Питання до юзера Вело

Попередня тема - Наступна тема

Franchuk

#100
Цитата: вело від Червень 22, 2023, 07:50В нашому випадку об'єктивно неважко виявити, що галамага дебіл.
Це тут часом не той самий нетупий недебіл вело на ФУПІ,
який, дивлячись на статтю словника:
/*
ЗАСТАВЛЯТИ 3, яю, яєш, недок., ЗАСТАВИТИ, влю, виш; мн. заставлять; док., перех., з інфін., рідше з прийм. до і спол. щоб, аби, розм. Примушувати виконувати що-небудь, ставати до якоїсь роботи. Замість науки, дяк заставляв Тараса носити воду, рубати дрова, топити піч (Панас Мирний, V, 1955, 309); [Лукаш:] Чужу все до роботи заставляти не випадає... Наймички — не дочки... (Леся Українка, III, 1952, 229); Дівчата схвильовано підганяли його, заставляли, щоб ішов, коли кличуть (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 88); Цими словами заставив [селянин].. людей, аби уважно слухали (Лесь Мартович, Тв., 1954, 183).
♦ Не заставляти (не заставити) себе ждати див. ждати.
+
ЗАСТАВЛЯННЯ 3, я, сер. Дія за значенням заставляти3.
*/
пише:
"ти що ку-ку? Ти вжив кальку з російської, нема ніякого заставляння"
?

вело

Цитата: Franchuk від Червень 22, 2023, 12:22Це тут часом не той самий нетупий недебіл вело на ФУПІ,
який, дивлячись на статтю словника:
/*
ЗАСТАВЛЯТИ 3, яю, яєш, недок., ЗАСТАВИТИ, влю, виш; мн. заставлять; док., перех., з інфін., рідше з прийм. до і спол. щоб, аби, розм. Примушувати виконувати що-небудь, ставати до якоїсь роботи. Замість науки, дяк заставляв Тараса носити воду, рубати дрова, топити піч (Панас Мирний, V, 1955, 309); [Лукаш:] Чужу все до роботи заставляти не випадає... Наймички — не дочки... (Леся Українка, III, 1952, 229); Дівчата схвильовано підганяли його, заставляли, щоб ішов, коли кличуть (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 88); Цими словами заставив [селянин].. людей, аби уважно слухали (Лесь Мартович, Тв., 1954, 183).
♦ Не заставляти (не заставити) себе ждати див. ждати.
+
ЗАСТАВЛЯННЯ 3, я, сер. Дія за значенням заставляти3.
*/
пише:
"ти що ку-ку? Ти вжив кальку з російської, нема ніякого заставляння"
?
Ти навів цитати з дієсловом. Наведи цитату з іменником, і я визнаю що я більший дебіл ніж ти..

Franchuk

Цитата: вело від Червень 22, 2023, 12:52Ти навів цитати з дієсловом. Наведи цитату з іменником, і я визнаю що я більший дебіл ніж ти..
Тобто Ви відмовляєтесь від свого твердження: "нема ніякого заставляння"?

вело

Цитата: Franchuk від Червень 22, 2023, 13:39Тобто Ви відмовляєтесь від свого твердження: "нема ніякого заставляння"?
Є заставляння в значенні  "застава майна". А так як ти вжив - нема, є примус- прінуждєніє.

Як би то не було, але ми з тобою менші дебіли ніж галамага.

Franchuk

Цитата: вело від Червень 22, 2023, 14:04Є заставляння в значенні  "застава майна". А так як ти вжив - нема, є примус- прінуждєніє.
Як би то не було, але ми з тобою менші дебіли ніж галамага.
заставля́ння 3 – іменник середнього роду
(примушування)
відмінок        однина        множина
називний     заставля́ння     
родовий        заставля́ння     
давальний   заставля́нню     
знахідний     заставля́ння     
орудний        заставля́нням     
місцевий      на/у заставля́нні, заставля́нню     
кличний      заставля́ння*
https://lcorp.ulif.org.ua/dictua/     

То ці Ваші слова: "Ти точно не тупий, обісрався, але "віду нє подайош"."
Ви сказали про свою шановну персону?

вело

Цитата: Franchuk від Червень 22, 2023, 14:30заставля́ння 3 – іменник середнього роду
(примушування)
відмінок        однина        множина
називний     заставля́ння     
родовий        заставля́ння     
давальний   заставля́нню     
знахідний     заставля́ння     
орудний        заставля́нням     
місцевий      на/у заставля́нні, заставля́нню     
кличний      заставля́ння*
https://lcorp.ulif.org.ua/dictua/     

То ці Ваші слова: "Ти точно не тупий, обісрався, але "віду нє подайош"."
Ви сказали про свою шановну персону?

так, в словнику таке слово є. Але цитати мабуть таки немає. Якщо буде, виконаю свою обіцянку.

білий хорват

Заставляння - є одним з методів виховання дітей.


:D

Ось тут це іменник.

вело

Цитата: білий хорват від Червень 22, 2023, 15:10Заставляння - є одним з методів виховання дітей.


:D

Ось тут це іменник.
Я мав на увазі цитату з класиків. З дієсловом в словнику багато цитат - Леся, Мирний,Гончар.

абабагаламага

#108
Цитата: вело від Червень 22, 2023, 07:32і чому ж це ти не можеш передбачити що авто з зустрічної виїде? І зреагувати можна, купа таких випадків, залежить від ситуації і реакції. А от в нашому випадку, маємо відео з різних ракурсів і для всіх, крім дебілів, ситуація однозначна. Щодо передбачити, я передбачаю, що ти, дебіл і покидьок, можеш на це відповісти.

Передбачити, що авто зустрічне поїде раптом тобі в лоб, в принципі, можна, але зреагувати ти ніяк не встигнеш, якщо між вами тільки роздільна лінія, а не кілька смуг руху. Тому що ваша відносна швидкість зближення буде сумою ваших швидкостей, а це - саме те, що в правилах називається "не маєш можливості зреагувати". Все просто насправді і все описано детально в ПДР, треба тільки рогами не впиратися чи велосипедами, а мислити тверезо і чесно. Не відбріхуватися і не вислизати.
Щодо відео, то дивитися мало "всім", треба ще й бачити і розуміти, що саме ти бачиш.
І так, я дебіл, бо елементарні, дітям зрозумілі речі, чомусь вирішив дорослим уїбанам пояснювати. А це - без сенсу.

абабагаламага

#109
Цитата: вело від Червень 22, 2023, 07:5012.3
У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об'їзду перешкоди.

В нашому випадку об'єктивно неважко виявити, що галамага дебіл.

Телепню, а інший пункт правил каже, що якщо ти "об'єктивно не спроможний" побачити, що діється на дорозі, то ти повинен, ідіоте, стояти, а не їхати всліпу на вірну смерть.
Само знайдеш цей пункт правил чи я маю тебе рильцем тицьнути? Зрештою, я вже вас, бикуватих "розумників", тицяв рильцем не один раз і не два, але ж вас, пальцем роблених, не виправиш, шкода часу.

абабагаламага

Цитата: вело від Червень 22, 2023, 14:04Як би то не було, але ми з тобою менші дебіли ніж галамага.

Ти взагалі не дебіл, ти просто бицьо.   ;D

вело

Цитата: абабагаламага від Червень 22, 2023, 22:50Передбачити, що авто зустрічне поїде раптом тобі в лоб, в принципі, можна, але зреагувати ти ніяк не встигнеш,
Цитата: абабагаламага від Червень 22, 2023, 22:58Телепню, а інший пункт правил каже, що якщо ти "об'єктивно не спроможний" побачити, що діється на дорозі, то ти повинен, ідіоте, стояти,

абабагаламага

#112
Цитата: Franchuk від Червень 22, 2023, 13:39Тобто Ви відмовляєтесь від свого твердження: "нема ніякого заставляння"?

Заставляння є, але це, як і купа інших подібних заставлянь, є росіянізмом, який засмічував,засмічує і буде засмічувати мову українську, навіть якщо його до словників записати. А класики, а що класики? Класики теж люди. Треба мову чистити літературну, але хто це буде робити, коли мовознавцям зарплати на рівні зарплат прибиральниць визначили, а норми мовні всякі "журнашлюшки" недовчені і "народні обранці" брехливі і малограмотні з екранів тілівізорів встановлюють повним ходом? І з іншого боку, якщо перестаратися і з літературної мови забагато сміття вичистити, то теж може стати незатишно без суржиків і діалектизмів. І будь мудра, як кажуть, дай план.  ;D

абабагаламага

#113
Цитата: вело від Червень 23, 2023, 09:33

Ну, я ж кажу, вело, що ти не дебіл, це ще одне підтвердження - вмієш ролики постити.
А те, що в тебе було бідне і голодне дитинство, не було грошей на олівці, зошити і букваря, це простимо і пояснює чому ти ані сам розділові знаки в писанині своїй ставити не вмієш, ані прочитати і зрозуміти не тільки літери в правилах, але й зміст тих літер, слів і навіть речень і абзаців не можеш. Але ти правильно робиш, що намагаєшся. Крапля камінь точить, знаєш. Може й тобі повезе і щось в мозку клацне, загуде і запрацює як має працювати. Не втрачай надію, борися. Я вірю в тебе!
Отаке.  ???

абабагаламага

#114
Цитата: білий хорват від Червень 22, 2023, 15:10Заставляння - є одним з методів виховання дітей.


:D

Ось тут це іменник.

Мені більше подобається не заставляння, а заохочення як метод.
А, воопше, заставляють проходи, буває, в багатоповерхівках, до люку на дах. Всякими старими меблями, холодильниками чи пральними машинами. Так, падлюки, заставляють, що буває пролізти-протиснутися неможливо. Ще коли ОСББ в тих панельках організоване, то легше з цим, трохи слідкують за порєдком, прохід залишають, а коли ЖЕК, то їм пофіг і буває, що так заставлять, що тільки миша пролізе і якийсь худий вело втиснеться через силу, а нормальна статечна людина, ну, ніяк не зможе пролізти.  Ось таке заставляння, на мою думку, це негативний іменник з дієсловом разом взяті.

білий хорват

Цитата: абабагаламага від Червень 23, 2023, 10:16Мені більше подобається не заставляння, а заохочення як метод.
А, воопше, заставляють проходи, буває, в багатоповерхівках, до люку на дах. Всякими старими меблями, холодильниками чи пральними машинами. Так, падлюки, заставляють, що буває пролізти-протиснутися неможливо. Ще коли ОСББ в тих панельках організоване, то легше з цим, трохи слідкують за цим, прохід залишають, а коли ЖЕК, то їм пофіг і буває, що так заставлять, що тільки миша пролізе і якийсь худий вело втиснеться через силу, а нормальна статечна людина, ну, ніяк не зможе пролізти.  Ось таке заставляння, на мою думку, це негативний іменник з дієсловом разом взяті.
:D

Треба звернутися до пані Фаріон.
Вона мовознавець і все чітко розставить на свої місця.

білий хорват

Цитата: абабагаламага від Червень 23, 2023, 09:55Ну, я ж кажу, вело, що ти не дебіл, це ще одне підтвердження - вмієш ролики постити.
А те, що в тебе було бідне і голодне дитинство, не було грошей на олівці, зошити і букваря, це простимо і пояснює чому ти ані сам розділові знаки в писанині своїй ставити не вмієш, ані прочитати і зрозуміти не тільки літери в правилах, але й зміст тих літер, слів і навіть речень і абзаців не можеш. Але ти правильно робиш, що намагаєшся. Крапля камінь точить, знаєш. Може й тобі повезе і щось в мозку клацне, загуде і запрацює як має працювати. Не втрачай надію, борися. Я вірю в тебе!
Отаке.  ???

Я пам'ятаю, як в першому класі в нас були зошити в косу лінійку, дуже важко було такі купити.

Потім взагалі таких зошитів в магазинах не стало, були тільки в клітинку.

Олівці ламалися, тому зручніше було фламастерами малювати.

абабагаламага

Цитата: білий хорват від Червень 23, 2023, 10:42Я пам'ятаю, як в першому класі в нас були зошити в косу лінійку, дуже важко було такі купити.

Потім взагалі таких зошитів в магазинах не стало, були тільки в клітинку.

Олівці ламалися, тому зручніше було фламастерами малювати.

І всьо їдно, незважаючи на такі непереборні труднощі, деякі дітиска і вчилися добре і ще й спортом займалися. А деякі дітки не були такими впертими, ну, нема зошита, нема олівця, то й не треба, не буду уроки робити. Тут вина, звичайно, батьків, що метод заставляння не застосували, але ж не завжди цей метод діє, та й негуманно це - змушувати, по суті - насилля, і несправедливо, бо ж зошита не купили, а уроки роби, де логіка?
Від такого несправедливого заставляння, поряд з іншими чинниками, і з'являлися так звані "важкі підлітки", яким наш вело, безперечно, не був, просто йому важко давався той граніт науки і тому не завжди йому зараз вдається вловити зміст кожного речення, але порівняно з тими дійсно важкими, що потім до колоній малолітніх потрапляли і далі на слизьку стежину ставали вже зовсім, він є швидше генієм ніж дебілом, що й треба було довести.  Фухх.   :D

Franchuk

Цитата: абабагаламага від Червень 23, 2023, 10:16Мені більше подобається не заставляння, а заохочення як метод.
А, воопше, заставляють проходи, буває, в багатоповерхівках, до люку на дах. Всякими старими меблями, холодильниками чи пральними машинами. Так, падлюки, заставляють, що буває пролізти-протиснутися неможливо. Ще коли ОСББ в тих панельках організоване, то легше з цим, трохи слідкують за порєдком, прохід залишають, а коли ЖЕК, то їм пофіг і буває, що так заставлять, що тільки миша пролізе і якийсь худий вело втиснеться через силу, а нормальна статечна людина, ну, ніяк не зможе пролізти.  Ось таке заставляння, на мою думку, це негативний іменник з дієсловом разом взяті.
В нашій мові слово "заставля́ння" використовується, залежно від контексту,
(як іменник середнього роду) як:
заставля́ння 1 – покриття якоїсь поверхні або заповнення простору
заставля́ння 2 – віддавання в заставу
заставля́ння 3 – примушування
https://lcorp.ulif.org.ua/dictua/

Що ж до привселюдних претензій з боку московських холуїв,
з хамськими обзиваннями і всим таким іншим,
до людей, які використовують українську мову,
а такі претензії, на відміну від даного випадку, бувають дуже правильні,
особливо стосовно тих, хто тільки но почав цей перехід,
то вони дуже конкретно діють на тих людей,
які хотіли б перейти на рідну з чужої російської.
І це зовсім не заохочення до використання нашої мови, чи не так.
Якщо коротко перефразувати такі претензії до людей від покидьків,
то це буде: "Користуйся російською, і в тебе не буде проблем!"

вело

#119
Цитата: Franchuk від Червень 23, 2023, 11:39В нашій мові слово "заставля́ння" використовується
та використовується тими, хто не відчуває мову. Бач, ти так і не знайшов цитату.
А до російської я тебе не заохочую, ти її ще гірше знаєш.