в Інтернеті, в основному правильні, здавалося б, що 18-річним хлопцем Гунка приєднався до німецької військової частини. За його власними словами, він приєднався до українського підпілля, «щоб боротися з Росією, тож я воював з тими ж людьми, з якими вони воюють зараз».

З історії, яка з'явилася в National Post, є три актуальні уривки. В одному стверджується, що вояки дивізії пішли добровольцями «не через любов до німців, а через свою ненависть до росіян і комуністичної тиранії». і що «новобранців дивізії «Галичина», можливо, привабила ідея зрештою добитися суверенної України силою».

Далі в ньому йдеться про те, що «українці мали багато причин чинити опір радянській владі; регіон був лише за кілька років віддалений від спровокованого Москвою голоду, який тепер Канада визнає актом геноциду проти українського народу».

Схоже, що Гунька емігрував до Канади в 1954 році. У такому випадку він був прийнятий через дев'ять років після закінчення Другої світової війни, тому розгляд його заявки не був би частиною переважної кількості заявок, які мали б місце трохи менше десяти років тому.

Я хочу сказати, що ми повинні припустити, що його справу про допуск було б ретельно вивчено, і в результаті йому було дозволено в'їзд. З того, що я прочитав, здавалося б, що Гунька осів у Торонто, створив там родину та був активним в українській громаді.

Наскільки мені відомо, не було звинувачень у особистих правопорушеннях чи приховуванні фактів, які б підтверджували, що його в'їзд до Канади був якимось чином шахрайським.

Зважаючи на це, мені здається, що картина, яку ми бачимо, — це картина молодого патріотично налаштованого українського чоловіка, який опиниться в тумані війни і змушений прийняти рішення щодо того, чия сторона становить більшу загрозу для його батьківщини.

Чи можемо ми з упевненістю сказати, що якби комусь із нас довелося прийняти подібне рішення, це було б легко?

Чия сторона була більшим ворогом?


Чи інакше сьогодні?

Значні питання. І особливо, враховуючи наступну заяву, опубліковану офісом канадського прем'єр-міністра лише чотири дні тому після візиту українського президента, щоб «продемонструвати постійну солідарність і непохитну підтримку Канади Україні, яка продовжує захищатися від агресивної війни Росії».

Чим більше речі змінюються, тим більше вони залишаються незмінними.

Ян Т Сондерс


У коментарях є люди, які подякували йому за такий виважений погляд і поділяють його, але більшість абирвагала "розіпни наці"  :smilie9:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Поляки роблять голосні погрози екстрадувати пана Гуньку, тоді як німці святкують Октоберфест під нацистські пісні та хайлі.



Вони пів-Німеччини теж екстрадують??
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

білий хорват

Цитата: Wednesday від Вересень 28, 2023, 07:28Поляки роблять голосні погрози екстрадувати пана Гуньку, тоді як німці святкують Октоберфест під нацистські пісні та хайлі.



Вони пів-Німеччини теж екстрадують??
Це все результат недопрацювання української пропаганди, не було висвітлення української точки зору.

Зі сторони України не було роз'яснення сусідам що, до чого і коли.

Бо хто це ніби мав робити?
Олігархи? Які після проголошення незалежності України захопили всі медіа ресурси?

Та їм до сраки була та Україна та її позиція в світі. Вони тільки грабували її і наживалися на ресурсах.

Казали не на часі.

А тепер, Україна в такій ситуації, що зараз ставити на свому принесе більше шкоди державі, ніж користі.

Тому поляки живуть ще зі старими совковими та польсько-людовими шаблонними поглядами з часів PRL.

Я офігівав, коли вони на повному серйозі казали про розіп'ятих УПА і прикручених до дерева колючою проволокою дітей. Навіть пам'ятник такий поставили. А потім вияснилося, що це циганка вбила своїх дітей, але вибачення після цього не було.

І таких фактів багато.

Якщо копнути історію, то їхній герой Пілсудський нічим не відрізняється від нашого Бандери. І один і другий співпрацювали з Гітлером.

І для поляків Пілсудський герой.

Одним словом, після війни буде роботи не початий край, щоб дослідити і примирити наші народи.

Wednesday

Цитата: білий хорват від Вересень 28, 2023, 09:03Це все результат недопрацювання української пропаганди, не було висвітлення української точки зору.

Зі сторони України не було роз'яснення сусідам що, до чого і коли.

Бо хто це ніби мав робити?
Олігархи? Які після проголошення незалежності України захопили всі медіа ресурси?

Та їм до сраки була та Україна та її позиція в світі. Вони тільки грабували її і наживалися на ресурсах.

Казали не на часі.

А тепер, Україна в такій ситуації, що зараз ставити на свому принесе більше шкоди державі, ніж користі.

Тому поляки живуть ще зі старими совковими та польсько-людовими шаблонними поглядами з часів PRL.

Я офігівав, коли вони на повному серйозі казали про розіп'ятих УПА і прикручених до дерева колючою проволокою дітей. Навіть пам'ятник такий поставили. А потім вияснилося, що це циганка вбила своїх дітей, але вибачення після цього не було.

І таких фактів багато.

Якщо копнути історію, то їхній герой Пілсудський нічим не відрізняється від нашого Бандери. І один і другий співпрацювали з Гітлером.

І для поляків Пілсудський герой.

Одним словом, після війни буде роботи не початий край, щоб дослідити і примирити наші народи.

Та поляки гнобили українців під час Другої Світової не менше, а історично - набагато більше.

Щоб вимагати екстрадитувати 98-річного ветерана, на якого 0 будь-яких доказів, і якому на той час було 18, це треба бути якимось кровожером.

Останнього разу, коли я читала про це, то канадський міністр іміграції сказав, що ніяких запитів від Польщі не отримував.

Тут типу - ааа, Канада повинна переглянути, як цих наці сюди пустили. А що переглядати, якщо вони майже всі вмерли? Тим наці мало бути по 14 років на той момент.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Антиукраїнська соросячо-глобалістична Єрмачка відпрацьовує шекелі:

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Качановський похваляється, що це він замутив весь скандал з Гунькою.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Пішов відкат. Сподіваюсь, родина пана Гуньки найняла адвокатів і займеться покаранням тих, хто поливав ветерана і героя лайном  :smilie9:  :smilie9:  :smilie9:.

https://www.cbc.ca/news/politics/friend-hunka-family-north-bay-parliament-political-controversy-1.6983517

Давній друг каже, що родина Гунька не знала, що минулого тижня 98-річний Ярослав Гунька буде вшанований у парламенті перед президентом України, що спричинило міжнародну суперечку.

Барб Боненфант, яка живе в Норт-Бей, Онтаріо, розповіла CBC News, що невістка пана Гуньки надіслала їй повідомлення в неділю після того, як почалася громадська реакція.

«Вона сказала, що її сім'я була шокована тим, що сталося», - сказала Боненфант. «Якби вони з чоловіком могли уявити, що трапиться, вони б ніколи не привезли цього 98-річного чоловіка до Оттави».

В офісі спікера заявили, що «син Гуньки зв'язався з окружним офісом Роти і запитав, чи можна пану Гуньці бути присутнім на виступі пана Зеленського в Палаті громад». В офісі спікера заявили, що прийняли це звернення.

Син Ярослава Гуньки, Мартін Гунька, є «шановним членом нашої громади», який був дуже філантропічним. До виходу на пенсію Мартін Хунка був фінансовим директором компанії Redpath Mining, великого роботодавця в Норт-Бей. Він також був головою Фонду лікарні Норт-Бей, але його ім'я більше не згадується на веб-сайті лікарні.

Сім'я пана Гуньки живе в Онтаріо вже більше 30 років, і вони мають репутацію в Норт-Бей як чесних і порядних людей, що допомагають іншим. Пан Гунька - «гордий українець», який підтримував боротьбу Зеленського проти Росії.

Сім'я Гуньки не знала заздалегідь, що Рота вшанує його під час своєї промови або назве його "героєм". Вони просто думали, що він буде в одній кімнаті з президентом.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

https://edmonton.ctvnews.ca/head-of-canadian-ukrainian-group-defends-man-who-fought-for-unit-created-by-nazis-1.6584549

Президент Українського національного об'єднання Канади захищає ветерана Другої світової війни з нацистського підрозділу, якого нещодавно прославили як героя в парламенті Канади.

Юрій Клюфас не зустрічався з 98-річним Ярославом Гунькою, але каже, що до ветерана ставляться несправедливо. Він каже, що Гунка воював за Україну, а не за Німеччину, і що країни, включаючи Канаду, звільнили його підрозділ від відповідальності за військові злочини.

«Якщо ви військовий, це не означає, що ви є членом певної партії країни», — сказав Клуфас у п'ятницю в телефонному інтерв'ю. «В даному випадку старший пан тут був солдатом, у його розумінні воював за Україну».

У відповідь на запитання про Hunka Конгрес українців Канади заявив у четвер, що народ сучасної України, включаючи її єврейське населення, постраждав від послідовних окупацій «іноземними імперіями та колонізаторами» протягом століть.

«У спільній історії громад, які зробили свій дім в Україні, є важкі та болючі сторінки», – зазначив у заяві генеральний директор конгресу Ігор Міхальчишин. «КУК визнає, що останні події, які вивели ці сторінки на перший план, спричинили біль і страждання».

Френк Сисин, професор історії Альбертського університету, каже, що Хунка не був нацистом, незважаючи на те, що він воював за нацистську Німеччину, тому що ненімцям не дозволяли вступати до партії.

Він сказав, що рішення Канади дозволити ветеранам підрозділу жити в країні врешті-решт звелося до рішення, що членство в підрозділі не є достатньою причиною для судового переслідування когось, якщо немає доказів вчинення ними окремих злочинів. Українці, додав він, далеко не єдина група післявоєнних іммігрантів, яка виграє від такого підходу.

«Більшість наших італійських іммігрантів 1950-х років, якщо вони були чоловіками певного віку, ймовірно, були в італійській армії та воювали за фашистську Італію», – сказав Сисин, який є співробітником Канадського інституту українських студій.

Джон-Пол Хімка, почесний професор Університету Альберти та автор книги про українців і Голокост, сказав, що багато молодих людей, які приєдналися до дивізії «Галичина» в 1943 році, були мотивовані звірствами, свідками яких вони були під час радянської окупації, включаючи вбивства тисячі політичних в'язнів і масові депортації до трудових таборів.

«Тож для людей у цьому регіоні радянська влада була кошмаром, а німці були відносно терпимими», – сказав він.

Клюфас пояснює той факт, що пана Гуньку назвали нацистом, «російською дезінформацією», додаючи, що «той факт, що він був солдатом, не означає, що він був нацистом». Він також сказав, що немає нічого поганого в тому, щоб парламент аплодував людині, «яка боролася за свою країну». Однак він визнав, що це «можливо, було неправильно» за цих обставин, враховуючи те, що люди там не до кінця розуміли проблему.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.