Українська мова як фактор української державності

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

Ось чому мова - фактор української державності. Тому що у власній державі етнічних українців принижують, висміюють, маргіналізують тільки тому, що вони хочуть реалізувати своє право розмовляти своєю власною мовою.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Старик від Вересень 02, 2024, 11:28одну минуточку, а где Вы взяли акадимические издания? Дело в том, что академии были уничтожены при совке. А при мовныках эти академии были заполнены киваловыми-якуовичасм.Именно поэтому Украина заняла достойное последнее  место в мире.Ну а то что серости назвали себя академиками и еще на этом баьла намолотили, так это святое дело.

Навіть під час совка були створені хороші словники. Ось я, наприклад, люблю користуватися оцим:

https://sum.in.ua/

ЦитатаВітаємо в онлайн-версії «Словника української мови» в 11 томах.

Одинадцятитомний «Словник української мови» (або СУМ-11), що його було видано у 1970 — 1980 роках, став першим у історії тлумачним словником української мови. На ньому базуються чи не всі сучасні українські тлумачні словники, зокрема «Великий тлумачний словник сучасної української мови» (ВТССУМ) та оновлений «Словник української мови у 20 томах», публікацію якого розпочала Академія наук України у 2010 році.

Словник укладено великим колективом науковців за україномовною літературою від часів Котляревського до 1980 року. Після більшості тлумачень у словнику наведено справжні випадки вживання слова, що ілюструють його значення.

Попри обов'язкову на час його виходу політичну заангажованість, СУМ-11 становить беззаперечний скарб вітчизняної лексикографії.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Старик

Цитата: Wednesday від Вересень 02, 2024, 17:34Навіть під час совка були створені хороші словники. Ось я, наприклад, люблю користуватися оцим:

https://sum.in.ua/


Кто сказал, что хорошие? Обычный передер

Wednesday

Цитата: Старик від Вересень 04, 2024, 09:53Кто сказал, что хорошие? Обычный передер

Я кажу, я професійний лінгвіст  :gigi:. І до речі, особисто брала участь у складанні словників, тому знаю методологію. Це дуже хороший словник, і що цікаво, багато ілюстративного матеріалу із творчості українських письменників, яка якраз показує, що українська мова була іншою, наприклад, 100 років назад - але вона БУЛА.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Старик

Цитата: Wednesday від Вересень 04, 2024, 21:22Я кажу, я професійний лінгвіст  :gigi:. І до речі, особисто брала участь у складанні словників, тому знаю методологію. Це дуже хороший словник, і що цікаво, багато ілюстративного матеріалу із творчості українських письменників, яка якраз показує, що українська мова була іншою, наприклад, 100 років назад - але вона БУЛА.

с профессионализмом у нас, увы, туго.Это всх касается. Дело в том, что Вас аттестовали профессора  советских школ. Ну а они все без исключения искажены тоталитаризмом.У них тоталитаризм в генах.Во почему немцы создали прекрасную организацию.Анэнербэ называется.Ее суть зачистка эйнштейнов (плагиат). Результат потрясающий.До сих пор весь мир на фон Брауне в космос летает.Генетика.Кибернетика.Телевидение. Все это Анэнербэ. Это единственный путь  быстр реформировать образование.

Wednesday

#165
Цитата: Старик від Вересень 05, 2024, 09:12с профессионализмом у нас, увы, туго.Это всх касается. Дело в том, что Вас аттестовали профессора  советских школ. Ну а они все без исключения искажены тоталитаризмом.

У мене інша точка зору. Якраз тому що я ходила в школу при совку, в мене і в мільйонів інших людей є критичне мислення. Це, наприклад, видно по кейсу масової вакцинації. В Канаді саме люди з Східної Європи - регіонів, які найбільше постраждали від тоталітаризму і комунізму - найбільше противились цій ненауковій  фігні, відмовляючись колоти в себе нетестований шкідливий шмурдяк.

І саме тому що не довіряли уряду. Недовіру до уряду, вміння відрізняти пропаганду від правди я всотала якщо не з молоком матері, то мізками під час тих же щоденних політінформацій, до яких ми мусили готуватися у певний час кожного дня, під час Чорнобильської ситуації, де ми бачили брехню уряду практично в реальному часі, спостерігаючи, як вчителі, які ще вчора чатували нас біля церкви на Великдень, раптом стали релігійними, бла бла бла. Тобто ми були свідками, як те, що ще вчора вважалося величезним муром постулатів, сьогодні просто на наших очах перетворювалось на купу беззмістовного та нерелевантного піску. Наше покоління пережило таку кількість змін за такий відносно короткий період, що лише це підготувало нас психологічно до будь-яких випробувань в житті.

І я вважаю, що я отримала хорошу освіту, тому що, закінчивши звичайну школу і звичайний провінційний університет, я уже 20+ років успішно конкурую не лише з "уродзоними" канадцями, а і з професіоналами із усього світу.

Може, моя освіта не є дуже якісною в класичному розумінні (наприклад, я майже не знаю історії), але вона мені дала найважливіші навички - вміння самому добувати та аналізувати інфу, і вміння мислити критично.

І ті предмети, які мене найкраще навчили це робити - українська мова та література. Вивчення мови вимагає логічного мислення, а написати хороший твір - це в першу чергу вміти аналізувати та систематизувати.

У свій час мої шкільні твори зачитували перед класом як зразок ідеалу  :laugh:.

А в інституті/університеті мій улюблений предмет був "Інтерпретація тексту" - жаль, що це було всього один семестр.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

До речі, а що то за мем "сьогодні 250 дітей перейшли на російську мову"? Я його не розумію.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Старик

Цитата: Wednesday від Вересень 05, 2024, 17:40У мене інша точка зору. Якраз тому що я ходила в школу при совку, в мене і в мільйонів інших людей є критичне мислення. Це, наприклад, видно по кейсу масової вакцинації. В Канаді саме люди з Східної Європи - регіонів, які найбільше постраждали від тоталітаризму і комунізму - найбільше противились цій ненауковій  фігні, відмовляючись колоти в себе нетестований шкідливий шмурдяк.

І саме тому що не довіряли уряду. Недовіру до уряду, вміння відрізняти пропаганду від правди я всотала якщо не з молоком матері, то мізками під час тих же щоденних політінформацій, до яких ми мусили готуватися у певний час кожного дня, під час Чорнобильської ситуації, де ми бачили брехню уряду практично в реальному часі, спостерігаючи, як вчителі, які ще вчора чатували нас біля церкви на Великдень, раптом стали релігійними, бла бла бла. Тобто ми були свідками, як те, що ще вчора вважалося величезним муром постулатів, сьогодні просто на наших очах перетворювалось на купу беззмістовного та нерелевантного піску. Наше покоління пережило таку кількість змін за такий відносно короткий період, що лише це підготувало нас психологічно до будь-яких випробувань в житті.

І я вважаю, що я отримала хорошу освіту, тому що, закінчивши звичайну школу і звичайний провінційний університет, я уже 20+ років успішно конкурую не лише з "уродзоними" канадцями, а і з професіоналами із усього світу.

Може, моя освіта не є дуже якісною в класичному розумінні (наприклад, я майже не знаю історії), але вона мені дала найважливіші навички - вміння самому добувати та аналізувати інфу, і вміння мислити критично.

І ті предмети, які мене найкраще навчили це робити - українська мова та література. Вивчення мови вимагає логічного мислення, а написати хороший твір - це в першу чергу вміти аналізувати та систематизувати.

У свій час мої шкільні твори зачитували перед класом як зразок ідеалу  :laugh:.

А в інституті/університеті мій улюблений предмет був "Інтерпретація тексту" - жаль, що це було всього один семестр.
есть физики, есть лирики.Есть конструкторы.Есть художники.Примитивный человек всегда будет навязвать свою точку зрения.Потому что это его путь к корыту.Сегодня в ЕС вследствие мовной сегрегации наметился значительный технологический спад.Поэтому в некоторых странах резко снижают к требованию языковой коммуникации.В ЕС мова стала тормозом.В штатах скачек технологический за чсет отсутствия мовной дискриминации.Там вообще своего языка нет. мова стала тормозом развития

Wednesday

Цитата: Старик від Вересень 06, 2024, 10:25есть физики, есть лирики.Есть конструкторы.Есть художники.

І є продавці, нянечки в лікарнях, прибиральниці і що? У суспільстві потрібні професіонали в різних царинах.

ЦитатаПримитивный человек всегда будет навязвать свою точку зрения.Потому что это его путь к корыту.

Цього недостатньо, щоб пробити шлях до корита. Та і "номенклатура" далеко не примітивна.

ЦитатаСегодня в ЕС вследствие мовной сегрегации наметился значительный технологический спад.Поэтому в некоторых странах резко снижают к требованию языковой коммуникации.В ЕС мова стала тормозом.В штатах скачек технологический за чсет отсутствия мовной дискриминации.Там вообще своего языка нет. мова стала тормозом развития

Це як? Англійська мова - не мова? :Sho_za:

Ну не може бути мова тормозом нічого. Мова - об"єктивна, як вода чи повітря. Ви ж не обвинувачуєте повітря чи воду, бо українську "номенклатура" дихала цим повітрям і пила цю воду.

Проблема не в існуванні української мови як такої, а в неправильній імплементації мовної політики. Так само, як проблема не в повітрі, бо та ж номенклатура відмовилась будувати сучасні сміттєзаводи, чи у воді, в яку та номенклатура додає непотрібну хімію. Це - проблема policy.

І що Ви пропонуєте - відмовитись від української взагалі і перейти на російську чи англійську? А хто тоді українці будуть і чим вони відрізнятимуться від якоїсь іншої нації? А раз так, то нащо їм взагалі держава тоді?

І технологічний спад не від мовного питання, а від глобалізації, перенесення виробництва в Китай, наприклад (який ще і добряче краде чужі технології).

І від державної політики. Для розробок технологій в царині оборони, наприклад, потрібні урядові замовлення, бо оборона - прерогатива держави. За останні роки канадська армія (колись одна із найбільших і найкращих армій у світі поряд з американською) майже розвалилася, бо пріорітет лібералістичного глобалістичного уряду Трудо був давати гроші не на оборону, а на різне ЛГБТ та "боротьбу з кліматичними змінами", тощо. В США справи не набагато кращі, а про Європу я взагалі мовчу, вона лівацька за умовчанням.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

І проблема України не в тому, що в українців є своя унікальна українська мова, яка, без сумніву, повинна оберігатися і всіляко розвиватися.

А в тому, що за всі роки свого існування вони ні разу не вибрали собі державницьких лідерів. Тому що питання мовної політики ніяк не заважає розвивати всі інші галузі і зміцнювати обороноздатність чи будувати реальну незалежність держави.

Те, що керманичі України маніпулювали мовним питанням, щоб відволікати увагу від грабунку, то я з цим давно погодилась. Але до чого тут українська мова як така?
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Старик

Ничего уникального в украинской мове нет. Да.Она требует своего развития. Но скорее всего, когда разовьется, мовного вопроса уже не будет. Почему? Начали выпускатся переводчики.Потом чипипрвание снимит мовный вопрос вообще.Мова останется уделом папуасов. Ну а цивилизованные люди будут определять свое развитие не суржиком, а качеством жизни. Мова сегодня в ЕС несет только один момент полезный для социума, она ограничивает просачивание на высокооплачиваемые рабочие места инородцев.В Украине все наобород.Мова стала надежным козырем инородцев, которые по факту заяли все ключевые должности и организовали схемы доения страны. Во почему украинская мова есть главным фактором и потери реальной независимости.И стала причиной гибели сотен тысяч украинцев (Преимощественно не мовноозабоченных). Мовноозабоченные большей частью в тыловых частях.В ряженых.В ТЦКашниках. По сути мова расколола страну.В свое время агенты КГБ СССР черноволы, горыни, павлычки (партия вэдэ), драчи, кендзьоры, все они с помощью мовы сохранили ВСЮ коммунистическую номенклатуру.За это получили огрызки и свободу. Ну а все остальное следствие. Мова -главная причина гибели страны и сотен тысяч граждан.Думаю, когда это граждане поймут-они проклянут суржик.Хотя опять же-развите технологигй нивелируют их эмоции.

Wednesday

Цитата: Старик від Вересень 08, 2024, 10:35Ничего уникального в украинской мове нет. Да.Она требует своего развития. Но скорее всего, когда разовьется, мовного вопроса уже не будет. Почему? Начали выпускатся переводчики.Потом чипипрвание снимит мовный вопрос вообще.Мова останется уделом папуасов. Ну а цивилизованные люди будут определять свое развитие не суржиком, а качеством жизни. Мова сегодня в ЕС несет только один момент полезный для социума, она ограничивает просачивание на высокооплачиваемые рабочие места инородцев.В Украине все наобород.Мова стала надежным козырем инородцев, которые по факту заяли все ключевые должности и организовали схемы доения страны. Во почему украинская мова есть главным фактором и потери реальной независимости.И стала причиной гибели сотен тысяч украинцев (Преимощественно не мовноозабоченных). Мовноозабоченные большей частью в тыловых частях.В ряженых.В ТЦКашниках. По сути мова расколола страну.В свое время агенты КГБ СССР черноволы, горыни, павлычки (партия вэдэ), драчи, кендзьоры, все они с помощью мовы сохранили ВСЮ коммунистическую номенклатуру.За это получили огрызки и свободу. Ну а все остальное следствие. Мова -главная причина гибели страны и сотен тысяч граждан.Думаю, когда это граждане поймут-они проклянут суржик.Хотя опять же-развите технологигй нивелируют их эмоции.

Не мова як така, а дії "політиків" призвели до цього. Маніпулювали не лише мовним питанням. Наприклад, маніпулювали "Донбас кормит страну" теж. Були б в України мудрі правителі, вони б мовне питання розрулили правильно. А так це дійсно the wedge issue.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Старик

Цитата: Wednesday від Вересень 08, 2024, 21:49Не мова як така, а дії "політиків" призвели до цього. Маніпулювали не лише мовним питанням. Наприклад, маніпулювали "Донбас кормит страну" теж. Були б в України мудрі правителі, вони б мовне питання розрулили правильно. А так це дійсно the wedge issue.

не совсем так.В 90-х много народа стояло на демократическом развитии постсовка.Просто коммуняки и КГБ СССР перехватили инициативу.В Укратине были выпущены для этого сотрудгичающие с администрацией черновол, хмара, Ну и штатные агенты кендзъор, грач, горыни, тягныбакс. Задача поставлена была проятая свернуть с помощью суржика с демократического пути развития страны.

Wednesday

Цитата: Старик від Вересень 11, 2024, 10:53не совсем так.В 90-х много народа стояло на демократическом развитии постсовка.Просто коммуняки и КГБ СССР перехватили инициативу.В Укратине были выпущены для этого сотрудгичающие с администрацией черновол, хмара, Ну и штатные агенты кендзъор, грач, горыни, тягныбакс. Задача поставлена была проятая свернуть с помощью суржика с демократического пути развития страны.

Не зрозуміла - Ви вважаєте Чорновола "хорошим" чи "поганим"? Я якраз вважаю, що його соросня прибрала саме тому, що він був не їх. А кравчуки цілком влаштовували для дерибану, знищення ядерки і так далі, адже Сорос спонсорував Демократичну партію вже давно. Не забуваємо, що особисто Обама курував знищення ядерної зброї, а це 100 відсотків людина Сороса.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Старик

Цитата: Wednesday від Вересень 12, 2024, 05:52Не зрозуміла - Ви вважаєте Чорновола "хорошим" чи "поганим"? Я якраз вважаю, що його соросня прибрала саме тому, що він був не їх. А кравчуки цілком влаштовували для дерибану, знищення ядерки і так далі, адже Сорос спонсорував Демократичну партію вже давно. Не забуваємо, що особисто Обама курував знищення ядерної зброї, а це 100 відсотків людина Сороса.

Он не был штатным сотрудником КГБ СССР.Он просто частично как и хмара сотрудничал с администрацией лагеря.Поэтому кравчук и ивашко согласовали с ельценым и горбачевым список кого выпустят из лагерей. Таких как Стус не выпускали. Ну и дальше все пошло в кривь и вкось. Конечно Черновол лучше идеолога КПУ. Но для демократичекого развития страны нужны Стусы. Поэтому и Азов не выпускают.Выпустили тех кто в контакте с МВД. Но те кто пошли в Азов идкологически тех зачищают. Проблема в том, что в перестройке победило крыло андропова.Это КГБ СССР. Почему галушка с вагоном расписок и досье сразу сбежал в московию. По сути из сегодняшних правителей все или те кто сотрудничал с КГБ СССР (возьмите машку севастопольскую из УП). Или дети тех кто сотрудничал.Возьмите боневтика. Папашку почему в Монголию выпустили, когда 5 графа запрещала хранцузам выезжать? Потому что его папашка.Дед боневтика мусор.И принимал участи в ооруженном подавлении восстания в Кривом Рогу. Отсюда вся семья ушла в обслугу КГБ СССР.КГБ СССР плотно дозировало демократию.Отсюда и контроль над КВН. Т.е боневтик низшее зыно, но структура КГБ СССР.Тоже и парашенкой. Тоже с луценкой.То же с разливайкой.С крилем-куля в лоб соседу. Но паралельно с уничтожением народа все холуи КГБ СССР натянувши вышиванки и вывчивши суржик сказочно обогатились. Суржик стал прикрытием основы разгрома Украины изнутри. он прикрыл семьи номенклатуры.достаточно перейти на суржик и о прошлом папашек можно забыть.Кто сегодян помнит о хотке папашки парашенки в зону.О том как папашка благаодаря связям с КГБ СССР вернул парашенку к корыто, когда его на фарцовке поймали. Да все региональные правители связаны с КГБ СССР.Просто шаломов один из наиболее эффективных деятелей этой организации. Никаких тормозов как у Андропова или Крючкова.Один прагматизм.Ну а дальше расстановка кадров из досье вывезенных галушкой.Можете теперь танцюваты гопака.

Wednesday

#175
Цитата: Старик від Вересень 12, 2024, 12:07Он не был штатным сотрудником КГБ СССР.Он просто частично как и хмара сотрудничал с администрацией лагеря.Поэтому кравчук и ивашко согласовали с ельценым и горбачевым список кого выпустят из лагерей. Таких как Стус не выпускали. Ну и дальше все пошло в кривь и вкось. Конечно Черновол лучше идеолога КПУ. Но для демократичекого развития страны нужны Стусы.

:smiley24:. Насправді я дуже мало знаю і про Чорновола.

ЦитатаПоэтому и Азов не выпускают.Выпустили тех кто в контакте с МВД. Но те кто пошли в Азов идкологически тех зачищают.

Вважаю, що зелені зачистили їх своєю бездіяльністю по захисту сходу країни. Потім тільки картинно на камеру руки заламували  :bluet:.Самі очевидці розповідають, що були в шоці, наскільки швидко кацапи пройшли до Маріуполя. І де був у всьому цьому "герой" Залужний, цікаво?

ЦитатаПроблема в том, что в перестройке победило крыло андропова.Это КГБ СССР. Почему галушка с вагоном расписок и досье сразу сбежал в московию. По сути из сегодняшних правителей все или те кто сотрудничал с КГБ СССР (возьмите машку севастопольскую из УП). Или дети тех кто сотрудничал.Возьмите боневтика. Папашку почему в Монголию выпустили, когда 5 графа запрещала хранцузам выезжать? Потому что его папашка.Дед боневтика мусор.И принимал участи в ооруженном подавлении восстания в Кривом Рогу. Отсюда вся семья ушла в обслугу КГБ СССР.КГБ СССР плотно дозировало демократию.Отсюда и контроль над КВН. Т.е боневтик низшее зыно, но структура КГБ СССР.Тоже и парашенкой. Тоже с луценкой.То же с разливайкой.С крилем-куля в лоб соседу. Но паралельно с уничтожением народа все холуи КГБ СССР натянувши вышиванки и вывчивши суржик сказочно обогатились. Суржик стал прикрытием основы разгрома Украины изнутри. он прикрыл семьи номенклатуры.достаточно перейти на суржик и о прошлом папашек можно забыть.Кто сегодян помнит о хотке папашки парашенки в зону.О том как папашка благаодаря связям с КГБ СССР вернул парашенку к корыто, когда его на фарцовке поймали. Да все региональные правители связаны с КГБ СССР.Просто шаломов один из наиболее эффективных деятелей этой организации. Никаких тормозов как у Андропова или Крючкова.Один прагматизм.Ну а дальше расстановка кадров из досье вывезенных галушкой.Можете теперь танцюваты гопака.

І не тільки КДБ, а міцні зв"язки з хабадо-вефівцями, у яких одна ціль для України - гешефт та висмоктування бабла і при цьому пригноблення і знищення українського народу, щоб не заважав. І дійсно ці особи, які навіть не є українцями, понатягували на себе вишиванки, називають себе українцями, а українцям кажуть, що вони не українці, а хохли. Тільки знову не сама мова винна, а що вони роблять з цією мовою і як вони використовують її у своїх антиукраїнських цілях :smilie9: .
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Старик

#176
Цитата: Wednesday від Вересень 12, 2024, 17:07:smiley24:. Насправді я дуже мало знаю і про Чорновола.

Вважаю, що зелені зачистили їх своєю бездіяльністю по захисту сходу країни. Потім тільки картинно на камеру руки заламували  :bluet:.Самі очевидці розповідають, що були в шоці, наскільки швидко кацапи пройшли до Маріуполя. І де був у всьому цьому "герой" Залужний, цікаво?

І не тільки КДБ, а міцні зв"язки з хабадо-вефівцями, у яких одна ціль для України - гешефт та висмоктування бабла і при цьому пригноблення і знищення українського народу, щоб не заважав. І дійсно ці особи, які навіть не є українцями, понатягували на себе вишиванки, називають себе українцями, а українцям кажуть, що вони не українці, а хохли. Тільки знову не сама мова винна, а що вони роблять з цією мовою і як вони використовують її у своїх антиукраїнських цілях :smilie9: .


приведу пример про Крым. До приезда туда Тягныбакса в конце 90-х Крым был весь проукраинский.Людей волновал дерибан земли.Заборы. адры.Все ожидали в тягныбаксе человека, который организует борьбу с ворами. Приехало это чмо и вместо борьбы с ворами начало с помощью мовы бороться с простыми людьми.Татар подключил.А татары генетические предатели. Или возьмите роль мовныков в сдоче крыма в 14. 




Wednesday

Цитата: Старик від Вересень 14, 2024, 10:50приведу пример про Крым. До приезда туда Тягныбакса в конце 90-х Крым был весь проукраинский.Людей волновал дерибан земли.Заборы. адры.Все ожидали в тягныбаксе человека, который организует борьбу с ворами. Приехало это чмо и вместо борьбы с ворами начало с помощью мовы бороться с простыми людьми.Татар подключил.А татары генетические предатели. Или возьмите роль мовныков в сдоче крыма в 14.

Дякую за лінки. Я Балашова не слухаю, але відкрита для альтернитивних точок зору. Якщо мене щось цікавить, я завжди самостійно можу перевірити інфу. Я давно перестала вірити українському пропагандистському мейнстріму (про "майдани", наприклад, а Портнікова просто зневажаю, а раніше слухала регулярно) і тепер довіряю лише власним знанням та судженням, а вони за останні роки суттєво трансформувались.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Ось Аеліт, один із найрозумніших юзерів Єрмачки (у минулому) висловив суть "мовної проблеми" коротко і ясно:

https://zugunder.com/index.php?topic=370989.msg11264609#msg11264609


Це про що я кажу, тільки іншими словами: неукраїнці намагаються виставити себе українцями і використовують мовне питання для дискредитації української держави, українських цінностей, підривають єдність і таким чином підривають саму українську державність.

А самі, замість того, щоб працювати на народ та державу, тупо набивають собі кишені і дерибанять Україну.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.