Наша Відповідь "Клійонці": Все на Гастрономічну Тему

Попередня тема - Наступна тема

Wednesday

Після пізнього різдвяного сніданку чоловік повіз малу волонтерити, а я знову маю трохи часу і може, нарешті, відповім Юкі :).

Я в хорошому настрої, тому що шинка, холодець і тортик вдались на славу :).



Останній раз я їла цей торт роки назад. Можна було б замовити - купа місцевих, у тому числі біженців, пропонують різні варіанти. Ціна питання - від 40 до 60 кад. Але навряд чи в них ті ж інгредієнти. Наприклад, я не споживаю продукти з карагінаном, а тут його містять майже всі комерційні вершки та сметана. Тому купувала органічні вершки, де крім виробленого корівками матеріалу, нема нічого.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#1
Вчора мала чи не найкращий за останні роки гастрономічний експірієнс (плюс за дуже помірну ціну, враховуючи обдиралівку на День Святого Валентина) - обід із чотирьох страв, приготований чудовими кухарями одного із місцевих готелів.

Жаль, не зберегла меню, а на вебсайті його нема - де описані всі ці чудові страви. Залишились лише фотки (деякі не дуже хорошої якості).

Перша страва - устриці. Я їх їла, здається, вперше. Нічого, але nothing to write home about. Це було перше, що я з"їла після закінчення 48-годинного посту. Поки що жива  ;D


Різні варіанти хлібних виробів, випечені просто в готелі. Булочки були ще теплі - на фото половини вмісту кошичка вже нема  ;D


Друга страва - для мене та доньки салат (чоловік вибрав гребінці). Купка салатної маси загорнута у тоненький шар огірка, козячий сир, полуниці і вінегрет були супер-свіжими і добре скомбінованими.


Третя страва - основна, філе міньйон з картопляним крокетом (здається, так воно називається) і овочами. М"ясо було дуже добре приготованим, а такого варіанту картоплі я ще не їла. Типово тут подають до стейка чи м"яса тупо запечену картоплю в мундирі або пюре. А це були тоненькі пластівці картоплі, складені у башточку і скріплені ніжним молочним соусом. Смакотища.


Мала вибрала рибу з різото:

Четверта страва - десерт. Я взагалі люблю муси, і це був не просто фестиваль смаку (особливо та біла кулька і всередині сердечка), а ще і візуальний шедевр. Зверніть увагу, що на шоколадних сердечках ще і нанесені малесенькі сердечка червоним кольором.


І все це свіженьке, чудово приготоване чудо коштувало ... $65 КАД на носа, або 40 фунтів, або 50 американських доларів на людину. Що за сучасними мірками - ніщо, враховуючи, що більшість ресторанів за більш примітивне меню гребли від 100 КАД на носа і вище.

Правда, на це ще 18 відсотків чайових плюс ціна алкогольних напоїв, кава і чай.

ПС. Зразу видно, де digitally savvy generation, а де old timers like me, за якістю фото :gigi:.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.



Wednesday

Цитата: білий хорват від Вересень 16, 2023, 15:56

Мням! Ось би його сюди! Я сьогодні йду на вечерю, але там такого не буде  :smilie2:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#5
Цитата: білий хорват від Вересень 21, 2023, 18:59Тато п'є з мамою ©
Вино з півострова Pelješac

А я минулої суботи теж пила вино  :smiley25:. Звучить смішно, ніби в цьому щось особливе. Просто останній раз перед цим я пила вино ще в липні на відпочинку - теж на нашу річницю одруження.

А в суботу ми були на вечері, яку організував роботодавець чоловіка.

Так прикольно - ми прийшли, там як на промі видають бутон"єрки з живих квітів :smilie10:.

Чоловік собі вибрав таку на лацкан піджака:


А для мене таку на руку:


Оскільки вечеря за рахунок установи, то все було безплатно, включаючи напої (на які нам видали талончики). Ми пішли до бару, а оскільки в них не було там обладнання робити коктейлі, які я люблю, довелось взяти келих білого.

Воно було досить смачне і мені так зразу стало добре  :shuffle: Ось що значить незвикла організма :).

Потім була вечеря, і на стіл принесли ще дві пляшки вина - одну червоного (португальське, здається), а другу - білого (італійське). Оскільки в нас за столом більше нікого не було, ми могли тим вином хоч залитися.


Оце справа такий типу грибочок - це йоркширський пудинг до ростбіфу.

Десерти навіть не показую - там було десь видів 10 моїх улюблених мусів  :smiley25:

То я за увесь вечір випила ще додатково два бокали білого і чоловік випив бокал червоного і це все. Що прикольно, що два додаткові бокали вина не справили на мене ніякого впливу - може, тому що я поїла, а перший пішов натщесерце.

Непогано провели час - ще й виграли приз десь мінімум на 70 доларів плюс чоловік отримав чек на 200 доларів. Ще й професійний фотограф з співробітників фоточки робив.

Була жива музика - під час вечері грали джазову lounge музику, а після вечері співали популярні пісні і народ навіть танцював  :gigi:.

Але ми для такого недостатньо випили, тому звалили додому, коли стемніло.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Навіяно дискусією про страшні злидні канадців в цілому та імігрантів зокрема.

Наші плани сходити вчора на стейк були жорстко зруйновані. Коли ми прийшли у стейкауз о 6-й,  нам повідомили, що вільних місць нема і не буде до 8-ї години вечора  :smilie10:. Нагадую, що порція стейку починається від 50 доларів і вище в залежності від ваги.

Страшна біда! Це ж жах! (С).

Так що ми змушені були повечеряти East Indian на 120 баксів на трьох. Ніщєброди!

Фоток не робили. Але ось в якості компенсації фото з минулого тижня.

White Kiss Dragon, LOL!

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Сергій Чернівці

Цитата: Wednesday від Листопад 05, 2023, 22:09Навіяно дискусією про страшні злидні канадців в цілому та імігрантів зокрема.

Наші плани сходити вчора на стейк були жорстко зруйновані. Коли ми прийшли у стейкауз о 6-й,  нам повідомили, що вільних місць нема і не буде до 8-ї години вечора  :smilie10:. Нагадую, що порція стейку починається від 50 доларів і вище в залежності від ваги.

Страшна біда! Це ж жах! (С).

Так що ми змушені були повечеряти East Indian на 120 баксів на трьох. Ніщєброди!

Фоток не робили. Але ось в якості компенсації фото з минулого тижня.

White Kiss Dragon, LOL!



В нас декілька тижнів тому була подібна ситуація)——
Ми проводжали мого батька додому і вирішили поісти у китайців—— та й поіхали о другій годині дня на обід. Причому взяли два таксі)—— приіхали——а там замовлено все на 600 гостей(. Ми беремо ще одне таксі і ідемо вже недалеко там)—— приіжджаємо——а там буфет починається з 18.00. Ми йдемо пішки вже , шукаємо ще щось азіатьске——воно нам не підходить(
І так погулявши декілька годин повертаємося в Кьольн  і йдемо істи в італійців пасту)
Було дуже смачно)
пс. А вже завтра я напишу фотогілку про нашу сьогодняшню вечерю)

Wednesday

#8
Нарешті використали подарункову картку в The Keg. Це середньої руки мережа канадських стейкхаузів. Мого чоловіка попросили сусіди час від часу наглядати за хатою, поки їх не було декілька місяців, і коли вони повернулися, то в знак подяки дали йому цю подарункову карту.

Коли ми прийшли, то стейкхауз був забитий битком навіть в барі. Нам навіть доведося трохи почекати, поки наш столик буде готовий (незважаючи на те, що він був замовлений зазделегідь). Зубожілість страшенна!

Ось що ми їли.

Спочатку принесли свіжоспечений хліб із спеціальним маслом.

Потім чоловіку і мені салат цісар (оскільки він входив у те, що ми вибрали).

Потім основні блюда.

Оце чоловіковий Teriyaki Sirloin:


Це мій Prime Rib:



А це дочкин Pistachio Crusted Salmon:


Потім з"їли на трьох дуже шматок дійсно дуже смачного ніжного чізкейку.

І все. Ну ще чоловік замовив склянку пива.

Я вам скажу, що це не дуже дешеве задоволення, бо я ще пам"ятаю часи, коли все це коштувало вдвічі менше.

І за ці гроші можна вдома приготувати набагато більше того ж прайм ріб.

Меню і ціни можна подивитися тут.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#9
Сьогодні п"ятниця і, як майже завжди on a Friday night, я запалюю вогні, слухаючи і постячи мою улюблену музику, тощо.

Але сьогодні просто ледве тримаю очі відкритими, і не тільки я. Решта членів родини теж сплять, а зараз всього лише 6 годин вечора.

Думаю, причиною ... суп :smilie10:.

Справа в тому, що ми з чоловіком приготували офігенний кокосовий суп, який вийшов дуже смачним.

Він був з цього пакетика із сухими інгредієнтами і ми додали воду, пасеровану на маслі цибулю, пізніше червоний перець, гриби та бок чой, ну і сік лайма, кунжутну олію, кокосове молоко, арахісове масло, соєвий соус і креветки.


Зварили цілу каструлю і можете самі побачити по відмітці на черпаку, скільки було і скільки залишилося - ми з чоловіком з"їли три порції  :laugh: .


Тут він на рекламі - за кольором і структурою схожий, але ми додали трохи більше води. Чоловік забув покласти сілантро в кінці, бо я почала варити, а він закінчив  :laugh:.

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#10
Тільки що повернулись додому після розвезення подарунків і докупки продуктів, необхідних для вечері 25-го.

Мусили заїхати аж в три гастрономи, поки не знайшли потрібного розміру капусту на голубці (це звичайна, а вдома вже є заквашена головка, тому будуть голубці двох типів).

В першому капусти взагалі не було, як і зелені петрушки і навіть традиційну брусницю на cranberry sauce розібрали  :smilie10:. Навіть пастернаку, який ми любимо готувати до ростбіфу, не знайлося  :smilie2:.

В другому гастрономі чоловік знайшов капусту, але якусь мініатюрну.

В третьому нарешті знайшов і пастернак, і правильну капусту, і петрушку, і брусницю.

На касі прокоментував касирові - "Ви єдине місце, де я знайшов капусту. Яке полегшення, а то що б ми робили? Моя дружина має готувати голубці".

А жіночка на касі поряд почула про "голубці" (cabbage rolls англійською) і заусміхалася. Чоловікові здалося, що вона може бути українкою, і він спитав, звідки вона. Так і виявилося - з Одеси. Сказала, що вони готують голубці з курячим фаршем ( :smilie11: - я про такі не чула) або без м"яса. Чоловік сказав, що у неї була хороша англійська, і що, здається, вона приїхала ще до війни.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#11
А зараз винагороджую себе за надлюдські зусилля передріздвяного шопінгу (це процес нє для слабонєрвних) ось цим:


і цим:


Yummylicious!
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#12
Фрагмент нашої ялинки:


Новорічного настрою особливого не було. Features of the night - м"ясна та рибна нарізка, deviled eggs, салат і парочка гарячих закусок.

Київський торт в "російському" магазині - від 50 КАД. Послали батька лондонського ухилянта самі знаєте куди і натомість насолодились delightful meringata з натуральних інгредієнтів просто з Італії. Ціна питання - 8 КАД і дуже смачно.

В якості шампуню - Freixenet Carta Nevada Brut Cava. Ціна питання - в районі 15 КАД (нам подарували). Мені сподобалось, зайшло нормально під uneventful місцеві фейєрверки.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

#13
Ех, патратілісь! :super:

Rosé і суші - непогана комбінація!


Як rosé і ballotin box від шоколатьє, ЛОЛ!
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

білий хорват

Пару слів про харитативне збирання грошей, яке для українського суспільства (а принаймні для волонтерів ФУПу) є диким і не зрозумілим, бо асоціюють це з "чесанням чувства собствєнного достоєнства".

Так ось, в Польщі сьогодні "tłusty czwartek".

Щоб москалям було зрозуміло, це щось типу їхньої маслєніци.

Люди збирали гроші на хвору дитину.
І організували конкурс.
Вони робили пончики і продавали по 5 злотих.

Нормально такий пончик в магазині коштує 1 злотий, а вони продавали по 5. Гроші йшли на допомогу хворій дитині.

Ось так і живемо

 :smilie1:


Wednesday

Цитата: білий хорват від Лютий 08, 2024, 08:23Пару слів про харитативне збирання грошей, яке для українського суспільства (а принаймні для волонтерів ФУПу) є диким і не зрозумілим, бо асоціюють це з "чесанням чувства собствєнного достоєнства".

Так ось, в Польщі сьогодні "tłusty czwartek".

Щоб москалям було зрозуміло, це щось типу їхньої маслєніци.

Люди збирали гроші на хвору дитину.
І організували конкурс.
Вони робили пончики і продавали по 5 злотих.

Нормально такий пончик в магазині коштує 1 злотий, а вони продавали по 5. Гроші йшли на допомогу хворій дитині.

Ось так і живемо

 :smilie1:



Мммм! Смакота! :smiley25:

В моїй українській родині теж робили такі пончики - з начинкою всередині або без, тісто готувалося в розпеченій олії. Мням!

У нас теж благочинний фандрейзинг які тільки види не має! Я особисто спонсорувала:

1) чоловіків (!), які бігали навипередки на жіночих підборах (включаючи великих начальників)
2) людей, які заквецювали обличчя тортами (теж великим начальникам)
3) людей, які відрощували вуса та бороди і потім на публіку їх збривали ї
4) людей, які спускалися на альпіністському начинні з хмарочосів (ну, у нас не такі високі, як в НЙ, але які є :)
5) людей, які плавали, бігали, скакали, танцювали, грали в керлінг, хокей і футбол, і ще й в рінгетт
6) дітей, які продавали печиво, збирали пляшки, танцювали, співали, грали в різні ігри.

Про численні потлаки та різні розпродажі смачного чи сувенірів я вже мовчу.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Просто зараз роблю оце желе.


Дуже рада, що знайшла цю інфу, тому що я не знала, що з агави можна добувати желатиноподібні елементи.

Мені відомий був лише один рецепт - перекручене алое чи агава з медом і вином. В радянські часи від руки переписувався цей рецепт разом із історією, як одна жінка вилікувалася від раку, приймаючи цю суміш.

А потім в магазині побачила мексиканські упаковки із "желе агави" (англійською це називається aloe plant) і почала шукати в цьому напрямку.

Тільки що наламала цілу купу листків, спустила каучук, порізала і зараз вони замочуються. Потім розріжу на шматки і буду добувати, власне, серединки.

А желе буде із додаванням власної замороженої малини, а не з порошка.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

16 червня в Канаді і світі святкують День Батька.

Вирішила to pamper свого чоловіка.

Забукала вечерю на all you eat dinner buffet (не дочекаюся втопити зуби у копчений брискет, про прайм ріб та інші смаколики я вже мовчу :dance3:).

На подарунки вже замовила оці смачнючки із місцевої крафтової гуральні:



Ці мохіто я і сама хочу спробувати - тим більше що вони зроблені з натуральних компонентів.

І ще хочу подарувати йому свіжовипущений IPad Air - тільки не знаю, вибрати 11- чи 13-дюймовий. Схиляюсь до 11 дюймів, бо, імхо, 13 більше підійде не як таблетка, а як мобільний комп (пишуть, що не варто).

Може, в кого будуть які рекомендації з цього приводу, то буду вдячна  :smilie1:.
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Почитала смачну тему про клійонку і піду робити щавлевий борщик і запіканку з ревенем. І щавель, і ревень власноручно вирощені на городі.

Фотки - будуть!  :hot:
Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.

Wednesday

Цитата: Wednesday від Червень 03, 2024, 02:06Почитала смачну тему про клійонку і піду робити щавлевий борщик і запіканку з ревенем. І щавель, і ревень власноручно вирощені на городі.

Фотки - будуть!  :hot:

Вийшло дуже смачно! Зазвичай я готую щавлевий борщ пісним, але на цей раз захотілося із свинячими реберцями.

Що цікаво, вдома я клала порізане листя щавлю повністю, із стеблинами. А тут вони надто жорсткі (напевно, тому що тут сухо) і я обрізаю стеблини і кладу тільки саме листя.

Обов"язково - окремо зварене і подрібнене яєчко і ложечка органічної сметани!


Із десяти стеблин ревеня вийшла запіканка і пакет на заморозку на змму :smilie10:. І це я ще тільки зірвала десь третину!

Додала декілька ягід магазинної черешні та голубики. Можна було посипати цукровою пудрою, але в нас її десь не знайшлося.


Смакота!

Smiling gives you wrinkles. Resting bitch face keeps you pretty.