Про схуднення і все, що з ним пов"язане

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

У новинах, які нікого не повинні здивувати, люди, які висувають звинувачення проти «присоромлення товстих» та виступають за те, що називається «антидієтами», є... як ви здогадалися... харчовими компаніями.

Люди, які йдуть за цим трендом, виявляють, що (на диво!) набирають вагу.


Під намаганням бути вокуами та заохочення до «здоров'я за будь-якої ваги» (наче це можливо), цього тижня Washington Post показала, що General Mills за зачиненими дверима «рекламував антидієтичні дослідження, які, як стверджують, доводять, що соромити за надлишкову вагу шкідливо.

У той час як представник компанії сказав, що компанія «тісно співпрацює з різними науковими експертами, фахівцями з питань охорони здоров'я, харчування та іншими авторитетними експертами, щоб гарантувати, що ми надаємо точну, засновану на фактах інформацію», Post виявив, що компанія найняла лобістів, щоб протистояти федеральній політиці, яка додає інформацію про здоров'я до харчові етикетки.

Емі Кон, старший менеджер із питань харчування та зовнішніх зв'язків компанії General Mills, минулої осені на національній продовольчій конференції просувала дієтологам антидієтичні повідомлення, йдеться у звіті. Вона розкритикувала ЗМІ за критику штучно оброблених харчових продуктів.

«Ви можете допомогти розірвати коло сорому», — закликала дієтологів Кон.

Кетрін Лоусон, дієтолог, яка працює в Nestlé, написала в Twitter під час сесії: «Люди повинні відчувати, що їх чують і бачать, щоб розірвати коло сорому навколо схуднення та їжі».

Інтернет-дієтологи, яких часто підтримують виробники продуктів харчування, завойовують велику кількість прихильників, рекламуючи повідомлення проти дієт. Такі хештеги, як #NoBadFoods і #FoodFreedom, широко поширені в соціальних мережах.

The Post і The Examination переглянули 6000 дописів 68 дієтологів із понад 10 000 підписників. Близько 40% використовували антидієтичні формулювання, охопивши понад 9 мільйонів людей. Більшість із цих впливових людей отримували гроші від компаній, що займаються виробництвом продуктів харчування, напоїв і добавок.

Минулого року принаймні 10 дієтологів рекламували пластівці General Mills у TikTok та Instagram, використовуючи хештег #DerailTheShame, часто показуючи персоналізовані коробки Cheerios і засуджуючи ганьбу їжі.

Тим часом рівень ожиріння в США зріс більш ніж удвічі з 1980-х років, причому майже півмільйона ранніх смертей щорічно пов'язані з надмірною вагою тіла, йдеться у звіті.

Тобто вони роблять лайнопродукти і потім промивають мізки людям, що їх корисно споживати :facepalm1:.

Ніколи, чуєте, ніколи, не їжте пластівців - вони піднімуть вам цукор і вони мають мінімальну харчову цінність. Пропустіть сніданок або приготуйте яєчню на натуральному маслі або на салі із свіжим авокадо чи овочевим салатом на гарнір.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#181
Скоро опублікую нову статтю про інтервальне голодування, а поки - міні-журнал власного експірієнсу.

Найдовше голодування, яке у мене поки що було - 3 дні. А я хочу спробувати більше (в ідеалі 7, але не знаю, як піде).

Почала голодувати вчора, після того, як з"їла ланч.

16 серпня: пройшло майже 24 години. Зранку чорна кава, трохи пізніше чашка гарячої води з сіллю і перцем (некошерно, але смачно), далі мінералка. Перший день буде найважчий, тому що місцями захочеться жерти. Поки що все ок. Почуваю себе нормально.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Wednesday від Серпень 16, 2024, 21:25Скоро опублікую нову статтю про інтервальне голодування, а поки - міні-журнал власного експірієнсу.

Найдовше голодування, яке у мене поки що було - 3 дні. А я хочу спробувати більше (в ідеалі 7, але не знаю, як піде).

Почала голодувати вчора, після того, як з"їла ланч.

16 серпня: пройшло майже 24 години. Зранку чорна кава, трохи пізніше чашка гарячої води з сіллю і перцем (некошерно, але смачно), далі мінералка. Перший день буде найважчий, тому що місцями захочеться жерти. Поки що все ок. Почуваю себе нормально.

17 серпня: пройшло майже 48 годин. Спала добре, прокинулась, бо була легенька мігрень (тому що у нас змінилася погода на теплу), і потім знову спала майже до 11. Ще в роті нічого не було і їсти не хочеться. Зараз поп"ю якогось чайку і піду попрацюю.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Wednesday від Серпень 18, 2024, 00:1617 серпня: пройшло майже 48 годин. Спала добре, прокинулась, бо була легенька мігрень (тому що у нас змінилася погода на теплу), і потім знову спала майже до 11. Ще в роті нічого не було і їсти не хочеться. Зараз поп"ю якогось чайку і піду попрацюю.

Коротше, побачила ось це відео і ... а ще чоловік ковбаски з польського магазину припер :facepalm1:. Черешеньок :facepalm:.


Але все одно проголодувала більше 50 годин ... знову почала нове дефакто, ось тільки ще кавки з вершками похлебчу  1& .

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Wednesday від Липень 07, 2024, 09:12В мене на цю тему сьогодні відбувся цікавий епізод.

Я пішла у walk-in clinic продовжити мої триптани (для придурків, які це прочитають (С), це не ті "пігулки", про які ви подумали - вони від мігрені), щоб не чекати до наступного тижня, коли мене міг би прийняти мій сімейний лікар.

Заходить черговий лікар, і така добряче в тілі, десь вдвічі ширша за мене.

Дивиться у мої записи каже - ну як, зайшов тобі Оземпік?

Я кажу, ні, я один раз вколола, і мене почалися дивні болі в животі (я про це тут писала), тому я вирішила більше не приймати. Я зробила дослідження і там багато ризиків - рак щитовидки, рак підшлунковoї ...

Вона зразу мене перебиває і починає розповідати, що рак то тільки в щурів, а якщо і буде, то то не такий страшний рак щитовидки, а про підшлункової вона взагалі промовчала (ну істчо би).

Потім я кажу - і потім, ті, що зупиняють Оземпік, потім знову набирають вагу, тут вона погодилась - каже, так треба мати бабло і бажання до кінця його життя його приймати.

Тоді я кажу - я вибрала шлях голодування - ніяких ризиків і купа позитивних факторів, і це нічого мені не коштує. А вона - нема наукових доказів, що голодування допомагає скинути вагу  :facepalm:. Я собі думаю - ну да, мільйони людей не тільки скинули вагу, а ще і позбавились діабету і купи хронічних хвороб, стали здоровішими, а вона мене усіма силами тягне на Оземпік  :smilie10:.

Тоді, поки вона виписує мені рецепт, я продовжую свої коментарі.

Кажу - я не впевнена в якості фармацевтичних препаратів, адже багато хімічних компонентів закуповується  в Китаї.

І потім, як ми можемо довіряти фармацевтичній індустрії після того, що відбулося з МРНА вакцинами?

Якщо ми навіть не можемо довіряти науковим публікаціям, як ось журнал Ланцет.

І тут в неї нереально бомбануло!

Під нею аж стілець закрутився, так вона з нього рванула - і вирячилась на мене, каже, все ок з Ланцетом, це неправда. Я кажу - як неправда, ось недавно скандал був ... А вона - ти забагато всього читаєш в інернеті  :facepalm1:.

Потім вона швидко схаменулась, що повела себе непрофесійно, я їй подякувала, побажала гарного дня і звалила з рецептом.

Про скандали з Ланцетом можна почитати тут.

Жаль, що, на відміну від мене, вона нічого в інтернеті не читає :facepalm1:.

Вони підсаджують людей на малодосліджені препарати з купою побічних явищ, які треба приймати постійно. Зупинишся - суіциднешся.

Не приймайте це лайно, хочете оздоровитися - практикуйте інтервальне голодування. У мене зараз пройшло 58 годин після останнього прийому їжі і я відчуваю лише піднесення, впевненість в собі, фізичну енергію і наснагу (хоча вже скоро пора йти спати).

А скільки позитивних змін відбулося в моєму організмі, то й не перечислити - від знищення пошкоджених клітин, зниження запальних процесів до стимулювання імунної системи та продукування гормону росту. А про мітигацію insulin resistance та спалення жиру (я вже давно в стані кетозу, коли організм переходить із глюкози на жирові запаси) я вже мовчу :dance3:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Wednesday від Серпень 22, 2024, 07:55У мене зараз пройшло 58 годин після останнього прийому їжі і я відчуваю лише піднесення, впевненість в собі, фізичну енергію і наснагу (хоча вже скоро пора йти спати).

Пройшло 72 години після останнього прийому їжі. Найцікавіше, що їсти - не хочеться! У перший день голодування хочеться суто психологічно - щось пожувати, відчути в роті смак, а тут думаєш про їжу і ніяких бажань, нічого не відчуваєш!

Якщо все пройде добре (думаю, пройде) перерву голодування через добу. Спочатку кефірчику, а потім забацаю цілу упаковку свинячих ніжок і буду насолоджуватись  :dance3:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Глобальні показники ожиріння серед дорослих неухильно зростали протягом останніх кількох десятиліть, збільшившись більш ніж утричі з 5% до 16% з 1990 по 2022 рік.

Зі значно вищим середнім рівнем ожиріння в 34% у США дійсно спостерігаються відмінності населення з надмірною вагою в різних регіонах і штатах. Спосіб життя, харчові звички, соціально-економічний статус, доступ до медичної допомоги та рівень фізичної активності – все це сприяє цим регіональним відмінностям.

Ця карта, намальована Кайлою Чжу з Visual Capitalist, показує рівень ожиріння у 2022 році в кожному штаті та території США. Ожиріння визначається як наявність індексу маси тіла (ІМТ), що дорівнює або перевищує 30.

Цифри отримані від Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) і оновлені станом на вересень 2023 року. Показники ожиріння базуються на зрості та вазі, які повідомляють самі люди.


У 2022 році в кожному штаті та території США рівень ожиріння перевищував 20%, тобто більше ніж кожен п'ятий дорослий у США страждав ожирінням.

Загалом на Середньому Заході (35,8%) і Південному (35,6%) регіоні були найвищі показники ожиріння, за ними йшли Північно-Східний (30,5%) і Західний (29,5%) регіони.

Рівень ожиріння серед дорослих у штаті/території у 2022 році

Західна Вірджинія 41,0%
Луїзіана 40,1%
Оклахома 40,0%
Міссісіпі 39,5%
Теннессі 38,9%
Алабама 38,3%
Огайо 38,1%
Делавер 37,9%
Індіана 37,7%
Кентуккі 37,7%
Вісконсін 37,7%
Арканзас 37,4%
Айова 37,4%
Грузія 37,0%
Південна Дакота 36,8%
Міссурі 36,4%
Канзас 35,7%
Техас 35,5%
Північна Дакота 35,4%
Небраска 35,3%
Вірджинія 35,2%
Південна Кароліна 35,0%
Мічиган 34,5%
Вайомінг 34,3%
Північна Кароліна 34,1%
Пуерто-Ріко 34,1%
Міннесота 33,6%
Невада 33,5%
Іллінойс 33,4%
Пенсільванія 33,4%
Арізона 33,2%
Айдахо 33,2%
Меріленд 33,2%
Мен 33,1%
Гуам 32,7%
Нью-Мексико 32,4%
Аляска 32,1%
Віргінські острови 32,1%
Вашингтон 31,7%
Флорида 31,6%
Юта 31,1%
Орегон 30,9%
Род-Айленд 30,8%
Коннектикут 30,6%
Монтана 30,5%
Нью-Гемпшир 30,2%
Нью-Йорк 30,1%
Нью-Джерсі 29,1%
Каліфорнія 28,1%
Массачусетс 27,2%
Вермонт 26,8%
Гаваї 25,9%
Колорадо 25,0%
Округ Колумбія 24,3%

Західна Вірджинія зафіксувала найвищий рівень ожиріння в Сполучених Штатах – 41%, за нею йдуть Луїзіана та Оклахома – 40%.

Ці штати, які характеризуються високим рівнем сільського населення та бідності, часто є домом для багатьох продовольчих пустель або територій, де доступ до свіжої та здорової їжі обмежений, що спонукає жителів більше покладатися на фастфуд та інші варіанти недорогого харчування.

Дані CDC також показали відмінності у віці та рівні освіти, коли мова зайшла про поширеність ожиріння.

Згідно з даними CDC, у молодих дорослих вдвічі менше шансів страждати ожирінням, ніж у дорослих середнього віку. Дорослі віком 18–24 роки мали найнижчий рівень поширеності ожиріння (20,5%), а дорослі віком 45–54 роки – найвищий (39,9%).

Дорослі без диплома про середню освіту найчастіше страждали ожирінням (37,6%) порівняно з 35,9% дорослих з вищою освітою та 27,2% серед випускників коледжів.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Дуже цікава інфа, яку я раніше не знала.

Каму-каму, невелика, але потужна ягода з тропічних лісів Амазонки, може бути корисною для лікування неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП), показують останні дослідження.


«Коли ми порівнюємо каму-каму з плацебо, [є більш ніж] 15-відсоткова різниця лише за 12 тижнів», — розповів Андре Маретт, професор медицини з Університету Лаваля в Квебеку та провідний автор дослідження.

Каму-каму — це ягода, яка походить із Південної Америки та характеризується насичено-червоним кольором у дозрілому стані і терпким смаком, розміром приблизно з виноградину.

НАЖХП починається з накопичення жиру в печінці, що може призвести до важких захворювань печінки, таких як рубцювання печінки. Без втручання НАЖХП потенційно може прогресувати до смертельної печінкової недостатності. В даний час цей стан вражає більше чверті дорослих у Сполучених Штатах.

Дослідження було опубліковано 20 серпня в Cell Reports Medicine.

Каму-Каму зменшує жир у печінці

У рандомізованому подвійному сліпому дослідженні Маретт і дослідницька група з Університету Лаваля вивчали 30 дорослих із надмірною вагою та високим рівнем ліпідів у крові — маркером НАЖХП, — яким давали 1,5 грама порошку каму-каму або плацебо щодня протягом 12 тижнів.

Учасники, які приймали каму-каму, відчули майже 7,5-відсоткове зменшення жиру в печінці, як виміряно магнітно-резонансною томографією, тоді як ті, хто приймав плацебо, спостерігали майже 8,5-відсоткове збільшення.

За словами авторів дослідження, це більше ніж на 15 відсотків, що підкреслює потенціал каму-каму як потужного природного засобу для лікування жирової хвороби печінки.

Відома високим вмістом вітаміну С, каму-каму містить унікальну суміш корисних поліфенолів, включаючи елагову кислоту та касталагін, обидві з яких мають протизапальні властивості.

За словами авторів дослідження, не вистачає фармакологічного лікування НАЖХП, яке в даний час в основному залежить від зміни способу життя, наприклад дієти та фізичних вправ, оскільки захворювання тісно пов'язане з ожирінням і діабетом.

Поліфеноли та здоров'я кишечника

Переваги каму-каму в основному пояснюються її впливом на жировий обмін. Дослідники вважають, що каму-каму впливає на здоров'я завдяки високій концентрації поліфенолів, які допомагають розщеплювати жир у печінці та перешкоджають утворенню нового жиру.

«Наша гіпотеза полягала в тому, що навіть короткочасне лікування каму-каму допоможе спалити жир з печінки», — сказав Маретт.

Ефективність каму-каму посилюється завдяки наявності здорового мікробіому кишечника, який складається з корисних бактерій, які допомагають метаболізувати поліфеноли в каму-каму, сказав Маретт.

«Мікробіота метаболізує великі молекули поліфенолів, які не можуть бути засвоєні кишечником, перетворюючи їх на менші молекули, які організм може засвоїти, щоб зменшити жир у печінці», — заявив Маретт у прес-релізі. Ті, у кого добре збалансований мікробіом, швидше за все, отримають найбільшу користь від ефекту каму-каму, додав він.

Учасники групи каму-каму також продемонстрували зниження ключових печінкових ферментів, які зазвичай підвищуються при НАЖХП і вказують на пошкодження печінки. Крім того, мікробіоми їх кишечника показали корисні зміни, що вказує на те, що здоров'я кишечника пов'язане зі здоров'ям метаболізму.

Ці покращення відбулися без істотних змін у масі тіла чи загальному жирі, що свідчить про те, що каму-каму спрямовано на здоров'я печінки, а не на загальну втрату ваги.

Результати попередніх досліджень на тваринах показують, що каму-каму також може зменшити запаси жиру в організмі та вагу тіла протягом тривалого періоду часу, кажуть дослідники.

На сьогоднішній день існує кілька досліджень про ризики, пов'язані зі споживанням продуктів каму-каму, з одним з 2013 року, яке показало тематичне дослідження можливого ураження печінки, пов'язаного з його використанням. Крім того, оскільки в ньому багато вітаміну С, він може заважати певним хіміотерапевтичним препаратам.

Погляд у майбутнє: прогресивне лікування для будь-якого віку

З 2017 по 2021 роки захворюваність на НАЖХП різко зросла в усіх вікових групах, причому найбільше зростання спостерігалося у дітей віком до 17 років.

Згідно з даними Trilliant Health, за цей період кількість діагнозів НАЖХП у цій віковій групі зросла більш ніж удвічі, що відображає зростання дитячого ожиріння та діабету.

Майбутні дослідження мають на меті підвищити переваги каму-каму, визначивши, які кишкові бактерії необхідні для метаболізму його поліфенолів. Маретт розповів, що не всі учасники відчули однаковий рівень зменшення жиру в печінці, що дослідники пов'язують з варіаціями в «композиції кишкової мікробіоти учасників».

Маретт сказав, що наступним кроком буде визначення ключових бактерій, необхідних для метаболізму цих поліфенолів. Дослідники також вивчатимуть продукти метаболізму поліфенолів каму-каму, щоб зрозуміти їхню роль у зменшенні жиру в печінці. Команда оптимістично налаштована, що каму-каму може стати цінним інструментом як для профілактики, так і для лікування.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

com

Більшість кісточкових фруктів та ягід мають такий самий ефект. Вишня, черешня (з плодоніжками), слива, абрикос та інше. Малина, ожина, агрус.

Wednesday

#189
Хороша стаття про корисність інтервального голодування - і не тільки для схуднення! :dance3:


Останніми роками періодичне голодування привернуло значну увагу через його потенційні переваги для здоров'я, включаючи втрату ваги, покращення обміну речовин і навіть довголіття. Оскільки все більше і більше людей випробовують його як можливий засіб для покращення свого загального здоров'я та самопочуття, важливо глибше вивчити науку, що стоїть за цим способом харчування.

Вивчення існуючих доказів передбачуваних переваг періодичного голодування може дати цінну інформацію про те, як воно впливає на наш організм і чи виправдовує ажіотаж.

Чим періодичне голодування відрізняється від голодування?

Періодичне голодування та голодування - це два різні підходи до часу прийому їжі та споживання калорій. Традиційне голодування — це утримання від споживання калорій — будь то з їжі чи напоїв — протягом тривалого періоду.

Існує безліч способів голодування, від вживання лише води до більш модифікованого підходу, який включає певну кількість калорій від вживання кісткового бульйону або свіжовичавлених соків. Тривалість періоду голодування також різна і може тривати до 28 днів і більше.

Інтервальне голодування – це режим харчування, який передбачає зміну періодів їжі та голодування. Інтервальне голодування визначає не те, що ви їсте, а час. Це коротший період голодування, який передбачає додавання блоків їжі з обмеженим часом до вашого щоденного розкладу.

Незважаючи на те, що немає стандартного розмежування, найдовша тривалість періодичного голодування, перш ніж вважатися загальним, зазвичай становить 48 годин.

Види інтервального голодування

Деякі з найпопулярніших підходів до періодичного голодування включають:

16:8

Найпоширенішим підходом до періодичного голодування є метод 16:8, який передбачає голодування протягом 16 годин і вживання їжі протягом 8-годинного вікна щодня.

Їж-стоп-їж

Цей метод полягає в голодуванні протягом 24 годин один або два рази на тиждень.

5:2

Цей підхід передбачає дотримання звичайної дієти 5 днів на тиждень і значне зниження споживання калорій в інші 2 дні.

Голодування через день

Цей метод передбачає чергування днів звичайного харчування та голодування.

Один прийом їжі на день (One Meal a Day (OMAD))

За допомогою цього методу ви голодуєте протягом 20 годин на день і їсте один великий прийом їжі, зазвичай на ніч.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#190
Продовження статті

Переваги періодичного голодування – що ми знаємо

Хоча це область досліджень, яка розвивається, практика підтверджує кілька переваг для здоров'я включення періодичного голодування у ваш режим.

Втрата ваги

Багато людей звертаються до періодичного голодування як засобу для зменшення жиру в організмі. Мрінал Пандіт, зареєстрований дієтолог, клінічний дієтолог і сертифікований консультант з питань харчування, сказав The Epoch Times в електронному листі: «Інтервальне голодування може допомогти схуднути, зменшивши споживання калорій і посиливши функцію гормонів, щоб полегшити втрату ваги».


Дослідження підтверджують, що інтервальне голодування може призвести до підвищення швидкості метаболізму, дозволяючи тілу спалювати більше калорій навіть у спокої. Також є докази того, що це може призвести до зниження рівня інсуліну, що дозволяє організму спалювати накопичений жир.

Однак деякі дослідження показують, що інтервальне голодування не дає додаткової користі для втрати ваги у порівнянні із простим загальним постійним обмеженням калорій. Проте автори статті, опублікованої в BMJ Open Sport & Exercise Medicine у 2022 році, зазначили, що періодичне голодування може бути відповідальним за втрату ваги та зменшення окружності талії, незалежно від лише обмеження калорій.

Потрібні додаткові дослідження, щоб з'ясувати точний механізм, але втрата ваги часто спостерігається у людей, які займаються інтервальним голодуванням.

Хоча періодичне голодування є засобом схуднення, варто зазначити, що в 2023 році огляд, опублікований у Nutrition Reviews, підкреслив, що потрібно від п'яти до 20 днів тривалого голодування, щоб побачити втрату ваги від двох до десяти відсотків від загальної кількості ваги тіла людини. Враховуючи тривалий період голодування, необхідний для досягнення значних результатів втрати ваги, періодичне голодування може бути не найкращим методом, якщо головною метою є зниження маси тіла.

Метаболічне здоров'я

Метаболічне здоров"я — це те, наскільки добре організм розщеплює їжу, яку ви їсте, і перетворює її на енергію. Воно стосується маркерів, що включають оптимальний індекс маси тіла, холестерин, артеріальний тиск і рівень цукру в крові. Метаболічна дисфункція або поганий метаболічний стан є причиною багатьох хронічних захворювань і є причиною діабету, хвороб серця та інсульту.


Дослідження, опубліковане в 2022 році в BMJ Open Sports & Exercise Medicine, показало загальне покращення метаболічного здоров'я через періодичне голодування. Голодування може покращити різні метаболічні маркери здоров'я, включаючи покращену чутливість до інсуліну та зниження рівня цукру в крові. Ці переваги зазвичай спостерігаються при вікнах голодування від 14 до 16 годин на день.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#191
Продовження статті

Аутофагія

Аутофагія - це процес в організмі, який включає руйнування клітин. Це дозволяє організму позбавитися від пошкоджених клітин і відновити нові. Це схоже на самоочисну духовку всередині клітин, що допомагає підтримувати їхню роботу.

Аутофагію пов'язують з різними перевагами для здоров'я, включаючи потенціал захисту від певних захворювань і сприяння довголіттю.


Зниження аутофагії пов'язане з різними проблемами та станами здоров'я. Дослідження показують, що зниження аутофагії може сприяти нейродегенеративним захворюванням, раку та метаболічним порушенням. Крім того, порушення аутофагії може призвести до прискореного старіння та погіршення здоров'я клітин.

Дослідження, опубліковане в журналі Autophagy, показує, що періодичне голодування активує та посилює аутофагію в багатьох органах тіла. Періоди голодування тривалістю щонайменше 16–18 годин можуть ініціювати аутофагію, причому процес стає більш вираженим у міру розширення вікна голодування.

Гормон росту людини

Людський гормон росту (HGH) має безліч функцій у нашому рості та розвитку в підлітковому віці, але його рівень починає зменшуватися приблизно в середньому віці. Гормон росту підтримує наші тканини та органи в усьому тілі та, як вважають, відіграє певну роль у роботі нашої імунної системи, процесі старіння, а також у психічному здоров'ї та благополуччі.


Такі переваги спостерігаються в більш тривалих періодах відмови від їжі. Вікно голодування приблизно від 16 до 24 годин часто асоціюється з помітним збільшенням виробництва гормону росту. Рівень гормону значно підвищується після 24 годин періодичного голодування, і дослідження, опубліковане в Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, показали, що після 48 годин періодичного голодування кількість гормону росту в п'ять разів перевищує 24-годинну позначку.

Крім того, існують дослідження, які пов'язують стрибки рівня інсуліну з перешкодами в обміні гормону росту в організмі. Оскільки періодичне голодування передбачає утримання від їжі, а інсулін виділяється під час прийому їжі, рівень крові буде нижчим протягом більшої частини дня. Таким чином, може бути менше перешкод.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#192
Продовження статті

Окислювальний стрес

Окислювальний стрес виникає, коли рівні вільних радикалів і антиоксидантів в організмі дисбалансуються. Цей дисбаланс може призвести до пошкодження клітин і тканин, запалення та старіння клітин. Хронічний окислювальний стрес є рушієм багатьох хронічних захворювань. Голодування протягом 16-24 годин може активувати шляхи, які підвищують стійкість клітин до стресу.


Дослідження, опубліковане у 2019 році Федерацією американських товариств експериментальної біології, свідчить про те, що «тривале нічне голодування без зміни щоденного споживання калорій або дієти може покращити антиоксидантну здатність», таким чином допомагаючи при будь-якому дисбалансі з вільними радикалами. Дослідження також дійшло висновку, що періодичне голодування «суттєво знижує маркери запалення, підтримуючи антиоксидантну функцію» у поєднанні з фізичною активністю.

Дослідження, опубліковане в International Journal of Exercise Science у 2020 році, показало, що періодичне голодування також зменшує окислювальний стрес у серці та мозку. Однак деякі дослідження показують, що користь від окисного стресу може бути пов'язана зі втратою ваги. Яким би не був механізм, періодичне голодування зрештою пом'якшує окислювальний стрес і зміцнює здоров'я.

Когнітивна функція

Періодичне голодування пов'язане з когнітивними перевагами, такими як покращення роботи мозку та потенційне зниження ризику нейродегенеративних захворювань. Трирічне дослідження, опубліковане в Nutrients у 2020 році, показало, що такі переваги є корисними, особливо з віком.


Систематичний огляд, опублікований у 2021 році, також у Nutrients, підкреслив переваги періодичного голодування для психічного здоров'я, особливо стресу, тривоги та депресії. Крім того, згідно з результатами рандомізованого контрольованого дослідження 2020 року в публікації, він також може мати здатність покращувати функцію пам'яті.

Існують також дослідження, які свідчать про те, що періодичне голодування може збільшити вироблення нейротрофічного фактора мозку (BDNF), який тісно пов'язаний із покращенням когнітивних функцій. Низькі рівні BDNF пов'язані з такими захворюваннями, як хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, розсіяний склероз і хвороба Хантінгтона.

Ці когнітивні переваги зазвичай спостерігаються при більш тривалих періодах голодування, зазвичай 18-24 години, які стимулюють захисні процеси в мозку. Однак необхідні додаткові дослідження, щоб повністю зрозуміти когнітивні ефекти практики в їх повноті.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#193
Продовження статті

Кардіометаболічне здоров'я

В огляді, опублікованому в Annual Review of Nutrition за 2021 рік, стверджується, що, зокрема, голодування через день, дієта 5:2 і обмеження в їжі можуть знизити артеріальний тиск. Огляд визначив, що ці специфічні типи періодичного голодування можуть принести користь серцево-метаболічному здоров'ю шляхом зниження резистентності до інсуліну та окислювального стресу.


Поліпшення були пов'язані з періодами голодування тривалістю 16–24 години. Ці переваги виникають завдяки гормональним корекціям і покращеним метаболічним реакціям.

Навпаки, дослідження, опубліковане Американською кардіологічною асоціацією в березні, показало, що періодичне голодування 16:8 підвищує ризик смерті від серцево-судинних захворювань. Однак важливо зазначити, що дослідження має обмеження, включаючи дані, отримані при голодуванні лише за два дні на тиждень.

Здоров'я кишечника

Дослідження, опубліковане в American Journal of Clinical Nutrition у 2021 році, показало, що після 16-годинного посту на день протягом усього місяця Рамадан учасники мали більший рівень корисних бактерій у кишечнику. Коли період голодування закінчився в кінці місяця, рівні повернулися до початкового рівня.


Дослідження, опубліковане в British Journal of Nutrition у 2020 році, виявило подібне збільшення, а також розширену різноманітність мікробіома кишечника учасників, які голодували по 16 годин на день протягом 25 днів.

Що стосується здоров'я кишечника, коротший час голодування 12–16 годин може бути корисним для шлунково-кишкового тракту та може покращити функцію кишкового бар'єру та склад кишкової мікробіоти порівняно зі станом без голодування.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Wednesday від Вересень 03, 2024, 04:48Хороша стаття про корисність інтервального голодування - і не тільки для схуднення! :dance3:

Від себе додам, що існує купа додаткових варіантів інтервального голодування, крім вищезазначених. Їх рекомендується міксувати, щоб організм не застрягав на метаболічному плато (коли втрата ваги зупиняється).

І кожен організм реагує на різні режими по-різному. Декому достатньо двох прийомів їжі в день і вони дуже швидко втрачають вагу, а декому треба більш радикальні підходи. Також чоловікам легше втрачати вагу, ніж жінкам.

Особисто я ніколи так себе добре не почувала, як коли почала практикувати голодування. В мене знизились симптоми запалення в організмі, покращились показники глюкози в крові, я скинула вагу (хоча поки не всю, але якщо все буде добре, то цілком можливо, це станеться до кінця року чи принаймі я буду недалеко від оптимальної ваги), в мене стабільно хороший настрій і багато енергії, покращився сон.

І найголовніше, це абсолютно нічого не коштує і це абсолютно безпечно. Так що голодуйте на здоров"я  :smilie1:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Wednesday від Вересень 03, 2024, 07:47І найголовніше, це абсолютно нічого не коштує і це абсолютно безпечно. Так що голодуйте на здоров"я  :smilie1:.

Вже 46 годин пройшло після останнього прийому їжі. Хехе, політ нормальний :dance3:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

com

Взагалі то збільшувати інтервали треба поступово. Бо взагалі може бути не дуже здорово. Втрата ваги, але за рахунок м'язів, наприклад.

Wednesday

Цитата: com від Вересень 03, 2024, 22:51Взагалі то збільшувати інтервали треба поступово. Бо взагалі може бути не дуже здорово. Втрата ваги, але за рахунок м'язів, наприклад.

Я цим не дуже переймаюсь, для мене головне - підправити метаболізм. А оскільки я давно fat adapted, то абсолютно легко переношу голодування. Головне - забезпечити електроліти, тому час від часу дозволяю собі попити з баночки з маринованими огірками  :gigi:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

com

Набагато ефективніше збільшувати рух та/або фізичну працю. З мінімальними обмеженнями у їжі. Незначними тобто.

Wednesday

Цитата: com від Вересень 04, 2024, 07:42Набагато ефективніше збільшувати рух та/або фізичну працю. З мінімальними обмеженнями у їжі. Незначними тобто.

Це стереотип і доведено, що схуднення тільки за рахунок зменшення калорій та збільшення фізичної активності працює далеко не для всіх.

Якщо в людини порушений метаболічний обмін (а особливо якщо є генетичні ризики та гормональні фактори), вона може вбити себе у джимі, але так і не втратити вагу.

Голодування допомагає перебудувати організм і покращити саме метаболічний компонент, особливо навколо insulin resistance.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.