Все про довголіття і здоровий спосіб життя

Попередня тема - Наступна тема

Darina

Цитата: білий хорват від Січень 01, 2024, 14:28Сєрьога, а ти сьогодні що не бігаєш?

Пам'ятаю, як ти все на 1 січня ранком забіг робив.

І мені дуже хочеться побігати :gigi:
але на жаль поки що можу лише ходити,
і за це дякую Богові бо могло бути гірше.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 02, 2024, 01:12І мені дуже хочеться побігати :gigi:
але на жаль поки що можу лише ходити,
і за це дякую Богові бо могло бути гірше.

В мене "кришталеве" коліно, тому мушу теж бути дуже обережною. Хоча люблю займатися на біговій доріжці.

А взагалі надивилась у ортопедів на наївняк, який власними силами порвав собі зв"язки і так далі, думаючи, що може витримувати ті ж самі навантаження, граючи в теніс чи хокей і що їх 50+ річне тільце буде так само зносити всі знущання, як у молодші роки.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 02, 2024, 01:16люблю займатися на біговій доріжці.
А у мене на доріжці чомусь завжди головокружіння

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 02, 2024, 15:42А у мене на доріжці чомусь завжди головокружіння

Напевно, поки ще організму потрібно більше часу до навантажень. Я після "святкувань" теж намагаюсь перейти у "здоровий" режим, але поки що не дуже виходить  :weep:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 02, 2024, 16:28Напевно, поки ще організму потрібно більше часу до навантажень. Я після "святкувань" теж намагаюсь перейти у "здоровий" режим, але поки що не дуже виходить  :weep:.
так надворі гуляю то такого нема,
думала може повітря не вистачає
але син вікно відкривав і кондиціонер вмикав,
нічого не змінилось, то я припинила ходити в зал,
у них він в цокольному поверсі,
лише надворі гуляла коли жили у сина,
а тут вже вибору нема - тільки на вулицю,
а потім ще і на третій поверх викарабкатись :shuffle:

MareK

Цитата: Darina від Січень 02, 2024, 20:35так надворі гуляю то такого нема,
думала може повітря не вистачає
але син вікно відкривав і кондиціонер вмикав,
нічого не змінилось, то я припинила ходити в зал,
у них він в цокольному поверсі,
лише надворі гуляла коли жили у сина,
а тут вже вибору нема - тільки на вулицю,
а потім ще і на третій поверх викарабкатись :shuffle:

ваш вік пані ? ваша вага ? ваша мета ?

MareK

Цитата: Wednesday від Січень 02, 2024, 01:16В мене "кришталеве" коліно, тому мушу теж бути дуже обережною. Хоча люблю займатися на біговій доріжці.

А взагалі надивилась у ортопедів на наївняк, який власними силами порвав собі зв"язки і так далі, думаючи, що може витримувати ті ж самі навантаження, граючи в теніс чи хокей і що їх 50+ річне тільце буде так само зносити всі знущання, як у молодші роки.


не роби цього. ніколи. плавай. або ходи. у мене лівого коліна "немає". тому так.

MareK

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 04:20і вуглеводи потрібні організмові але небагато,
а рухатись необхідно, тільки варто враховувати
що 80% енергії яку організм отримує з їжі,
він витрачає на роботу органів,
тому для схудення не варто робити багато
тяжких фізичних навантажень,
особливо у віці за 50.

яке ж ти тупе  :facepalm:

Wednesday

8 способів уповільнити біологічне старіння


Згідно з новими дослідженнями, старіння може значно сповільнитися, якщо люди засвоять у повсякденному житті здорові звички.

41-річний чоловік, який дотримується більшості вказівок щодо здорового способу життя, може мати фактичний біологічний вік 36 років. А 53-річний, який не висипається, не займається регулярними вправами та має високий рівень поганого холестерину, може мати біологічний вік біля 57 років, згідно з новим аналізом, представленим на щорічній зустрічі Американської кардіологічної асоціації.

Біологічне старіння може значно сповільнитися, якщо люди приймуть вісім моделей поведінки, рекомендованих кардіологічною асоціацією, які отримали назву «Life's Essential 8», — йдеться у звіті дослідників Колумбійського університету.

Дані понад 6500 дорослих показали, що різниця між хронологічним віком людей і їхнім біологічним віком, також відомим як фенотипічний вік, може становити до п'яти років, якщо вони включатимуть усі вісім рекомендацій у своє повсякденне життя.

Фенотиповий вік розраховується шляхом об'єднання фактичного віку людини з рівнями дев'яти маркерів у крові, зібраних під час типового щорічного медичного огляду. Попередні дослідження показали, що фенотиповий вік добре корелює з ризиком передчасної смерті людини.

Серед рівнів крові, які відіграють роль у визначенні біологічного віку людини, є ті, які вказують на здоров'я печінки, нирок та імунної системи, ризик діабету та рівень запалення.

Як уповільнити старіння


  • Їжте краще. Вживайте дієту з різноманітними фруктами та овочами, цільнозерновими продуктами, здоровими джерелами білка (переважно рослинами та морепродуктами), нетропічними рослинними оліями та продуктами з мінімальною обробкою. Скоротіть споживання солі та алкоголю та уникайте додавання цукру.

  • Будьте активнішими. Прагніть до принаймні 150 хвилин помірної та інтенсивної фізичної активності на тиждень і два дні на тиждень для помірної та високої інтенсивності вправ для зміцнення м'язів, таких, як підняття тягарів або силові тренування.

  • Киньте палити. Куріння є найбільш запобіжною причиною передчасної смерті в США.

  • Висипайтеся. Намагайтеся спати в середньому від семи до дев'яти годин щоночі.

  • Керуйте своєю вагою. Прагніть до нормальної ваги, яка визначається як індекс маси тіла від 18,5 до 25. ІМТ, нижчий за цей, вважається недостатньою вагою, ІМТ від 25 до 29,9 вважається надмірною вагою, а ІМТ 30 або більше вважається ожирінням. Для тих, у кого ІМТ вищий, ніж той, який вважається здоровим, поставте короткострокову мету втратити (і зберегти) від 3% до 5% ваги тіла.

  • Контролюйте рівень холестерину. Для більшості дорослих рекомендований рівень «поганого» холестерину нижче 100. Для людей з високим ризиком, таких, як ті, хто вже переніс інфаркт або інсульт, або мають генетичні форми високого холестерину, рекомендований рівень нижче 70.

  • Контролюйте рівень цукру в крові. Здоровий діапазон рівня цукру в крові натще нижчий за 100 мг/дл, тоді як від 100 до 125 мг/дл вказує на підвищений ризик розвитку діабету 2 типу.

  • Контролюйте артеріальний тиск. Систолічний артеріальний тиск менше 120 мм рт. ст. і діастолічний показник менше 80 мм рт. ст. є найбільш здоровим.


Що приємно в цьому дослідженні, так це те, що воно показує, що, роблячи щось для свого серця, ви також бачите покращення в інших органах, як-от печінка та нирки, сказав кардіолог доктор Говард Вайнтрауб, клінічний директор Центру профілактики серцево-судинних захворювань.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Найстаріша жителька США живе у Х'юстоні. 114-річна Елізабет Френсіс народилася в 1909 році і з 2020 року утримує рекорд найстаршої техаської жительки.


Коли 22 лютого померла 116-річна жителька Каліфорнії Еді Чеккареллі, Френсіс стала найстарішою людиною в Америці.

Живучи в Х'юстоні в 1970-х роках, Френсіс керувала кав'ярнею в штаб-квартирі KTRK-TV, де обслуговувала репортерів, телеведучих та інших співробітників, згідно з Gerontology Research Group.

Вона має трьох онуків, чотирьох правнуків і двох праправнуків та живе зі своєю 94-річною донькою Дороті Вільямс і онукою Етель Харрісон, яка піклується про пару.

За даними Геронтологічної дослідницької групи, Френсіс також є п'ятою найстаршою людиною на Землі.

Яку пораду може дати іншим пані Френсіс? «Якщо добрий Господь дав вам це, використовуйте», — сказала Френсіс дослідникам LongeviQuest у липні, коли їх запитали поради щодо життя. «Ділися своєю думкою, не тримай язика за зубами».

ЛОЛ, за цим параметром у мене має бути дуже довге життя  :gigi:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Одна із найкрасивіших жінок в сучасній історії, натуральна красуня Меган Фокс не подобається сама собі.


«Моє волосся нормальне. Колір моїх очей хороший, очевидно. Але я занадто низька. Загалом, я не в захваті від усього цього.

«Я ніколи не вважала себе вартою чогось. У мене погане відчуття, що наді мною весь час знущаються. У мене багато ненависті до себе».

На жаль, здається, що її ментальні проблеми штовхнули її на шлях нещасного Піта Бернса, якого Бог і природа створили прекрасним, але хто зруйнував це все численними пластичними операціями і через різні ускладнення із здоров"ям помер молодим  :smilie2:.



Ми можемо лише сподіватися, що Меган зупиться вчасно. Адже вона не тільки актриса, а і мама трьох дітей, кому вона потрібна здоровою, щасливою і живою.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#251
«Це ідеальний вид спорту під час пандемії», — написала The New York Times у 2021 році, пояснюючи сплеск популярності бігу в умовах обмежень Covid-19.

«Все, що вам потрібно, — це пара взуття та шість футів буфера від наступної людини», — описала авторка Таля Мінсберг те, що вона назвала «бумом вправ повернення до основ».

Із закриттям тренажерних залів і обмеженнями на заняття в приміщенні та командні види спорту люди почали займатися спортом на свіжому повітрі як безпечним і доступним способом залишатися активним і підтримувати своє фізичне та психічне благополуччя.

Біг пропонував відчуття свободи, можливість вирватися з дому та можливість поєднатися з природою серед карантину та заходів соціального дистанціювання.

І хоча обмеження, пов'язані з COVID-19, уже давно знято, багато бігунів продовжують це робити завдяки природі бігу як спорту, який часто применшують як нудний і повторюваний. Згідно з опитуванням приблизно 4000 активних бігунів у 2023 році, проведеним RunRepeat, майже 30 відсотків респондентів почали бігати під час пандемії.

Тож що спонукає бігунів зав'язувати шнурки кілька разів на тиждень? Окрім миттєвої користі для здоров'я, мотивація до бігу часто виникає через бажання особистого виклику, зняття стресу та досягнення фітнес-цілей. Як показує Фелікс Ріхтер із Statista на наведеній нижче діаграмі, яка базується на даних опитування Running USA, підтримання форми та здоров'я є, безперечно, найпоширенішою причиною бігу в постпандемічному світі, за нею на досить великій відстані йде зняття стресу і просто задоволення.


Незалежно від того, чи йдеться про підготовку до змагань, покращення здоров'я серцево-судинної системи чи просто насолоду від гіпнотичного ритму кроків по тротуару, біг став наріжним каменем повсякденних справ багатьох людей, сприяючи створенню глобальної спільноти, об'єднаної спільною пристрастю до руху, свіжого повітря та спортивних досягнень.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Сергій Чернівці

#252
Цитата: Wednesday від Квітень 18, 2024, 08:50«Це ідеальний вид спорту під час пандемії», — написала The New York Times у 2021 році, пояснюючи сплеск популярності бігу в умовах обмежень Covid-19.

«Все, що вам потрібно, — це пара взуття та шість футів буфера від наступної людини», — описала авторка Таля Мінсберг те, що вона назвала «бумом вправ повернення до основ».

Із закриттям тренажерних залів і обмеженнями на заняття в приміщенні та командні види спорту люди почали займатися спортом на свіжому повітрі як безпечним і доступним способом залишатися активним і підтримувати своє фізичне та психічне благополуччя.

Біг пропонував відчуття свободи, можливість вирватися з дому та можливість поєднатися з природою серед карантину та заходів соціального дистанціювання.

І хоча обмеження, пов'язані з COVID-19, уже давно знято, багато бігунів продовжують це робити завдяки природі бігу як спорту, який часто применшують як нудний і повторюваний. Згідно з опитуванням приблизно 4000 активних бігунів у 2023 році, проведеним RunRepeat, майже 30 відсотків респондентів почали бігати під час пандемії.

Тож що спонукає бігунів зав'язувати шнурки кілька разів на тиждень? Окрім миттєвої користі для здоров'я, мотивація до бігу часто виникає через бажання особистого виклику, зняття стресу та досягнення фітнес-цілей. Як показує Фелікс Ріхтер із Statista на наведеній нижче діаграмі, яка базується на даних опитування Running USA, підтримання форми та здоров'я є, безперечно, найпоширенішою причиною бігу в постпандемічному світі, за нею на досить великій відстані йде зняття стресу і просто задоволення.


Незалежно від того, чи йдеться про підготовку до змагань, покращення здоров'я серцево-судинної системи чи просто насолоду від гіпнотичного ритму кроків по тротуару, біг став наріжним каменем повсякденних справ багатьох людей, сприяючи створенню глобальної спільноти, об'єднаної спільною пристрастю до руху, свіжого повітря та спортивних досягнень.

Ніяк не можу дочекатися коли знов зможу повноцінно бігти десятки(
Поки що—проблемки з ногою не дозволяють(

com

Копіраста скрізь. Де подівся здоровий глузд?

Біг шкідливий. Особливо для повних, високих та осіб старшого віку. Особливо для суглобів через надмірні навантаження. Натомість є швидке ходіння, плавання та інше.

Wednesday

#254
Цитата: com від Квітень 18, 2024, 12:43Копіраста скрізь. Де подівся здоровий глузд?

Біг шкідливий. Особливо для повних, високих та осіб старшого віку. Особливо для суглобів через надмірні навантаження. Натомість є швидке ходіння, плавання та інше.

Я погоджуюсь з Вами щодо Вашого твердження про біг.

Але цей пост не про те, корисний біг чи шкідливий, а про що мотивує бігунів ним займатися. Якщо комусь подобається бігати, поки що це не є криміналом  :lol:.

Це переклад статті з англійської. Я іноді це роблю, якщо мені подобається інформація і якщо мені здається, що вона може бути цікавою іншим.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Кажуть, що старіння - в голові, і, згідно з нещодавнім опитуванням, це може бути правдою.


Нове дослідження, опубліковане Американською психологічною асоціацією, показало, що люди середнього та старшого віку вважають, що старість починається пізніше в житті, ніж їхні однолітки десятиліття тому.

Дослідники вивчили дані 14 056 учасників німецького дослідження старіння та виявили, що порівняно з тими, хто народився раніше, учасники, які народилися пізніше, повідомили про пізніший початок старості.

Опитування охоплювало людей, які народилися між 1911 і 1974 роками, і учасники відповідали на опитування вісім разів після 25 років, коли їм було від 40 до 100 років.

Коли учасникам, які народилися в 1911 році, було 65 років, вони сказали, що початком старості був 71 рік.

Однак учасники 1956 року народження сказали, що старість починається в середньому в 74 роки, коли їм було 65.

В останні роки тенденція до більш пізнього настання старості сповільнилася.

Дослідники також відзначили, як уявлення людей про старість змінювалося в міру того, як вони старіли.

Наприклад, у віці 64 роки середній учасник сказав, що старість починається в 74,7, а в 74 роки вони сказали, що старість починається в 76,8 років.

У середньому передбачуваний початок старості збільшується приблизно на один рік на кожні чотири-п'ять років фактичного старіння.

Дослідники також виявили, що жінки кажуть, що старість починається на два роки пізніше, ніж чоловіки, і ця різниця з часом збільшується.

Вони також виявили, що люди, які повідомили, що вони більш самотні, мають гірше здоров'я та почуваються старшими, сказали, що старіти починаються в середньому раніше, ніж ті, хто менш самотній, має краще здоров'я та почувається молодшим.

Автор дослідження доктор Маркус Веттштайн каже: «Очікувана тривалість життя збільшилася, що може сприяти більш пізньому настанню старості.

«Крім того, деякі аспекти здоров'я з часом покращилися, тому люди певного віку, які вважалися старими в минулому, тепер уже не можуть вважатися старими».

Дослідники припускають, що результати можуть вплинути на те, коли і як люди готуються до старості.

«Незрозуміло, якою мірою тенденція до відкладення старості відображає тенденцію до більш позитивного погляду на людей похилого віку та старіння, або навпаки», — сказав доктор Веттштайн.

«Можливо, настання старості відкладено тому, що люди вважають старість небажаним станом».

Дослідження опубліковано в журналі Psychology and Aging.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#256
Існує зв'язок між споживанням солі та стресом - але це не те, про що ви подумали.


Дослідження, опубліковане в Clinical Endocrinology у 2020 році, показало, що збільшення споживання солі призводить до підвищення рівня кортизолу в сечі та зниження рівня кортизолу в крові. Що це потенційно означає? Обмеження споживання натрію може призвести до підвищення рівня циркулюючого кортизолу.

Сіль часто зневажають, і багато лікарів радять своїм пацієнтам дотримуватися дієти з низьким вмістом натрію з міркувань здоров'я. Однак його недостатнє споживання може перешкоджати виведенню кортизолу з нашої крові. Натрій допомагає виводити гормон стресу з організму, і його уникнення може зрештою призвести до хронічно підвищеного рівня кортизолу в крові. Якщо високий рівень кортизолу не лікувати, він може призвести до різноманітних неприємних симптомів і потенційно серйозних ускладнень. Більшість людей відчувають деякі симптоми підвищеного або нерегульованого рівня кортизолу через життєві стреси, і утримання від солі може погіршити ситуацію.

Що таке кортизол?

Кортизол є важливим стероїдним гормоном, який виробляє надниркова залоза у відповідь на стрес. Його часто називають гормоном стресу, тому що організм виділяє його у більших кількостях під час реакції «бійся або біжи» на стресор. Кортизол допомагає вивільнити накопичену глюкозу з наших клітин, щоб ми мали енергію, щоб втекти від передбачуваної загрози.

Гормон стресу виконує багато життєво важливих функцій, включаючи регулювання рівня цукру в крові, управління метаболізмом, контроль запалення та допомогу у вашому циклі сну та неспання. Це важливий гормон, однак високий рівень кортизолу протягом тривалого періоду часу може негативно вплинути на здоров'я, включаючи збільшення ваги, високий кров'яний тиск і ослаблення імунної функції.

Яка різниця між сіллю і натрієм?

Люди часто використовують слова сіль і натрій як синоніми, але між ними є помітна різниця. Натрій — це мінерал, який міститься в багатьох продуктах харчування і необхідний для нормального функціонування нашого організму. Сіль - це суміш натрію та хлориду. Це хімічна сполука, що складається з 40 відсотків натрію та 60 відсотків хлориду, звідси його назва. Зрештою, натрій є одним із двох елементів, з яких виготовляють сіль.

Натрій є необхідним мінералом, який допомагає регулювати баланс рідини в організмі та підтримувати нормальну роботу нервів і м'язів. Він також бере участь у засвоєнні та транспортуванні поживних речовин по всьому організму. Необхідний означає, що ваше тіло не може виробляти його, і ви повинні отримувати його достатню кількість з їжі, яку ви їсте. Яке наше основне джерело натрію? сіль.

Зв'язок солі та кортизолу

Результати дослідження 2020 року не є новими. Окреме дослідження, опубліковане раніше в тому ж році, показало, що «під час дієти з високим вмістом солі порівняно з низьким вмістом солі екскреція альдостерону з сечею зменшилася, тоді як екскреція кортизолу та кортизону з сечею зросла». У 2013 році дослідження, опубліковане в Cell Metabolism, показало, що «дієта з високим вмістом солі збільшує виведення кортизолу у людей».

У дослідженні, опублікованому в журналі «The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism» у 2003 році, зазначено: «У здорових людей споживання солі в раціоні збільшується, а обмеження натрію зменшує виділення вільного кортизолу з сечею» і «зміни у виведенні метаболіту кортизолу після навантаження сіллю супроводжуються зменшенням у концентрації кортизолу в плазмі».

До цього в дослідженні 1998 року було зроблено висновок: «Це дослідження підтверджує думку про те, що обмеження натрію зменшує виведення кортизолу з сечею».

Хоча для повного розуміння зв'язку між споживанням солі та виділенням кортизолу потрібні додаткові дослідження, дослідження 2020 року піднімає кілька моментів. Підвищене споживання натрію з їжею може викликати хибнопозитивні результати тестів на виділення кортизолу без сечі, а дієти з низьким вмістом натрію можуть зробити аналізи крові на кортизол неточними. Крім того, дієта з низьким вмістом натрію може підвищити рівень кортизолу, а включення високоякісних джерел натрію у ваш раціон принесе переваги з точки зору регуляції кортизолу.

Тип солі має значення

Що стосується споживання солі, тип солі має значення. Кухонна сіль є найбільш часто використовуваною сіллю. Вона ретельно оброблена і позбавлена багатьох природних мінералів. До неї часто додають хімікати, щоб уникнути злежування.

Кухонна сіль також зазвичай збагачена йодом. Йод може бути корисним для здоров'я щитовидної залози. Однак деякі експерти стверджують, що переробка кухонної солі може ускладнити переробку та використання організмом і може призвести до потенційних проблем зі здоров'ям. Іноді до кухонної солі додають декстрозу, форму цукру.

Морська сіль є більш природною формою солі, яку збирають із випареної морської води. Вона зберігає багато природних мікроелементів, включаючи магній, калій і кальцій. Вона не рафінована і не оброблена.

Гімалайська рожева морська сіль є популярним видом солі, яку видобувають із стародавніх соляних пластів у Гімалайських горах. Вона відома своїм рожевим відтінком і багата мінералами.

Кошерна сіль — це чистий хлорид натрію, який не містить мікроелементів, йоду чи шкідливих для здоров'я добавок.

Продукти, які можуть допомогти знизити кортизол

На додаток до високоякісної солі, найкращі продукти для зниження кортизолу є ті, які мають протизапальну дію. Будь-яка їжа, яка зменшує запалення, у свою чергу, знизить рівень кортизолу. Деякі продукти можуть допомогти знизити рівень кортизолу в організмі, зокрема:

  • Темний шоколад: темний шоколад містить флавоноїди, і дослідження показали, що він може знизити рівень кортизолу.
  • Ягоди: ягоди багаті антиоксидантами, які можуть допомогти зменшити запалення та знизити рівень кортизолу.
  • Жирна риба: жирна риба, така як лосось і тунець, містить високий рівень омега-3 жирних кислот. Дослідження показали, що омега-3 можуть знижувати рівень кортизолу.
  • Горіхи: горіхи є чудовим джерелом магнію, який може допомогти знизити рівень кортизолу.
  • Листова зелень: листова зелень, така як шпинат і капуста, також багата магнієм і антиоксидантами та може допомогти зменшити запалення та знизити рівень кортизолу.
  • Ферментовані продукти: ферментовані продукти, включаючи кімчі та квашену капусту, містять пробіотики. Доведено, що пробіотики допомагають знизити рівень кортизолу.
  • Трав'яні чаї: дослідження підтверджують, що трав'яні чаї, такі як ромашка та лаванда, мають заспокійливі властивості, які можуть допомогти знизити рівень кортизолу.
  • Ашваганда: Вважається, що рослина, яка століттями використовувалася в традиційній аюрведичній медицині, знижує рівень кортизолу в організмі. Він лікує різноманітні стани, включаючи стрес, тривогу, втому та депресію. Деякі дослідження показують, що ашваганда також має протизапальні та імуностимулюючі властивості. Однак ашваганда може бути небезпечною для деяких людей, тому її слід обговорити з лікарем.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

com

#257
Рівень кортизолу ефективно знижується регулярними фізичними навантаженнями в комплексі із гарним сном. А також обмеженням інтернету по часу.

Надлишок солі може спричиняти підвищення тиску та інші проблеми.

Wednesday

Цитата: com від Травень 03, 2024, 08:44Рівень кортизолу ефективно знижується регулярними фізичними навантаженнями в комплексі із гарним сном. А також обмеженням інтернету по часу.

Надлишок солі може спричиняти підвищення тиску та інші проблеми.

І як, допомогло?  :gigi:

Щодо мене, рівень кортизолу нормальний, я навіть робила спеціальний тест.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

com

#259
Крім кортизолу, є багато інших гормонів (зокрема стресу) та напів-гормонів, як то вітамін Д, мелатонін та інші. Які можуть викликати комплексну дію, наприклад, сприяти повноті. А повнота також продукує інші негаразди, ланцюгова реакція.

Вітамін Д і мелатонін зазвичай корисні. Треба просто засмагати. І спати в темряві, тиші і прохолоді.