Ретроспектива і Тенденції Постачання Зброї Україні

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

Потрапила на очі дуже цікава стаття, яка описує досвід закупника зброї для України. Увечері перекладу.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

білий хорват

Глава МЗС Нідерландів про "коаліцію винищувачів": прогресу ще немає

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра в середу заявив, що в міжнародних переговорах про можливу поставку винищувачів F-16 в Україну немає прогресу.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

"Ми ще не досягли рішення", – сказав Хукстра у відповідь на питання про раніше оголошені переговори Нідерландів з Великою Британією, Данією, Бельгією та іншими партнерами щодо можливого постачання винищувачів F-16 в Україну.

"Коли ми будемо готові перейти цей міст і будемо готові повідомити про це, ми це зробимо", – додав він.

https://www.pravda.com.ua/news/2023/05/17/7402634/

Сергій Чернівці

Цитата: Wednesday від Травень 16, 2023, 06:41Також хороша динаміка з Німеччиною, яка спочатку взагалі відмовлялась давати зброю, а зараз стає одною із найбільших її постачальників.

Це включає бойові танки Leopard 1 і 2, а також складну систему протиповітряної оборони IRIS-T SLM.

А ти кажеш що Зеленський тобі не вгодив((
Думаю за іншого президента був би потужний злив((
А наш——успішно веде перемовини з усім цивілізованим світом.

Wednesday

Цитата: Сергій Чернівці від Травень 17, 2023, 21:04А ти кажеш що Зеленський тобі не вгодив((
Думаю за іншого президента був би потужний злив((
А наш——успішно веде перемовини з усім цивілізованим світом.

Ну тут просто якийсь зелений фан-клуб, одна я критиканка і інтриганка :)

Жартую, жартую!

Він дійсно успішно користується своєю харизмою і йому це вдається. В мене є тут канадські родичі, причому вже навіть старші за мене, то вони від нього пісяють кип"ятком.

Але насправді за цим стоїть кропітка робота сотень, якщо не тисяч, українців і їх друзів у цих країнах, а не тільки одного Зеленського.

У будь-якому випадку, нам потрібний спільний результат - зброя, побільше зброї.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

За даними російських військових, а також CNN і Reuters, одна з наданих Україні систем протиракетної оборони Patriot була пошкоджена у вівторок вранці черговим обстрілом російських ракет, націленим на Київ. Але після того, як США направили інспекторів на місце події у вівторок, вони встановили, що пошкодження були «мінімальними» і що система Patriot «залишається функціональною», повідомила CNN у середу вранці.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#245
Надзвичайно цікава як для мене стаття.

Український торговець зброєю розповів нам, що таке спроба закупити зброю в американських компаній для боротьби його країни з Росією.



За невеликим круглим столом посеред демонстраційного залу на конференції зі спеціальних операцій SOFWeek у Тампі минулого тижня представник української компанії, яка шукає зброю для збройних сил своєї країни, сів із The War Zone, щоб поговорити про те, що Україні найбільше потрібно.

На умовах анонімності «Ігор» розповів про безпілотники, оптику, складнощі розвитку логістичного ланцюга для широкого спектру бронетехніки, переданої в Україну, і розчарування, пов'язані з бюрократією, яка може затримувати розміщення обладнання на місяці.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#246
З: Що привело вас сюди?

В: Отже, раніше я ніколи не відвідував [конференцію Сил спеціальних операцій], але цього року я знаю Global SOF Foundation (GSOF), який організував виставку. Я добре знайомий зі спільнотою GSOF. І тому я хочу приїхати і подивитися, як все організовано.



З: Чим займається ваша компанія?

В: Ми надаємо деяке обладнання нашому [Міністерству оборони] МО, силам спеціальних операцій, службам безпеки та іншим різним підрозділам, які воюють проти російської агресії. Тому що за українським законодавством не всі підрозділи МО мають власні права закуповувати самостійно. Тому іноді їм потрібна компанія посередині.

І зараз імпортне законодавство в Україні стало дуже, скажімо так, відкритим. І після цього ви легко можете отримати деякі необхідні документи, які дозволяють здійснити імпорт. Експорт – це зовсім інша історія і складніша. Але якщо ви говорите про імпорт, я думаю, що, можливо, від 60 до 100 українських компаній могли б займатися міжнародною торгівлею та привозити необхідне обладнання в Україну.

З: Отже, ви, по суті, виступаєте в якості підставної особи, яка постачає в Україну зброю та інші системи, які вам потрібні?

В: Так. Ти маєш рацію. Тому я намагаюся знайти щось досить цікаве. Потім ми допомагаємо американським компаніям організувати демо-версію, тому що якщо ви приносите щось нове, перше запитання нашого військового хлопця буде на кшталт «добре, мені це подобається». Але принесіть його сюди, в Україну, і я перевірю». Чому це необхідно? Тому що ви знаєте, в Україні зараз дуже важка ситуація з радіоелектронної боротьби. Росіяни чудово глушать GPS, радіосигнал, усе. Тож іноді у вас немає ні LTE [довгострокової еволюції, ні широкосмугової мережі зв'язку], ні GPS, ні систем радіозв'язку, ні нічого.

І ось чому обладнання – якщо ви говорите, наприклад, про безпілотники – потрібно випробовувати на реальному полі бою, де воно закінчується, і у нас є місце, де ми можемо вимкнути, увімкнути якусь російську радіоелектронну боротьбу. обладнання, яке ми маємо в руках і тестуємо, але ми не змогли зробити це за межами України. Тому ми звернулися до всіх виробників з проханням привезти таке обладнання в Україну, провести деякі тести, а потім відправити це обладнання назад. Це залежить від виробника.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#247
З: Яке обладнання росіяни використовують для глушіння вашої техніки?

В: У них багато, і, чесно кажучи, вони дуже добре вчаться. Тому вони мають уявлення про форму радіохвиль і деякі інші її характеристики. Я не дуже великий спеціаліст із радіоелектронної боротьби, але я знаю, як це взагалі працює. Тож вони час від часу навчають, які сигнали їм потрібно глушити, тому що можна глушити все, але лише на малій відстані. Якщо ви хочете заглушити щось особливе, вам потрібно бути дуже точним із цією частотою, цією формою хвилі та іншим.

Так, наприклад, вони напевно знають форму [радіо] Харріса, і це дуже небезпечно для нас, тому що якби вони могли ідентифікувати форму хвилі Харріса, радіостанції Харріса та масиви - якщо вони знають розташування, вони могли б негайно вразити це місце.

З: Тому що вони не тільки можуть застрягти, але вони можуть виявити це, а потім вони можуть влучити в точку. І вони це знають.

В: Наприклад, якщо ми говоримо про операторів дронів, то так. Тож якщо ви визначите, де розташована базова станція, ви можете вдарити оператора.

З: Чи є велика проблема в тому, що українські оператори дронів зазнають нападу через те, що росіяни забрали їхні частоти?

В: У мене немає статистики, але я розумію, як це працює. Ось чому я думаю, що це сталося. Оскільки зараз ми використовуємо багато безпілотників, і є інформація, яка була в деяких відкритих джерелах, середній час DJI Mavic на полі бою становить три-п'ять днів. Отже, це означає, що ми втрачаємо багато безпілотників і нам потрібно їх замінити... Зараз це не щось незвичайне, ми використовуємо це і ми втрачаємо це, і нам потрібно весь час замінювати різні типи безпілотників. Звичайно, якщо дрон кращий і літає вище, і він більш захищений від перешкод, його життя може бути довшим, але мало що знаєш.

Якщо ви хочете поставити запитання про те, що нам потрібно...

В: Так

З: Отже, нам потрібно багато різних типів дронів, тому що ми зараз працюємо з дронами FPV [Відео від першої особи], з дронами Mavic, а також з усіма іншими типами дронів для ISR [інформації, спостереження, розвідки] іноді для деяких цивільних осіб , [намагається зрозуміти] де знаходиться ворог? І не лише оптичним способом, а й радіозв'язком, тому що ми також можемо просканувати певну частоту й зрозуміти, де знаходиться цей ворог.

Тому нам потрібні різні типи безпілотників, а також нам потрібно багато безпілотників-камікадзе, тому що безпілотники [дешевші в експлуатації, ніж ракети], яких у нас немає. Ми використовуємо безпілотники-камікадзе для проникнення в якісь спеціальні об'єкти, наприклад, комплекс С-300 [ППО] тощо тощо. Тому ми використовуємо такі безпілотники-камікадзе, оскільки ціна цього обладнання, яке було б знищено, порівняно з ціна безпілотників, це менше, ніж якщо ви використовуєте ракети. Ракети досить дорогі. Надіслати дрон-камікадзе? Він міг би мати точність, як ракета, але дешевше.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

З: Які дрони-камікадзе ви використовуєте?

Відповідь: Усе це комерційно доступне на ринку. Дрони польських виробників. Дрони від американських виробників. Німецькі, як я пам'ятаю. Тож усі доступні. Тож, звісно, ми намагаємось робити щось всередині України, і з цієї причини українські виробники закуповують багато компонентів на ринку, а потім виготовляють кілька безпілотників, розміщують деякі вибухові частини та відправляють це [росіянам].

З: Що ви бачили на SOFWeek і хотіли б повернутися в Україну?

Відповідь: Ми могли б говорити про різних виробників, тому що, знаєте, коли ви приходите до виробника і запитуєте його, чи можна купити завтра, зазвичай вони відповідають ні. І це велика проблема. Ви можете просто піти в AeroVironment і запитати їх, скільки Switchblade вони можуть виготовити та відправити в Україну? І відповідь така: давайте чесно скажемо, що ми маємо зараз. Боїнг? Можливо, у них на складі є безпілотники ISR, давайте перевіримо. Андурил? Все ще тестується, і вони мають лише демонстраційні версії. Тож якщо ми говоримо про камікадзе, які тут є на ринку, в не дуже великих кількостях... ми готові закуповувати стільки, скільки зможе виробити весь світ.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

З: Чи можете ви сказати про конкретну зброю, яка пройшла через цей процес?

A: Я не хочу.

З: Наскільки, на вашу думку, ви наблизилися до того, щоб щось придбати для України після вашого візиту на SOFWeek?

В: Отже, якщо це компанія, ми просто зустрічаємося тут вперше, щось може статися, але як мінімум через чотири або п'ять місяців, тому що це зазвичай так. Якщо це не перша зустріч, якщо це друга чи третя зустріч, це може бути трохи швидше. Але знову ж таки, майже кожну нову річ, яку я тут знайшов, мені потрібно принести на тестування. Тож на організацію всієї цієї процедури потрібно кілька місяців.

З: Наскільки це засмучує і викликає занепокоєння, оскільки Україна говорить про контрнаступ, і вона також все ще захищається від росіян у Бахмуті та в інших місцях Донбасу, які також піддаються постійним атакам з безпілотників і ракет. З вашої точки зору, наскільки тривожний цей довгий час доставки речей на поле бою?

В: Звичайно, це не добре, але ми намагаємося це реалізувати, але в порівнянні з вашими [американськими] системами належної обачності, а іноді й деякими системами відповідності, це дуже довго, тому, з мого досвіду, найшвидші контракти, які ми маємо, складали приблизно півтора місяці, але це було рік тому. Тепер все повертається до звичного життя. І найшвидший контракт зараз, це три-чотири місяці. Це від того моменту, до якого ми підписуємо контракти. Тож усі передконтрактні роботи вже відбулися. Домовилися про ціну, умови поставки і все. І зазвичай нормальний термін доставки становить три місяці.

З: Отже, щоб дістатися до цього моменту, потрібні місяці?

В: Три-чотири місяці.

З: просто щоб дістатися до цього моменту та ще три-чотири місяці для доставки? Отже, це довгий час.

В: Так.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

З: Чи можете ви розповісти про будь-які системи, які вам вдалося придбати, які зараз знаходяться на полі бою?

В: Я не хочу.

З: Чи збираєтеся ви побачити якісь випробування систем озброєння?

В: Так, якийсь супресор від одного виробника.

З: Щось ще?

В: Нас цікавлять усі дрони-камікадзе, доступні на ринку, тож давайте подивимося. Але тут і особливо, наприклад, на UMEX [торговій виставці] в ОАЕ, ми просто знаходимо багато прототипів, які не перевірені та не підтверджені бойовими діями, тож це проблема.

З: Отже, це не дуже допомагає.

В: Так.

З: Куди б ще ви пішли, щоб отримати щось із цього?

В: Ми розглядаємо всі ринки, всі різні ринки, усіх виробників.

З: Чи можете ви сказати, що було корисно бути тут, на SOFWeek?

В: Думаю, так, але подивимось через кілька місяців.

З: Знову ж таки, нічого з того, що ви тут бачили, не з'явиться на полі бою в кращому випадку ще шість місяців, чи не так?

В: Давайте подивимось. Так, можливо, довше.

З: Який тип боєприпасів вас цікавить?

В: Усі боєприпаси є об'єктом інтересу. Нас цікавлять менші боєприпаси. Тож відбувається те, що ми зараз переходимо від стандарту колишнього СРСР або стандарту поза НАТО. Зараз ми переходимо на стандарт НАТО. Щодня ми отримуємо менше запитів на боєприпаси, що не відповідають стандартам НАТО, і отримуємо більше запитів на боєприпаси стандартів НАТО.

З: Ви також плануєте закупити стандартну стрілецьку зброю НАТО?

В: Я не великий фахівець у боєприпасах, гвинтівках тощо. Тому я працюю як із цифрами, іменами. Я отримав список. Я запитав у якоїсь компанії цінову пропозицію, отримав її, відправив клієнтам, і все.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

З: Ви також працюєте з Нацгвардією України?

В: Ми намагаємося.

З: Батальйон «Азов»?

В: Ми фактично надаємо їм деякі оптичні системи, такі як системи нічного бачення.

З: Снайперська оптика?

В: Не для них, але так, ми маємо.

З: А як щодо вертольотів? У ГУР є вертоліт Black Hawk.

В: Гелікоптери також дуже цікаві, але це дуже дорога іграшка, і зараз головний предмет інтересу — боєприпаси. Тоді ми могли б говорити про гелікоптери та іншу авіацію, але я вважаю, що це потрібно робити на рівні уряду. Ми показуємо всьому світу, що ми готові працювати з вертольотами стандарту НАТО. Зараз наші пілоти використовують гелікоптери, це показує світові, що ми готові приймати таке обладнання, тому що світові лідери сказали нам, що вони не готові. Ми не могли продати їм це, тому що їм потрібно навчити пілотів чомусь, вони підготуватися і т.д. і т.п. Але ми намагаємося показати ринкам, що ми готові.

Давайте привеземо це обладнання до нас на якийсь урядовий рівень і побачимо.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Сергій Чернівці

Якась " розмазана" стаття(
Чи то переклад якийсь?
Якийсь той закупівник не спеціаліст ні по тому, ні по іншому типу озброєнь(
Виглядає як просто ініціативна людина без військових навичок намагається купити хоч щось для арміі(
Непрофесійно насправді(

Wednesday

Цитата: Сергій Чернівці від Травень 18, 2023, 11:07Якась " розмазана" стаття(
Чи то переклад якийсь?
Якийсь той закупівник не спеціаліст ні по тому, ні по іншому типу озброєнь(
Виглядає як просто ініціативна людина без військових навичок намагається купити хоч щось для арміі(
Непрофесійно насправді(

Сама тільки що прочитала, що наклепала, ЛОЛ!

Я так розумію, цей закупівельник спеціалізується на "малому" обладнанні типу дронів, різних електронних прибамбасів.

Винесла для себе таке:

  • Шокована, що типовий дрон Мавік живе на полі бою 3-5 днів! Офігіти, адже це недешевий дивайс.
  • Процес контрактування займає довгий час. 5-6 місяців ДО моменту підписання.
  • Велику зброю типу гелікоптерів повинні закуповувати уряди (це логічно).
  • Нова зброя має тестуватися в Україні. Це логічно, але займе час, поки її доставлять на поле бою не в експериментальному, а операційному плані.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Почалися розмови про те, щоб надати Україні Залізний Купол - систему ПВО.

Ізраїль давно відкидав ідею відправити в Україну свої системи протиракетної оборони «Залізний купол», незважаючи на благання Зеленського та його чиновників. Зрештою, «Залізний купол» останнім часом був зайнятий через нещодавні ракетні обстріли з Гази на тлі загострення бойових дій.



Але Пентагон дав зрозуміти, що може бути готовий відправити власні ізраїльські системи «Залізний купол» після того, як раніше відправив ракетні системи «Патріот». Останні можуть бути ефективними, а можуть і не бути, враховуючи, що Росія зараз прагне здолати оборону України.

У четвер американський генерал повідомив на слуханнях у Сенаті, що одна з двох батарей Iron Dome, які належать Сполученим Штатам, готова до розгортання в Україні.

Сенатор Ангус Кінг звернувся до начальника командування космічної та протиракетної оборони армії генерала Деніела Карблера щодо того, чому Україна досі не отримала Залізний купол:

«Ми направили близько 3 мільярдів доларів Ізраїлю на його розробку... Хіба це не буде дуже важливим ресурсом для українців, оскільки їхня основна проблема зараз — ПРО?» – запитав законодавець.

Генерал Карблер сказав, що серед двох акумуляторів Iron Dome в запасах США одна готова до експлуатації, якщо знадобиться:

«Один пройшов тренування з використання нового обладнання, встановлення нового обладнання. Він підготовлений до розгортання. Інший зараз завершує навчання новому обладнанню. Таким чином, армія має один доступний для розгортання, якщо ми отримаємо запит», – сказав він.

Аргумент сенатора Кінга полягає в тому, що, враховуючи роль США в розробці системи для ізраїльтян, Вашингтон повинен мати право голосу щодо того, чи отримає її Україна.

Але реальність ситуації на полі бою в Україні означає, що є деякі значні складності, коли справа доходить до розгортання «Залізного купола». Система ефективна для Ізраїлю, оскільки для Ізраїлю це система «повного покриття» окремих міст і містечок в межах обмеженого простору. Але воєнна ситуація в Україні зовсім інша.

Україна – це величезна територія, яка піддається російським авіабомбардуванням з багатьох боків і навіть з Чорного моря. The Jerusalem Post також звернула увагу на аналіз цього тижня...

«Якщо Ізраїлю для належного захисту потрібні 10 чи більше «Залізних куполів», то Україні знадобляться десятки чи більше, яких просто не існує».
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Президент Сполучених Штатів Джо Байден підтвердив новий пакет військової допомоги для України вартістю 375 мільйонів доларів, заявивши, що США нададуть боєприпаси, артилерію, бронетехніку та навчання. Нова обіцянка була зроблена через кілька днів після того, як Вашингтон погодився дозволити тренування на американських винищувачах F-16, заклавши основу для їх остаточної передачі Україні.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

У листі, надісланому президенту США Джо Байдену, лідери двопартійної Гельсінської комісії закликали Білий дім дати дозвіл на поставку в Україну американської армійської тактичної ракетної системи (ATACMS), зброї, яка може бути випущена із реактивних систем залпового вогню, наданих США, і вразити російські цілі на відстані майже 200 миль.

«Тепер, коли прийнято рішення відправити F-16, настав час взяти на себе зобов'язання щодо повної перемоги України та доставити всі необхідні інструменти», – написали представники Джо Вілсон і Стів Коен у листі від 25 травня, який також був підписаний Вікторією Спартц, членом комісії. «Майже кожна система озброєння, яку запитувала Україна, була доставлена після сильного тиску. Давайте не чекати ще однієї кампанії тиску, щоб забезпечити ATACMS».

Також за це лобіював Лінсі Грем, який відвідав Україну.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

абабагаламага

#257
Цитата: Wednesday від Травень 27, 2023, 07:51У листі, надісланому президенту США Джо Байдену, лідери двопартійної Гельсінської комісії закликали Білий

Ключове слово виділив. Допомагає Америка, а не трампанзі чи бідони.

Wednesday

Цитата: абабагаламага від Травень 27, 2023, 12:14Ключове слово виділив. Допомагає Америка, а не трампанзі чи бідони.

Так, підтримують Україну дійсно і демократи, і республіканці.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Сунак перевершив мої сподівання. Пишуть, що він летить до США переконувати Бідона надати Україні дальнобійні ракети, про які просила Вікторія Спарц ще з грудня 2022 року.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.