Українська мова як фактор української державності

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 07:17Я впевнена що все набагато простіше -
для абсолютної більшості людей,
якщо не для всіх, мова це лише засіб спілкування,
тому нема потреби російськомовним українцям
вивчати укрмову бо всі оточуючі прекрасно розуміють російську.
Просто в цьому нема сенсу аби напрягати себе
зайвими проблемами в ситуації коли
люди змушені виживати аби не померти разом з потомством,
саме в такому чаду прості люди живуть в Україні десятиліттями.
Ти давно живеш в розвиненій країні і в гарних умовах,
тому тобі важко зрозуміти проблеми простого українця.

Мені є що сказати з цього приводу, але я не буду.

Крім того, що я не бачу нічого хорошого для України в майбутньому, якщо ця ситуація не зміниться.

Дякую Вам за цікаву дискусію! Я її перенесу в тему про мову, а зараз піду ще запощу декілька новин з політичного життя США - сьогодні багато цікавого відбулося.

На добраніч!
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 07:20Вбивають не за мову а за бабло,
яке пуйло пообіцяло оркам,
а його мета - загарбати Україну і панувати в ній.
Але ж він не скаже цю правду публічно,
то мусить верзти дурниці, які тягають по інтернету
ті хто не розуміє що відбувається.

Якраз ізичних манкуртів на окупованих не вбивають, яким "какая разніца". А вбивають українських патріотів, розпорюють їм животи, вирізають цілими родинами. У них є списки - і саме за цією ознакою. Ми бачили це в Бучі, Ізюмі, інших місцях.

І вбивають тому, що не вважають, що українці мають право на свою державу, свою культуру, свою національну ідентичність.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 07:14Росія історично колонізатор і ворог. В моїй родині - бійці УПА, героїчні люди, справжні патріоти. Росія завжди буде для мене ворогом. Думати інакше - зрадити їх пам"ять.
Ну логіка є. Держава Росія і для мене ворог,
хоча до УПА мої предки не мають відношення,
але треба визнати що там є люди
які теж свою державу ненавидять,
в тому числі і її нинішнє керівництво,
і заради поваги до тих можливо небагатьох росіян
я не зможу узагальнювати і всіх валити в одну купу.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 07:29Ну логіка є. Держава Росія і для мене ворог,
хоча до УПА мої предки не мають відношення,
але треба визнати що там є люди
які теж свою державу ненавидять,
в тому числі і її нинішнє керівництво,
і заради поваги до тих можливо небагатьох росіян
я не зможу узагальнювати і всіх валити в одну купу.

Ну а я веду дискусію в історичному контексті дій держави Росія по відношенню до мого народу. Конкретно зараз ця війна була б неможливою, якби більшість росіян її не підтримувала.

Звісно, є певний сегмент, який навіть воює за Україну, але це не змінює нічого в плані неоколоніальної політики Росії на протязі століть.

Мене більше хвилює, що буде з Україною і з українцями.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 07:25Якраз ізичних манкуртів на окупованих не вбивають, яким "какая разніца". А вбивають українських патріотів, розпорюють їм животи, вирізають цілими родинами. У них є списки - і саме за цією ознакою. Ми бачили це в Бучі, Ізюмі, інших місцях.

І вбивають тому, що не вважають, що українці мають право на свою державу, свою культуру, свою національну ідентичність.
Я впевнена що вбивають не через мову
а через спротив, є багато прикладів
україномовних колаборантів,
грабіжників бюджету та інших ворогів України,
і навпаки - російськомовні українці
і навіть громадяни Росії воюють на передовій проти пуйляки.
Моральний рівень людини ніяк не залежить від мови.

Darina

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 07:33Ну а я веду дискусію в історичному контексті дій держави Росія по відношенню до мого народу. Конкретно зараз ця війна була б неможливою, якби більшість росіян її не підтримувала.
Та там люди в основній масі
зазомбовані давно і намертво,
що з них можна вимагати і чого очікувати?


Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 07:33Мене більше хвилює, що буде з Україною і з українцями.
Сподіваюсь невдовзі буде перемога над ворогом,
а далі - кого оберуть на трон, так і будуть жити.
На жаль велика вірогідність чергових граблів.

білий хорват

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 06:23Конституція написана для всіх без виключення,
в тому числі для власників приватних ресурсів.
Але це неповага.

Неповага в першу чергу до людей і до країни, в якій ти живеш.

Україна ніколи не була двомовною.
Російська мова насаджувалася українцям силою, була маса заборон, циркулярів, параграфів, ще з часів царя.

І якщо ти навмисно не бажаєш спілкуватися в гроні українців українською, то це в першу чергу неповага до цих людей.

А як відноситися до людей, які тебе не поважають?

В Європі зараз, коли хтось десь почує російську мову, то з презирством оглядаються на таких людей. А може це українець приїхав і говорить російською, а може молдаван, білорус?
Неважно.
Перше сприйняття людини іде через його мову.
В Польщі почують людину, яка в публічному місці говорить російською, і відразу огида до такої людини.

білий хорват

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 06:32Але він використовує і вдало, тому що 25 відсотків України вже віджав і не зупиняється.

І такі люди, як Бернс, Байден, Саліван вважають, що він має на це право (принцип ріалполітік, Україна не держава, українці - не нація).
Саме так

В Польщі так само на початку казали, що ніяка Росія не напала, а що це громадянська війна в Україні.
Війна між російськомовним Донбасом і українцями "нацистами".

Теза "а какая разніца на каком язикє говоріть"

В Росії дуже добре розуміють, що разніца Є.

Тому Росія століттями знищувала українську мову, бо разніца Є.

Тому в самій Росії нема інших мов, крім російської, бо разніца Є.

А плоди такої політики - це теперішні заяви іноземних політиків:
"В Україні громадянська війна"
"Росія має право на Крим, Донбас, бо там російськомовне населення."

Administrator

Прим. Адміністратора: відповідні повідомлення були перенесені з відділу "Вільне Спілкування". Просимо продовжувати цю цікаву дискусію по мовному питанню тут  :Prapor2:.

Wednesday

Цитата: Darina від Січень 11, 2024, 07:38Та там люди в основній масі
зазомбовані давно і намертво,
що з них можна вимагати і чого очікувати?

Якщо людина каже, що їй російською "зручніше", бо вона за все життя не побажала вивчити державну мову країни, де це життя прожила, це не зазомбованість, а цілком свідома позиція.

Тому що в інших умовах, я повторюю, ці ж самі люди вчать чужі мови аж гай шумить, незважаючи на "незручності".

ЦитатаСподіваюсь невдовзі буде перемога над ворогом,
а далі - кого оберуть на трон, так і будуть жити.
На жаль велика вірогідність чергових граблів.

Перемогою не тільки не пахне, а і навпаки, на жаль.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

білий хорват

ЦитатаНе чула від Байдена таких слів 
А від Ілона Маска чула?

Він напряму сказав віддати Крим, бо там російськомовне населення, яке немає ніякого відношення до України.

А що за цим іде?

Відключення інтернету українським військовим. Маск відключив свій Star Link українцям.

Отже, Російська теза про те, що різниця на якій мові розмовляти таки Є, досягла своєї цілі у вигляді практичних дій, а саме, західні політики, бізнесмени тепер сумніваються в доцільності допомагати Україні, бо там "громадянська війна".

Wednesday

Так, ізичність "українців" - величезний пропагандистський важіль кацапів тут. Я тут живу і бачу по місцевих соціальних медіа, що це зайшло на ура - особливо на правій стороні політичного спектру  :smilie9:.

І до речі, в цьому частково винна Україна, що не проводила ніякої контрпропагандистської роботи всі ці роки на західну аудиторію, тоді як Рашка впахувала на всю катушку.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

білий хорват

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 08:49Так, ізичність "українців" - величезний пропагандистський важіль кацапів тут. Я тут живу і бачу по місцевих соціальних медіа, що це зайшло на ура - особливо на правій стороні політичного спектру  :smilie9:.

І до речі, в цьому частково винна Україна, що не проводила ніякої контрпропагандистської роботи всі ці роки на західну аудиторію, тоді як Рашка впахувала на всю катушку.
Бо для України і деяких українців "а какая разніца".

А для Росії - разніца Є.

Тому Росія і перемагає на пропагандистському фронті.

білий хорват

Це до речі була одна з великих помилок Зеленського.

Просувати, лобіювати цю тезу серед населення.

"А какая разніца на каком язикє говоріть?"

Wednesday

Цитата: Wednesday від Січень 11, 2024, 07:15Буде час, знайду цитату. Це вже обговорювалося на Єрмачці.

Ось стаття про це:

https://www.pravda.com.ua/news/2023/06/23/7408222/

Колишній президент США Барак Обама, чия друга каденція припала на анексію Росією Криму, заявив що в 2014 році в Криму було багато російськомовних та існувала симпатія до РФ, тому союзники не втрутились як у 2022 році.

Про це він сказав в інтерв'ю CNN

За словами Обами, Україна у 2014 році "не була Україною, про яку говоримо сьогодні".

"Є причина, чому не було збройного втручання в Крим. Тому що в Криму було багато російськомовних людей, і там існувала певна симпатія до поглядів, які представляла Росія. Навіть у (Верховній. – Ред.) Раді тоді були симпатики Росії. Політика в Україні була складнішою", – додав він.


Про це він сказав в інтерв"ю СНН:

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: білий хорват від Січень 11, 2024, 08:59Це до речі була одна з великих помилок Зеленського.

Просувати, лобіювати цю тезу серед населення.

"А какая разніца на каком язикє говоріть?"

Я не думаю, що це була його помилка. Це було і продовжує бути його переконанням.

Тому що Зе - президент сегменту укропопуляції під кодовою назвою "какая разніца".

Тому пані Дарина правильно написала - ряду людей тупо не до того, якою мовою розмовляти. Не до того вже 30+ років.

І цей логічний ряд можна продовжити далі - їм так само "какая разніца", під якою владою жити.

Це моя особиста думка.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

білий хорват

Дарина, ось до чого довела теза і переконання, "а какая разніца на каком язикє".

Союзники через це відмовлялися допомагати, бо:

Україна "не була Україною
було багато російськомовних"


Про це Обама сказав в інтерв"ю СНН:


Darina

Цитата: Wednesday від Січень 12, 2024, 06:30Ось стаття про це:

https://www.pravda.com.ua/news/2023/06/23/7408222/

Колишній президент США Барак Обама, чия друга каденція припала на анексію Росією Криму, заявив що в 2014 році в Криму було багато російськомовних та існувала симпатія до РФ, тому союзники не втрутились як у 2022 році.

Про це він сказав в інтерв'ю CNN

За словами Обами, Україна у 2014 році "не була Україною, про яку говоримо сьогодні".

"Є причина, чому не було збройного втручання в Крим. Тому що в Криму було багато російськомовних людей, і там існувала певна симпатія до поглядів, які представляла Росія. Навіть у (Верховній. – Ред.) Раді тоді були симпатики Росії. Політика в Україні була складнішою", – додав він.


Про це він сказав в інтерв"ю СНН:


Це справді ганьба ганебна :suicide2:
Нема такого права ні в кого - анексувати чужі території,
незалежно від мови якою розмовляє населення.
То лише міжнародні злочинці таким займаються.
Обама тупо забоявся пуйла,
тому не виконав будапештський договір,
він такий же міжнародний терорист як і пуйло,
а ті хто виправдовує його позицію
отією його дебільною маячнею виглядають м"яко кажучи дивно. :facepalm:  

Darina

В США є іспаномовні регіони, але чомусь Обама не віддав їх Мексиці чи Іспанії.

Wednesday

#99
Цитата: Darina від Січень 13, 2024, 00:42Це справді ганьба ганебна :suicide2:
Нема такого права ні в кого - анексувати чужі території,
незалежно від мови якою розмовляє населення.
То лише міжнародні злочинці таким займаються.
Обама тупо забоявся пуйла,
тому не виконав будапештський договір,
він такий же міжнародний терорист як і пуйло,
а ті хто виправдовує його позицію
отією його дебільною маячнею виглядають м"яко кажучи дивно. :facepalm: 

Обама - не менша скотина, ніж Пуйло. Але на жаль, мільйони у всьому світі слухають його, він надзвичайно популярний серед ліваків.

І ось коли він каже такі речі, він ніби надає легітимності "аргументам" Пуйла щодо "захисту російськомовних". Трамп на початку своєї каденції теж так вважав. Це дуже поширене тут, як я вже казала, "увірування" і тому з цим треба закінчувати.

Тому що навіть багатонаціональні країни будуються навколо етнічно-культурно-історичного ядра, як це практично з кожною країною у світі. У Франції яких тільки людей з усього світу нема, але ядро - французи і французька мова, і якщо хочеш функціонувати у суспільстві, мусиш володіти французькою. Так само Іспанія, Німеччина, Канада, навіть маленькі Латвія, Литва, Естонія і так далі.

А етнічність у тому числі визначається мовою.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.